7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kendimi çok küçük hisssediyorum büyüyemiyorum

Karar Dönemi

Standart Kendimi çok küçük hisssediyorum büyüyemiyorum

xxxxxxxxxxxx
    Konu Kadir6185 tarafından (01-07-2020 Saat 09:12 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

kasma
    arkadaş ortamında öylesi normaldir.

dreamer8
    Guest

Kendini bedenen de yaşından küçük, kısa, zayıf hissediyor musun? Ağzını eğerek konuşman bence de gereksiz olmuş. 15 yaşından sonra en azından bu tür hareketleri terketmen gerekirdi. Zamanla olgunlaşacaksın ama yine de en az yaşının ya da bir kaç yaş büyük insanların davranışlarını sergilemelisin. Hayat bazen ciddiyet ister.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Konuyu okumaya mecalim yok sadece başlığı okudum ve tek bir şey söylicem. Sen 19 iken 15-16 hissediyorsun, ben ise 25 yaşındayım ve 15 hissediyorum hatta daha küçük. Beterin beteri var üzülme
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol?

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini bedenen de yaşından küçük, kısa, zayıf hissediyor musun? Ağzını eğerek konuşman bence de gereksiz olmuş. 15 yaşından sonra en azından bu tür hareketleri terketmen gerekirdi. Zamanla olgunlaşacaksın ama yine de en az yaşının ya da bir kaç yaş büyük insanların davranışlarını sergilemelisin. Hayat bazen ciddiyet ister.
    Aslında hayır fiziksel olarak değil, dediğim gibi hareketlerime dikkat etmeye calısıyorum ama galiba farkında olmadan arkadaş ortamım hep öyle olduğu için istemsizce aniden o şekilde davranıp sonradan pişman oluyorum. Ve sürekli bu şekilde davranmıyorum zaten. Yakın arkadaşımla birlikte olunca vb aniden değişiyor gibiyim sanki.

Karar Dönemi

Olması gerektiği gibi davranıyorsun. Fakat meseleyi bu kadar büyütmen fazla saçma olmuş. Resmiyet gerektiren yerlerde resmi davrandığını yazmışsın ama aile ve arkadaş ortamında rahat, lakayt davranman da gayet doğal iken resmiyete anlamsız takıntı yapmışsın. İlk mesajında fiziksel olarak olgun olmadığından bahsederken son yazdığında ise bu düşünceni tamamen reddetmişsin. Fazla tutarsız ve gereksiz takıntıların var bence. Kendine eziyet etmenin bir mantığı yok. Birinci dereceden yakın hissettiğin insanların yanında senin deyiminle çocuksu davranman samimiyetini gösterir. Yani değişimin normal. Zaten kimsenin kadir şöyle davrandı böyle konuştu dediği olmuyordur emin ol. Yaptığın saçma şeyler dahi birkaç güne unutuluyor. Kendine dert arıyor gibisin.
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum