Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bipolar bozukluk konusunda bilgili olan var mı

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bipolar bozukluk esasen mani hipomani ve depresyon ataklarıyla oluyor. Çok neşeli, cinsel isteğin artması , çok konuşma , çok para harcama, yeni projeler üretme hafif düzeydeyse hipomani şiddetliyse mani denebiliyor. Depresyonu bilmeyen yoktur. Ancak bu hastalıklara başka hastalıklar da eşlik edebilir. Şizofreni eşlik edemez belki ama psikotik düşüncelerin olabilir şizofrenideki gibi. Sosyal fobin olabilir. Okb eşlik edebilir. Depresyona mesela psikoz eşlik eder ve psikotik depresyon yaşarsın. Takip edildiğini ,tvden mesaj aldığını düşünürsün. Maniye psikoz eşlik eder kendini peygamber sanırsın. (bu bende olmadı ama olanlarla konuştum)
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bipolar bozukluk esasen mani hipomani ve depresyon ataklarıyla oluyor. Çok neşeli, cinsel isteğin artması , çok konuşma , çok para harcama, yeni projeler üretme hafif düzeydeyse hipomani şiddetliyse mani denebiliyor. Depresyonu bilmeyen yoktur. Ancak bu hastalıklara başka hastalıklar da eşlik edebilir. Şizofreni eşlik edemez belki ama psikotik düşüncelerin olabilir şizofrenideki gibi. Sosyal fobin olabilir. Okb eşlik edebilir. Depresyona mesela psikoz eşlik eder ve psikotik depresyon yaşarsın. Takip edildiğini ,tvden mesaj aldığını düşünürsün. Maniye psikoz eşlik eder kendini peygamber sanırsın. (bu bende olmadı ama olanlarla konuştum)
    Anladım bende dediğin tarzda şeyler olmadı. Sanırım şiddetli durumlarla karşılaşmıyorum sadece bi gün gerçekten iyiysem diğer gün ne zaman geldiğini anlamadığım bi depresyonla karşı karşıya olabiliyorum bu da sıcak soğuk sıcak soğuk yapıyo insana. Bugün fena değilim iyi olduğumu söyleyebilirim ama dün hayattan bıkmış ve bunalmış biriydim yarın ne olacağımı tahmin edemiyorum bir anda gelen düşüncelerim bana yön verebilir ve bunlar beni sıkıyor. Bipolar bozukluğa sahip olsam da olmasam da böyle bi durum gerçekten sıkıcı

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeste çok farklı da sergiliyor olabilir.ama en belirgin yönleri bence siddetli cinsel istek ve öyle bir gün iyi bir gün kötü değilde, 2 yıl çok iyidir 2 ay çok kötüdür. Aralarda zaman farki bu kadar kisa olmaz diye biliyorum. Birde sinirlendiğiizde kendinizi ksybedecek duruma gelir misiniz? Sevdiğim birinin eşi bipolarmis mesela ben sinirlendiğim zaman evde bile durma diyormus.
    Çeşitleri var aslında, kısa süre içinde değişen duygu-durum bozuklukları da var
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Kendime de güvenemiyorum artık. Bugün bir şeye heveslenmiş olsam veya köklü bi karar değişikliği yapacak olsam 1 hafta sonra bu kararıma ne kadar sadık kalabilirim... Hatta yarın aynı fikirde olabilir miyim bilmiyorum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı flevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendime de güvenemiyorum artık. Bugün bir şeye heveslenmiş olsam veya köklü bi karar değişikliği yapacak olsam 1 hafta sonra bu kararıma ne kadar sadık kalabilirim... Hatta yarın aynı fikirde olabilir miyim bilmiyorum
    Dediğinin aynısını bende yaşıyorum berbat bir durum işte... Bigün iyi hissedip planlar kuruyorum diyorum şunu şunu yaparım ertesi günler bitik durumda oluyorum ne plana sadık kalabiliyorum ne bişey dediğin gibi kendime saygım,güvenimde gidiyor durum böyle olunca..
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğinin aynısını bende yaşıyorum berbat bir durum işte... Bigün iyi hissedip planlar kuruyorum diyorum şunu şunu yaparım ertesi günler bitik durumda oluyorum ne plana sadık kalabiliyorum ne bişey dediğin gibi kendime saygım,güvenimde gidiyor durum böyle olunca..
    Evet... Kendimi çok sorunlu biri olarak gördüğüm için bu sabah sevdiğim insana ondan ayrılmak istediğimi söyledim, ileride benimle mutsuz olmaması için ama kendisi kabul etmedi her şeyi çözeceğimizi söyleyip beni bırakmak istemediğini söyledi. Bunu yapmam doğru mu bilmiyorum şimdilik kaldığı yerden devam... Umarım beni durdurduğu için ileride pişman olmaz

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Evet... Kendimi çok sorunlu biri olarak gördüğüm için bu sabah sevdiğim insana ondan ayrılmak istediğimi söyledim, ileride benimle mutsuz olmaması için ama kendisi kabul etmedi her şeyi çözeceğimizi söyleyip beni bırakmak istemediğini söyledi. Bunu yapmam doğru mu bilmiyorum şimdilik kaldığı yerden devam... Umarım beni durdurduğu için ileride pişman olmaz
    Bu durumuda yaşadım... Bazen gerçekten güçlü olup devam etmek gerekiyor dostum. Karşındaki üzülmesin diye kaygılanıyorsun biliyorum ama kendini ondan mahrum etmek daha kötü bir şey onun için.. O yüzden kendine güvenmesen bile gittiği yere kadar devam et ve güçlü olmayı dile. Garantisi yok fakat bir süre devam edince ister istemez garanti ışıkları yanıyor. Yani en azından ilişkinin sürebileceğini görüyorsun.. Bişey daha söyliyim, yani kendine güveninin olmaması çok kötü bir durum çünkü başta kendine güvenin yok gün gelir ilişkiyi sürdüremem diyorsundur, isteğim olmaz vs. Ama bu şekilde yaşayamazsın, o zaman kendini bir odaya kapat ve ölmeyi bekle. Hayat zaten biraz da böyle, bazı riskleri alıp umut edeceksin. Biz zaten yaralı insanlarız , normal insanlar belki bu kadar derin korkular,kaygılar yaşamıyor fakat herkes bi nebze yaşıyor emin ol. Sen bir devam et belki bu korkuların,kaygıların azalacak ve güzel şeyler olacak, geriye dönüp baktığında iyi ki yapmışım diyeceksin iyi ki başlamışım. Bu ihtimal için devam etmez misin?
    Konu nickname tarafından (09-01-2019 Saat 08:17 PM ) değiştirilmiştir.
    dreamer8

Normalde ben bu ihtimal için de devam etmeyecektim, benim için üzücü bi durum da olsa sevmeme rağmen onun iyiliğini düşündüğümü düşünerek ve buna odaklanarak ondan kopacaktım fakat kendisi bana yine fiziki olmayan bi kalp masajı yaptı, bana güven verdi, sorunlarımızı birlikte çözmek istediğini benimle mutlu olduğunu tekrar tekrar söyledi sonuç olarak da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım bizim için hayırlısı budur.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Normalde ben bu ihtimal için de devam etmeyecektim, benim için üzücü bi durum da olsa sevmeme rağmen onun iyiliğini düşündüğümü düşünerek ve buna odaklanarak ondan kopacaktım fakat kendisi bana yine fiziki olmayan bi kalp masajı yaptı, bana güven verdi, sorunlarımızı birlikte çözmek istediğini benimle mutlu olduğunu tekrar tekrar söyledi sonuç olarak da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım bizim için hayırlısı budur.
    Hadi bakalım dostum umarım hayırlısı olur... Gerçekten bunu kalpten istiyorum.
    dreamer8

Çok teşekkürler gerçekten. Umarım senin için de her şey daha iyi olur
    Konu flevi tarafından (11-01-2019 Saat 01:20 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Opsiyonel

Sayfa 2/2 İlkİlk 12