Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bipolar bozukluk konusunda bilgili olan var mı

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bipolar bozukluk konusunda bilgili olan var mı

Başlıkta da söylediğim gibi Bipolar bozukluk konusunda yaşamış veya araştırma yapmış, kısacası bilgili olan bilgisine güvenen birinden bu konuda bilgi almak, sohbet etmek istiyorum ^^

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Valla benim tanım bipolar diye geçiyor yani koyulan teşhis. Sebepsiz yere ağır depresyon geçiriyorum durup dururken çok kötü durumda olup sürekli uyuyup düşünüyorum. Nadiren iyi oluyorum bazen de normal. Ama genelde şu ağır majör depresyon hali mevcut ve yerlerde sürünüyorum ruhen.. Tabi kafaya taktığım şeyler de var, bir olamamışlık var. Benimkisi karma bipolardı sanırım aynı gün içinde bile sabah iyi akşam kötü olabiliyorum. Şu an kullandığım ilaçlar açıkçası ruh durumumu stabil tutmamda etkili olmuyor
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benim tanım bipolar diye geçiyor yani koyulan teşhis. Sebepsiz yere ağır depresyon geçiriyorum durup dururken çok kötü durumda olup sürekli uyuyup düşünüyorum. Nadiren iyi oluyorum bazen de normal. Ama genelde şu ağır majör depresyon hali mevcut ve yerlerde sürünüyorum ruhen.. Tabi kafaya taktığım şeyler de var, bir olamamışlık var. Benimkisi karma bipolardı sanırım aynı gün içinde bile sabah iyi akşam kötü olabiliyorum. Şu an kullandığım ilaçlar açıkçası ruh durumumu stabil tutmamda etkili olmuyor
    Anladım. Bana bi tanı koyulduğundan değil ama kendimde gördüğüm en çok bipolar tanımına uyan şeyler var ve anlattığın şeyler de bana çok uyuyor mesela bi gün hayata dair çok ümitli, pozitif vs vs olurken ertesi gün tüm her şey tepetaklak olabiliyor dün iyi dediğim ne varsa bugün kötü diyebiliyorum ayrıca kendimi çok hassaslaşmış ve alınganlaşmış hissediyorum. En mutlu günümde tek bi karamsar düşünceye yenik düşüp anında fikirlerimi değiştirebiliyorum geleceğe bakış açımı karartabiliyorum. Öğrenmek istediğim şey bipoların da bu tarz bir şey mi yoksa farklı bir şey mi olduğu her halükarda kendime hastalık tanısı koymak istemiyorum sadece merak ve şüphe diyelim

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı flevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım. Bana bi tanı koyulduğundan değil ama kendimde gördüğüm en çok bipolar tanımına uyan şeyler var ve anlattığın şeyler de bana çok uyuyor mesela bi gün hayata dair çok ümitli, pozitif vs vs olurken ertesi gün tüm her şey tepetaklak olabiliyor dün iyi dediğim ne varsa bugün kötü diyebiliyorum ayrıca kendimi çok hassaslaşmış ve alınganlaşmış hissediyorum. En mutlu günümde tek bi karamsar düşünceye yenik düşüp anında fikirlerimi değiştirebiliyorum geleceğe bakış açımı karartabiliyorum. Öğrenmek istediğim şey bipoların da bu tarz bir şey mi yoksa farklı bir şey mi olduğu her halükarda kendime hastalık tanısı koymak istemiyorum sadece merak ve şüphe diyelim
    Yeterince bilgi sahibi değilim yani nokta atışı yapacak kadar şu şu varsa evet diyemem.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Anladım sorun değil sadece yazılmış yazıları okuyup araştırmak değil de bilen biriyle direkt konuşmak istedim. İlla ki forumda bir bilen vardır diye düşünüyorum

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bence bunu en iyi bir doktor tanısı kesinleştirir.benzer sorununuz bir çok hastalık sebeb olabiliyor. Maddi durumunuz el veriyorsa bir doktor dan sonra araştırma yapın.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bunu en iyi bir doktor tanısı kesinleştirir.benzer sorununuz bir çok hastalık sebeb olabiliyor. Maddi durumunuz el veriyorsa bir doktor dan sonra araştırma yapın.
    Dediğim gibi aslında amacım kendi kendime tanı koymak değil de merak gidermek gibi. Zaten doktorlarla aramda bir çeşit soğukluk var tamamen benden kaynaklı olarak...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı flevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi aslında amacım kendi kendime tanı koymak değil de merak gidermek gibi. Zaten doktorlarla aramda bir çeşit soğukluk var tamamen benden kaynaklı olarak...
    Herkeste çok farklı da sergiliyor olabilir.ama en belirgin yönleri bence siddetli cinsel istek ve öyle bir gün iyi bir gün kötü değilde, 2 yıl çok iyidir 2 ay çok kötüdür. Aralarda zaman farki bu kadar kisa olmaz diye biliyorum. Birde sinirlendiğiizde kendinizi ksybedecek duruma gelir misiniz? Sevdiğim birinin eşi bipolarmis mesela ben sinirlendiğim zaman evde bile durma diyormus.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Yok bende sinirlenme durumu olmuyor genelde çok nadir sinirlenen, gerçekten büyük bi olay olmadıkça sakin kalan biriyim ama şöyle bi sıkıntım var bazen 1 gün içinde bazen 2 bazense 1 hafta(genelde senin dediğin süreler kadar sürmez 2 ay / 2 yıl falan) içinde ruh halim değişiyo ve değişmeden önce hissettiğim tüm pozitif hislerin veya negatif hislerin ve düşüncelerin tam tersini hissediyorum. Bu beni biraz yıprattı ve insanlara karşı çok mahçup duruma sokuyo. Yani şöyle genel olarak pozitif/neşeli olduğum günlerde insanlara bazı sözler verdiğim oluyo artık şöyle yapacağım, böyle bi insan olacağım, şöyle faydalı şeyler düşünüyorum gibisinden fakat bu üzerimdeki pozitiflik gittikten sonra dediğim her şeyin ve verdiğim tüm sözlerin tam tersini yapma isteği veya direkt yapmama isteği hayata karşı boş hissetme ve amaçsızlık hisleriyle dolduğum zaman verdiğim sözlerin tamamı çöp oluyo ve doğal olarak söz verdiğim insanlara karşı mahçup oluyorum ama bu durum da uzun sürmüyo tekrar pozitif biri oluyorum tekrar yoluma bakıyorum... Bu durum yorucu ve yıpratıcı. Ben de kendime teşhis koymak değil de en azından şu olabilir mi bu olabilir mi gibisinden yorum yapmaya çalışıyorum bu yüzden de kendi durumuma en benzeyen rahatsızlığı hastalığı araştırmaya karar verdim.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben toplamda 24 yıldır psikolojik problemlerim var ve 18 yıldır bipolarım.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Sayfa 1/2 12 SonSon