Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon
62 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Tam şu an

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yasalar(kanunlar) bile değişebiliyor. Ki teorinin anlamını iyice bir araştırmanı öneririm. Evrim ağacı siteside Türkiye'de ki belki en kaliteli sitedir en azından benim gördüğüm ve her yazılarının altında bilimsel kaynak gösterirler. Çok öznel konuşuyorsun. Evrim ağacı eğer ispatlanmamış bişey olursa kesinlikle %1 bile olsa o ihtimali söylüyor. Bir grup üniversiteli genç ve ispatsız site deyip küçümsemen gerçekten komik. Aslında benim amacım burada din,tanrı,bilim konuşmak bile değil hatta istemiyorum fakat illa beni buna zorluyorsun. Artık uzarsa cevap yazmak istemiyorum.
    Ha bi de son bişi, yobazlık ve kirli düşünceler yüzünden bla bla müslümanlığa getirdin yine , gerçek müslümanlık bu degil gibi. Herkesin dilinde de bu var 'gerçek müslümanlık bu degil' , normalde din çok güzel ama ona göre yaşanmıyor vs vs.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bi de son bişi, yobazlık ve kirli düşünceler yüzünden bla bla müslümanlığa getirdin yine , gerçek müslümanlık bu degil gibi. Herkesin dilinde de bu var 'gerçek müslümanlık bu degil' , normalde din çok güzel ama ona göre yaşanmıyor vs vs.
    üzüldüm gerçekten söylediklerimden birşey anlamamana.. sana literatür de olan bi kaynak göster dedim evrim ağacını attın . yasalaşmamış gerçekliği bilim tarafından kabul edilmemiş filmlerde geçen paralel evren teorisini bile gerçek zannediyorsun. hala teoriyle yasa arasındaki farkı anlamayanın sen olduğunun farkında bile değilsin. üstelik iyi niyetimle kendimce birşeyler yazdım kibirli tavrınla türkiyede hala bunları konuşanlara cahilce bakıyorum gibi bişeyler söyledin . kibarca sana fikrimi anlatmaya çalıştım onunla bile alaycı bir tavır içine girdin. bana literatürde olan bir kaynak göster dediğimde evrim ağacı atarsan gerçeklik dediğinde paralel evren dersen kusura bakma cahilce görülecek kişi sen olursun. türkiye de innanılmaz bir yobazlık var sadece dindar geçinenler içinde değil bu dediğim. konuşmayı da devam ettirmeyecekmişsin peki

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzüldüm gerçekten söylediklerimden birşey anlamamana.. sana literatür de olan bi kaynak göster dedim evrim ağacını attın . yasalaşmamış gerçekliği bilim tarafından kabul edilmemiş filmlerde geçen paralel evren teorisini bile gerçek zannediyorsun. hala teoriyle yasa arasındaki farkı anlamayanın sen olduğunun farkında bile değilsin. üstelik iyi niyetimle kendimce birşeyler yazdım kibirli tavrınla türkiyede hala bunları konuşanlara cahilce bakıyorum gibi bişeyler söyledin . kibarca sana fikrimi anlatmaya çalıştım onunla bile alaycı bir tavır içine girdin. bana literatürde olan bir kaynak göster dediğimde evrim ağacı atarsan gerçeklik dediğinde paralel evren dersen kusura bakma cahilce görülecek kişi sen olursun. türkiye de innanılmaz bir yobazlık var sadece dindar geçinenler içinde değil bu dediğim. konuşmayı da devam ettirmeyecekmişsin peki
    Kuantum teorisini, i sayısını vs. bile reddeden biri. Nasıl konuşmam gerekiyor? Tanrı'yı hissediyorum var diyen biri. Üstelik bişey bildiğini sanıp einsteini,teorilerini, kuantum fiziğini,evrim teorilerini reddeden biri... İnsanlar artık bunların üstüne bişeyler koyuyor bunları geçtiler sen hala film felan diyorsun. Bi de teori'nin anlamını açıklıyorum anlamamakta ısrar ediyorsun. yobaz.com'dan falan mı okuyorsun anlamını? İspatlanamamış hipotez felan mi sanıyorsun? Dünyada binlerce ara form bulundu ve onların isimleri,DNA'ları, ribozomları keşfedildi hani o geçiş formlarına isimler takılıp kategorizeleştirildi. Hepsinin kanıtları var. Ve gayet araştırıp o 'düzgün kaynaklar' yerinden de bulabilirsin, sadece git bak.
    2.Yazdıklarımı anlamıyorsun çünkü o kıt beynin ile. Ben sana evrimağacındaki makalelerin altlarında bilimsel kanıt linkleri var diyorum hala gelip vıdı vıdı yapıyorsun gayet hak ettin. Bu arada hiç bişi bildiğinde yok, ben bilgiliyim gibi bir şey söylemiyorum fakat sen cahilsin dostum bunu bil. Çocukça tavırlara da girmeye gerek yok gördüğümü söylüyorum, cümlelerini yazıp yazıp sonuna iki gülücük koyup haklı oldugunu sanıyorsun. Bunun kibirlilikle bir alakası yok öküze öküz derim kimse kusura bakmasın. Sayende ilk defa bu forumda böyle bir metin yazıyorum beni de bu raddeye getirdin.
    Türkiye'de evrimağacı gibi bir site çıkabilmiş bu yobazlıkta ve senin gibi insanlar hala baltalamaya çalışıyor gerçekten inanamıyorum. Aklım almıyor bu durumu sadece utanıyorum.
    Bu arada senin gibi birine asla saygı duymuyorum. Bana hakaret etsen veya küfürler etsen belki kin tutmam fakat bu yazdıkların içler acısı. Banlanırsam da banlayın beni umrumda değil.
    Konu nickname tarafından (17-01-2019 Saat 12:00 AM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Evrim ağacı kaynaklarla! çok güzel açıklamış teorinin ne olduğunu fakat sen anlamadığın için sana TDK'nın teori anlamını atıyorum:

dizgeli bir biçimde düzenlenmiş ve birçok olayı açıklayan, bir bilime temel olan kurallar, yasalar bütünü.
    eş anlamlısı: teori

Yasa; ne sorusuna cevap verir.
    Teori; nasıl,nerede,ne zaman sorularına cevap veren BİLİMSEL TEMELLİ GERÇEKLERDİR.

Ha Türk Dil Kurumuna da inanmam diyorsan orasını bilemicem fakat her şey açık ve net, kısa ve öz. Orada bilimsel anlamı yazıyor ve felsefe anlamı yazıyor. Sen BİLİMSEL olana bakacaksın, hatta gir ve bak.
    Tamam mı arkadaşım?
    Konu nickname tarafından (17-01-2019 Saat 12:08 AM ) değiştirilmiştir.
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

VİKİPEDİ

Bilimde teori veya kuram; bir olgunun, sürekli olarak doğrulanmış gözlem ve deneyler baz alınarak yapılan bir açıklamasıdır. Teori, herhangi bir olayı, vakayı, görüngüyü açıklamak için kullanılan düşünce sistemidir. Genel anlamda, kuram, bir düşüncenin genel, soyut ve rasyonel olmasıdır. Ayrıca bir kuram, açıklanabilir genel bağımsız ilkelere dayanmaktadır. Bu ilkelere bağlı kalarak doğada sonuçların nasıl örneklendirileceğini açıklamaya çalışır. Kelimenin kökü Antik Yunan’dan gelmektedir. Fakat günümüze birçok farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Kuram, hipotezle aynı anlama sahip değildir. İkisinin de anlamı başkadır. Kuram bir gözlem için açıklanabilir bir çerçeve sağlar ve kuramı sağlayacak olan varsayımların test edilebilir hipotezleri tarafından desteklenir.

Modern anlamlarından biri de spekülatif ve genelleme doğasına vurgu yapmaktadır. Örneğin sanat ve felsefede kuramsal sözcüğü kolaylıkla ölçülebilir olmayan fikirleri ve deneysel olayları tanımlamak için kullanılabilir. Felsefedeki anlam uzantısı olan “kuram” hala teolojik bağlamında kullanılan bir kelimedir. Zaten Aristoteles'in tanımı olarak, saf kuram anlamına tamamen karşı olan “pratik”, kuram tanımının çok sık çeliştiği bir kelimedir. Tıp’ın pratik tarafı insanları sağlıklı yapmaya çalışıyor iken tıbbi kuram, sağlık ve hastalık doğasını ve nedenleri anlamaya çalışıyor. Bu örnek tıpta kuram ve pratiğin bir ayrımıdır. Bu iki olay birbiriyle ilişkilidir fakat hasta tedavi etmeden araştırma yapmak ya da bu tedavinin nasıl olduğunu bilmeden bir hastayı tedavi etmek mümkündür.

Modern bilimde, kuram, bilimsel kuram anlamı taşır ve bilimsel yöntem ile tutarlı bir şekilde yapılan ve modern bilimin gerektirdiği kıstaslarına uygun açıklamalardır. Kuram alanında bir bilim adamını anlamak için kuramının doğruluğunu olduğu gibi yanlışlığını da deneysel olarak ispatlamak gerekir. Bilimsel kuramlarda bir şeyin hala kanıtlanmamış olduğunu ya da düşüntülü olduğunu hipotez kelimesi ile belirtilir, kuram yaygın kullanımlarının aksine, bilimsel bilginin en güvenilir, titiz ve kapsamlı bir biçimidir. Bilimsel kuramlar kendi başsına deneysel olarak test edilebilir. Hipotezlerden ve doğanın kesin koşulları altında nasıl davranış göstereceğini açıklayan bilimsel yasalardan ayrılırlar.
    dreamer8

Çıraklık Dönemi

Bunlar propaganda nickname.

Aslı şudur;

http://kanun-ve-teori.nedir.org/

Diğer meseleye gelince Mo Cuishle'nin üslubunu bende beğenmedim.

Bu meseleler böyle anlatılmaz.

Gülücükle filan olmaz yani
    Konu Denge tarafından (17-01-2019 Saat 02:22 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi

http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz...li_tasarim.asp

Gerçi buda bir teoridir ama;

Akıllı Tasarım teorisinide oku.

Ufkunu açar biraz.

Karar Dönemi

Kuantum teorisini, i sayısını vs. bile reddeden biri.
    bunları reddettiğimi hatırlamıyorum ? ama evet bunlarda teoridir.

i sayısı hakkında hiç bişey söylemedim ? nasıl reddettiğim kanısına vardın çok şaşırtıcı gerçekten .

hipotez teori yasa nedir biliyorum senin gibi biyerlerden tekrar okumama gerek yok.

dünyada binlerce araform bulundu diyorsun ? ben ise tam tersi araformların bulunamadığı için evrim teorisinde büyük sorunlar olduğunu iyi biliyorum.
    birde binlerce bulundu diyorsun görsellere yaz bakalım 100 tane araform resmi bulabilecekmisin uyduruk olanlarıda sayabilirsin

bununla ilgili bi literatür çalışması varmı bütün dünyanın kabul ettiği
    kaynak göster diyeceğim... ama literatür taraması nedir diye vikipediyi aç istersen bi bak . "Ben sana evrimağacındaki makalelerin altlarında bilimsel kanıt linkleri var diyorum hala gelip vıdı vıdı yapıyorsun" cümlesinden
    makalenin ne formatta yazılıp nasıl birşey olduğundan haberin bile olmadığını anlıyorum . makalelerin altlarında bilimsel linkler olmaz. makaleler zaten bilimseldir.
    altında link olmaz referans olur. ve referanslar başka makaleler ve bilimsel çalışma niteliği taşıyan belgelerin içindeki kısımlardan oluşur ve o parçaya numaralandırılarak atıfta bulunulur ve kaynaklar yazar.

senin anlamadığın şey şu teorilerin içinde gözleme deneye dayalı bir çok ifade bulunur bunların çoğu doğru da olabilir. görelilik de bir teoridir. formülize olarak
    bir cisim ışık hızına ulaştığında elde edilen formülde payda sıfır olur ve bunun mekanik te ki formüllere göre bi anlamı yoktur. bu yüzden devreye kuantum formülleri girer
    kuantum fiziği alır . artık fotonlar için yeni formüller tanımlanır. çünkü cisim boyut değiştirir. einstein bunları sadece idda etti uzayın bükülebilirliğinede iddia etti
    ve deney yaptı örneğin ay tutulmaları için gözlemler yaptı ve gözlem evlerinden uzayın bükülebilirliğini ışık kırılmalarını incelereyek ispatladı
    teorisinin içindeki bir kuramı kanıtladı ve uzayın bükülebilirliğini gösterdi.gezegenler arasındaki kütle çekim kuvvetiyle gezegenlerin bir arada durmasından çok
    uzayın bükülebilirliğiyle bir arada durduğunu gösterdi.
    ama teorisinin içersinide kanıtlanmayan deneye dayanmayan şeylerde var ve henüz bunlar ortaya çıkmadı. paralel evrenler teoriside onlardan biri. hatta deneysel bile değil.
    hala daha kuantum teorisinde einsteinin yanıldığı noktalar ortaya çıkıyor hatta daha geçen gün web tekno da yapılan bilimsel çalışma sonrasında einsteinin yanıldığı bi yer olduğunu ispatladıklarına dair bir haber okudum.
    bu yüzden TEORİ!! deniyor.anladınmı ? neden newtonun kütle çekim kanunu varmıdır diye tartışma yok ? çünkü YASA !! anladınmı ? yoksa biz ispatlanmadı gözlem yapılmadı
    deneysel çalışma yok demiyoruz ? ben sayısal çıkışlı birisiyim ve inan bana astrofiziğe inanılmaz meraklı birisiyimdir. sen diyosun öküz öküz diye ya hani ?
    şuan nobel kimya ödülünün sahibi aziz sancar bile evrimi kabul etmiyor sana göre aziz sancarda öküz çünkü bir tek sen akıllısın evrim senin sandığın kadar kabul gören bir teori değil.

öküzler, cahiller, utanılan kişiler , yobazlar, içler acısı olmak ? daha fazla hakaret edicekmisin?
    benim sana hakaret etmeye ihtiyacım yok.bana yakışmaz. zaten kendi kendine ediyorsun..
    Konu Mo Cuishle tarafından (17-01-2019 Saat 07:44 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Denge, dostum güvenilir kaynakları atıyorum propaganda diyorsun. TDK, Viki ve daha da atabilirim. Sen ise Asi5050 adlı nickli birinin yazdığı yazıları referans alıyorsun. Bence biraz paranoyaklığından kurtulman gerekiyor. Kalitesiz dizayn yanda Kuran resimleri var bu siteye itimat edemem kusura bakma.

Mo Q, fizikte benden iyi olduğunu görüyorum, zaten sayısal çıkışlı da olsam fenim zayıftır. Hala dalgacı üslübunla yazıp gizli kibir yapıyorsun, bana yakışmaz vs. gibi. Hakaret etme isteği uyandırıyorsun. Benim o hakaretlerim, benim için kesin olan şeyleri deşiyor olmandan kaynaklı. Bilime kesin olarak kendimi teslim ettim ve okuduğum makaleler, yazılar beni daha da inandırdı. Ben bilgiliyim ya da akıllıyım demedim hiç bir zaman, sadece bilimden gelene saygı duyuyorum ve sizin buna karşı çıkıyor olmanız beni sinirlendiriyor. Teori'nin anlamı diye kaç yazı yazdınız TDK,evrimağacı,Viki attım gayette anlamı bu.
    Öte yandan Aziz Sancar ''dini mini boşverin bilime yönelin'' diyen biridir. sana göre aziz sancarda öküz çünkü bir tek sen akıllısın yazmışsın o zaman Dawkins ve niceleride sana göre aptal mı oluyor. Aslına bakarsan yobaz olduğum doğru bu konuda bana göre %100 kesin şüphem bile yok çünkü evrim var ve bu su götürmez bir gerçek. Türler arası evrim tartışmaları vardı sadece, ama evrimağacında gördüğüm ara geçiş formları konuları sen kabul etmesende ben ediyorum ve bu düşüncemi destekledi. Ama yeterince bilgi sahibi değilim ve konuşmanın daha fazla anlamı yok.
    Konu nickname tarafından (17-01-2019 Saat 10:54 PM ) değiştirilmiştir.
    dreamer8

Ölmekten çok korkuyorum.
    Keşke sonsuza kadar yaşasaydım.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon