Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Şüphe

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesela ben başka bayanlarla çok rahat konuşamam. Bu arkadaşın evrak işi nerdeyse hiç yok, sabahtan akşama kadar durmadan vatandaşla konuşuyor. Tanımadığı bayanlarla bile karşıdan gördüğüm kadarıyla samimi sulu olabiliyor, bayan iş arkadaşlarına karşı da çok rahat. İşin ilginç tarafı karşıdaki birinin onu terslediğini hiç görmedim. Sanırım asılma boyutuna getirmiyor işi. Bu arkadaş 2 tane çocuğu olan biri. İnsan düşünmeden edemiyor o kadar etrafında bayan varken neden benim eşime kötü niyetli olsun diyorum. Bu arkdaşı çok seven diğer arkadaşa herşeyi anlatmıştım. Asla boyle birşey yapamaz dedi. Yaparsa ve sen bunu işyerinde söylersen bir sürü bayan iş arkadaşı var onu burda barındırmazlar zaten sözleşmeli demişti. Tabi onu korumak adına sakın söyleme de dedi.

Yemekten eve geldiğimde eşime sordum. Sana bu arkadaş bakıyor gibi geldi dedim. Yani bana direk o söylemedi çünkü benim üzüleceğimi kafaya takacağımı bilir. Eşimle bunları konuştuk. O da emin değil niyeti kötü de olabilir olmaya da bilir diyor. Günahını almamak gerek ama ailecek görüşmeyelim diyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela ben başka bayanlarla çok rahat konuşamam. Bu arkadaşın evrak işi nerdeyse hiç yok, sabahtan akşama kadar durmadan vatandaşla konuşuyor. Tanımadığı bayanlarla bile karşıdan gördüğüm kadarıyla samimi sulu olabiliyor, bayan iş arkadaşlarına karşı da çok rahat. İşin ilginç tarafı karşıdaki birinin onu terslediğini hiç görmedim. Sanırım asılma boyutuna getirmiyor işi. Bu arkadaş 2 tane çocuğu olan biri. İnsan düşünmeden edemiyor o kadar etrafında bayan varken neden benim eşime kötü niyetli olsun diyorum. Bu arkdaşı çok seven diğer arkadaşa herşeyi anlatmıştım. Asla boyle birşey yapamaz dedi. Yaparsa ve sen bunu işyerinde söylersen bir sürü bayan iş arkadaşı var onu burda barındırmazlar zaten sözleşmeli demişti. Tabi onu korumak adına sakın söyleme de dedi.

Yemekten eve geldiğimde eşime sordum. Sana bu arkadaş bakıyor gibi geldi dedim. Yani bana direk o söylemedi çünkü benim üzüleceğimi kafaya takacağımı bilir. Eşimle bunları konuştuk. O da emin değil niyeti kötü de olabilir olmaya da bilir diyor. Günahını almamak gerek ama ailecek görüşmeyelim diyor.
    anlattığınıza göre bu vatandaş mezhebi geniş bir arkadaş bende her bayanla öyle rahat konuşamam mecbur kalırsam da gayet ciddi bir şekilde konuşurum kesinlikle cıvıtmam.
    şu an benim gittiğim bir kurs ortamında böyle bir tip var hocaya sırnaşıyor ağzının içini giriyor geçen gün ümünü sıkacaktım arkadaşlar tuttu.. bende hoşlanmam öyle yılışık cıvıt tiplerden bence iletişimi kesin o adamla....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Sorun yaşamak istemiyorsan bekar arkadaşlarınla dışarıda baş başa görüş, eşin aynı ortamda olmasın, bekar arkadaşlarını evine de davet etme. Evli arkadaşlarınla, eşleri bir aradayken evde ya da dışarıda görüşmende sakınca yok. Arkadaşınla diyaloğunu bozma, ortada şu an müdahale gerektirecek bir durum yok.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12