7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yine içimi dökmeye geldim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Yine içimi dökmeye geldim

1 aydır katip olarak çalışıyorum. Tam yeni birimime alışıyordum ki seçim yüzünden eleman yokluğundan 1 hafta kadar da seçim katibi olarak görevlendirildim. 1 aydır azar fırça gerçekten usandım. Gerizekalı olduğumu düşünüyorum. Benim eski birimime, 40 yıllık katip yetişemiyormuş ben tek başıma bakmak zorunda kalacağım ki daha işin anca %50 sini öğrenebildim. Ve bu bir haftalık seçime görevlendirme çok kötü oldu. Çünkü iki hafta sonra beraber çalıştığım benden daha tecrübeli katip arkadaş gidecek. Ben tek kalacağım. Duruşma(haftanın 3 günü ), tensip, ara karar, gerekçeli karar, müzekkre, talimat, nasıl işin içinden çıkacağım bilmiyorum. Muhtemelen kovarlar beni. Çünkü verilen işleri doğru düzgün ve hızlı yapamıyorum. Çünkü salağın, malın önde gideniyim. Kaç yıllık katipler bile birilerini arayıp sorarak yapıyor ama bana yardımcı olacak kimse yok. Hakim demiş zaten yardım etmeyin kendisi öğrensin diye. Ya kaç senelik adamların yapamadığı işlemleri, daha 1 aylık ( kendi birimimde 3 haftalık ) nasıl yapabilirim? Zaten algısı, öğrenmesi geri olan birisiyim. Bu işte de ömrüm uzun sürmez. Önceki konularda belirttiğim gibi aile ile aram zaten yok gibi. Gel de kendini öldürme. Ama onu bile beceremedim daha önce denemiştim iki kutu fare zehri içip. Amirlerim kalbimi kırıyor, hatta bazen yerin dibine sokuyor. Olmuyor işte, elimden geleni yapıyorum olmuyor. Sabah 8 akşam 20.00 çalışıyorum olmuyor. Hafta sonları da çalışıyorum son 3 haftadır. Çalışmaktan şikayetim yok, daha yeni geldim eve saat 20.15

Ama yetemiyorum. Hangi birini öğreneyim, hangi birine yetişeyim. Bu iş için hiç eğitim de almadık. Gerçekten yoruldum artık. Şu insanlara minnet etmektense, cehennemde yanmayı kabul ediyorum. Çünkü bu dünyada becerebileceğim hiçbir iş olmadığını anladım artık. Biraz içimi dökmek istedim anlatacak kimsem yok...

Karar Dönemi PassifLora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Statüsü ve iş birikimi, bilgisi, tecrübesi olan insanların kıdemce kendilerinden yenileri ezmeleri bilgiçlik taslamaları ne acizliktir ya, nefret edilecek insanlar bunlar. İşin adliyedeymiş, bilemiyorum belkide oradaki işlerin çabucak halledilmesi gerekiyor, Algının ve öğrenmenin geç olduğunu söylemişsin belkide bu iş sana göre değildir diyeceğim ama bu zamanda sanki çok fazla iş seçme bu işe uygun muyuz değil miyiz seçme şansımız varmış gibi.Okuyunca çok üzüldüm aile desteği yok, anlatacak dinleyecek kimse yok bunlar daha da berbat şeyler. Allah yardımcın olsun arkadaşım.
    Yüksek bir tepeye çıkıp oradan avaz avaz bağırıp, sonra da hanımefendi bir şekilde geri inesim var.

Cahillik Dönemi

dostum hemen enseyi karartma tamam işin zor durumun zor anlıyorum seni de kimseye kendini ezdirme kim olursa olsun o seni ezenlerin yada bilmişlik taslayanların sende hiçbir üstünlüğü yoktur asla unutma . eğer çok üzerine gelirlerse olmuyor elimden gelen bu daha fazlası olmuyor de çekil kenara salla biraz boşver… dünyayı memleketi sen mi kurtaracan...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Sakın pes etmiyorsun. Buraya kadar iyi getirdin. İş bulmak zor bu devirde. Eve kapanıp kafayı yemek kolay değildir. Senin 1 sene hata yapma lüksün var zaten. Daha yenisin. Yavaş yavaş öğreneceksin. Bir şeyler soracak kimse bulamaman senin ilişkilerinin zayıflığından, içe kapanıklığından kaynaklanıyor. Zamanla onu da aşacağına inanıyorum. Sen elinden gelen çabayı göster, sıfır hata diye şartlandırma kendini. Asla pes etmek yok. 5 sene sonra tereyağından kıl çeker gibi yürüteceksin işleri.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın pes etmiyorsun. Buraya kadar iyi getirdin. İş bulmak zor bu devirde. Eve kapanıp kafayı yemek kolay değildir. Senin 1 sene hata yapma lüksün var zaten. Daha yenisin. Yavaş yavaş öğreneceksin. Bir şeyler soracak kimse bulamaman senin ilişkilerinin zayıflığından, içe kapanıklığından kaynaklanıyor. Zamanla onu da aşacağına inanıyorum. Sen elinden gelen çabayı göster, sıfır hata diye şartlandırma kendini. Asla pes etmek yok. 5 sene sonra tereyağından kıl çeker gibi yürüteceksin işleri.

aynen katılıyorum bak misal ben..ç gözünüzün önündeki beni örnek alın işsizlilten kime sracağımı şaşırdım....
    eğer ki birine beddua edecekseniz Allah seni işsiz etsi deyin yeter ona...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soracak kimse kalmadı ki..

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı PassifLora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Statüsü ve iş birikimi, bilgisi, tecrübesi olan insanların kıdemce kendilerinden yenileri ezmeleri bilgiçlik taslamaları ne acizliktir ya, nefret edilecek insanlar bunlar
    İşe yeni başlamıştım benden 1 sene önce başlayan arkadaş bana ısrarlarıma karşı hiçbirşey öğretmiyordu. Sonra yerini değiştirdiler ona yeni yerindeki arkadaşları hiçbirşey öğretmemiş sonra beceremiyor diye yine servisini değiştirdiler. NAsıl bir adelettir bu Onun beceremediği söylenen servise ne hikmettir beni verdiler 7 yıldır ordayım.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...