4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Benim SGK'm yok, ilaç kullanıyorum. Bu sorunu nasıl aşarım?

Karar Dönemi

Post Benim SGK'm yok, ilaç kullanıyorum. Bu sorunu nasıl aşarım?

Arkadaşlar merhaba, ben Paxil 20mg ilacını içiyorum, günde 3 adet. 4 yıl önce doktor tavsiyesi ile başladım. Son 2 yıldır da, her sabah 3 adet içiyorum.. Şimdi benim SGK'm yok, hatta GSS borcum bile var. Ben hapları annem ve babamın üzerine, sağlık ocağına yazdırıyorum. Fakat sağlık ocağı, günde 1 içiyor diye yazıyormuş, ben ise 3 tane içiyorum. Yani sistemde hap var gözüküyor, fakat elimde hap bitti oluyor.. Arada para ile ben hap alıyorum. GSS borcunu sildirmek için CİMER'e yazdım, kaymakamlığa gittim, gelir testi yaptırdım(geçen sene) yine de borç silinip, sağlık hizmetim açılmadı. 1 yıldır da doktor da göremiyorum. GSS borcum da birikiyor, sanki ben isteğe bağlı sigortalık yaptırdım da! Her neyse ben ne yapabilirim? Kaç kere doktoruma EKT yani beyne şok istedim, fakat hayır dedi. Hep böyle haplara bağımlı mı olacağım ben? Fikir, öneri, yardım eder misiniz bana?

Yaş 21
    Hastalık: OKB, sosyal fobi, depresyon.

dreamer8
    Guest

GSS ni yatırmıyor musun? Yatırıp da ilaç alamıyorsan bu durumun düzeltilmesi lazım. Yatırmadan ilaç alamıyorsan yapacak bir şey yok. Zaten anne babanın üzerinden alarak bir usülsüzlük yapıyorsun. Seni yargılamıyorum yanlış anlama. Başın daha fazla ağrımasın diye söylüyorum. Ayrıca paxil 3 adet biraz fazla değil mi?

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GSS ni yatırmıyor musun? Yatırıp da ilaç alamıyorsan bu durumun düzeltilmesi lazım. Yatırmadan ilaç alamıyorsan yapacak bir şey yok. Zaten anne babanın üzerinden alarak bir usülsüzlük yapıyorsun. Seni yargılamıyorum yanlış anlama. Başın daha fazla ağrımasın diye söylüyorum. Ayrıca paxil 3 adet biraz fazla değil mi?
    GSS borcum 1000 TL geçti, katlanıyor sürekli.. Doktor görmüyorum bir senedir. Tavsiyen için sağ ol, bende yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum. 4 yıl önce başladım, zamanla 1-2 derken, şimdi 3 tane içiyorum.

http://www.besiktas.bel.tr/sayfa/131...-halk-eczanesi şurada ücretsiz ilaç veren eczane var halk eczaneleri.