Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Olmadı atanamadım...:(

Cahillik Dönemi

Standart Olmadı atanamadım...:(

bu gün saat 4 de açıklandı engelli memur atama sonuçları yine atanamadım allah kahretsin...
    bu sefer herkes sen yanlış tercih yapıyon dedi doğrusu nasılsa artık ? Ablamın görümcesi var adliyede çalışıyor daha önce bir kaç kişinin tercihini yapmış atanmış senin kinide o yapsın dediler ilk 15 tercihi o yazdı kalan 15 de ben yazdım ben normalde teknik lise mezunuyum ama ablamın görümcesi düz memurlukları yazmış herkes birşey dedi neticede olmadı atanamadım yerin dibine batsın böyle sınav böyle hayat ...
    Konu dert_babası tarafından (24-12-2018 Saat 06:27 PM ) değiştirilmiştir.
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Atanamayacağını söylemiştim başkanım. Kızmıyorsun değil mi ben böyle deyince? Hatta bundan sonraki tercihinde de atanamayacağına inanıyorum. Çünkü yapı gereği hayatta 10 sefer yaptığım ve istediğim sonucu alamadığım bir eylemi 11. kez yaparken beklentilerim çok büyük oranda azalmıştır. Ömür boyu atanamayabilirsin. Hayatın her türlü şartlarına hazırlıklı olmak lazım. Yani ömür boyu atanamazsa, ömür boyu isyan etmen mi gerekecek? Artık alışmış olmalısın diye düşünüyorum. Şaşırdın mı bu sonuca?

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Ne çektin be dert_babası, Müslüm Gürses seni görse kollarını jiletlerdi
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atanamayacağını söylemiştim başkanım. Kızmıyorsun değil mi ben böyle deyince? Hatta bundan sonraki tercihinde de atanamayacağına inanıyorum. Çünkü yapı gereği hayatta 10 sefer yaptığım ve istediğim sonucu alamadığım bir eylemi 11. kez yaparken beklentilerim çok büyük oranda azalmıştır. Ömür boyu atanamayabilirsin. Hayatın her türlü şartlarına hazırlıklı olmak lazım. Yani ömür boyu atanamazsa, ömür boyu isyan etmen mi gerekecek? Artık alışmış olmalısın diye düşünüyorum. Şaşırdın mı bu sonuca?

yok hayır sana kızmıyorum bu sisteme bu düzene kızıyorum ben...
    ama sen benden de karamsar sın . bu ilk atama olduğu için yüksek puanı olanlar atandı haliyle 2. 3. atamada hatta 4. atamada puanlar aşşa çekilir senden biraz daha yapıcı olumlu şeyler söylemeni beklerdim...teselli vermeni beklerdim....
    dün biriyle konuştum o söyledi bir tane atanamayan öğretmen varmış adamını bulup 7 bin Euro vermişler puanı yüksek birinin yerine o atanmış suçumuz 7 bin euromuzun olmaması mı şimdi ???

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne çektin be dert_babası, Müslüm Gürses seni görse kollarını jiletlerdi
    ben Müslüm gürses le aynı karede ayı film de rol almak isterdim.....

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Memur olan nicelerini tanıyorum gene mutsuz ve isyan icindeler.onu bırak bölge sorumlu bi abi vardı bi memurdan 10 kat yüksek, intihara kalkışmış. Hayatta ne olduğun değil neyle mutlu olduğun önemli. Para iş tabiki önemli ama ondan önce yaşamı sevmek gibi bir takım şeyler gerekli. Bakış acini degistiemezsen burada katip olan arkadaşımız gibi gene ölme isteği barındiran konular acabilirsin. Saygılar
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Cahillik Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memur olan nicelerini tanıyorum gene mutsuz ve isyan icindeler.onu bırak bölge sorumlu bi abi vardı bi memurdan 10 kat yüksek, intihara kalkışmış. Hayatta ne olduğun değil neyle mutlu olduğun önemli. Para iş tabiki önemli ama ondan önce yaşamı sevmek gibi bir takım şeyler gerekli. Bakış acini degistiemezsen burada katip olan arkadaşımız gibi gene ölme isteği barındiran konular acabilirsin. Saygılar
    hocam kusura bakma o adamlara rahat batıyor başka bir açıklaması yok bu durumun...
    adamın işi gücü yerinde evi karısı arabası herşeyi var hala intihara kalkışıyorsa bu onun ahmaklığıdır başka bir şey değil ben dün bir arkadaşımdan 50 lira borç aldım onlar gibi olsam dünyanın en mutlu adamı ben olurdum....

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle yorum, kimi azla mutlu olabilirken kimine dağları versen mutlu olamaz. İnsan olma ve mutlu olabilme sanatı işte bu.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

bende atanamadım. ilk engelli denememdi. kaybettiğim uzun yıllara yanıyorum. bakalım kısmet inşallah sonraki atamalara...
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kusura bakma o adamlara rahat batıyor başka bir açıklaması yok bu durumun...
    adamın işi gücü yerinde evi karısı arabası herşeyi var hala intihara kalkışıyorsa bu onun ahmaklığıdır başka bir şey değil ben dün bir arkadaşımdan 50 lira borç aldım onlar gibi olsam dünyanın en mutlu adamı ben olurdum....
    Mevkin artıkça hayatın anlami azalır. Para kazandıkça yapabilecek amacin azalır. Çünkü deneyecek birşey kalmıyor. Artık yapay aksiyonlar arar olursun. Neyse hayırlısı diyelim umarim atanirsin.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon