Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Seviyorum ulannn

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Hartemes, 8 postun var ve gördüğüm kadarıyla sadece sevgili konularında yorum yapıyorsun, özel değilse bir sebebi var mı merak ettim de?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hartemes, 8 postun var ve gördüğüm kadarıyla sadece sevgili konularında yorum yapıyorsun, özel değilse bir sebebi var mı merak ettim de?
    Basit ruh sağlığı bozuk insanların kendilerine verdikleri veya verecekleri zarar ilgimi çekmiyor.

Örnek;
    "Damarlarımı kesip intihar edecem!"
    -Dikkat et kanın halıya dökülmesin lekesi çıkmıyor.

Hayatı boyunca yanlış düşünüp yanlış karar aldığı için kendi hayatından nefret etmiş birinin kendine vereceği zarar engellemeye değmez. Yalnız, bu kişi çevresindeki düzgün insanlara zarar veriyorsa veya verme olasılığı varsa en azından uyarılmalıdır.
    Örnek;
    "Patronumun arkamdan iş çevirdiğini düşünüyorum. Yarın iş yerine gidip onunla hesaplaşıcam! Etrafı yıkıcam!"
    -Patronun büyük bir ihtimalle seni tanımıyor bile ve yine büyük bir ihtimalle arkandan çevirdiği tek iş yeteneksizliğinden dolayı bitirmediğin işleri tamamlamak. Adam hakkında paranoyak düşünceler kuracağına işine odaklan!

Bu başlığı açan kişinin saçma hayallere kapılıp sırf kendisine biraz güler yüzlü davrandı diye eğitim veren kişiyi korkutmaya hakkı yok. O eğitimci "Ben samimi olduğumda yanlış anlaşılıyorum. O halde daha katı görünmeliyim" diyebilir. Öğrencilerin kendilerine güler yüzlü ve saygılı davranan bir eğitimciden mahrum kalmaları haksızlık olur.
    Konu Hartemes tarafından (08-12-2018 Saat 07:16 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Hartemes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit ruh sağlığı bozuk insanların kendilerine verdikleri veya verecekleri zarar ilgimi çekmiyor.

Örnek;
    "Damarlarımı kesip intihar edecem!"
    -Dikkat et kanın halıya dökülmesin lekesi çıkmıyor.

Hayatı boyunca yanlış düşünüp yanlış karar aldığı için kendi hayatından nefret etmiş birinin kendine vereceği zarar engellemeye değmez. Yalnız, bu kişi çevresindeki düzgün insanlara zarar veriyorsa veya verme olasılığı varsa en azından uyarılmalıdır.
    Örnek;
    "Patronumun arkamdan iş çevirdiğini düşünüyorum. Yarın iş yerine gidip onunla hesaplaşıcam! Etrafı yıkıcam!"
    -Patronun büyük bir ihtimalle seni tanımıyor bile ve yine büyük bir ihtimalle arkandan çevirdiği tek iş yeteneksizliğinden dolayı bitirmediğin işleri tamamlamak. Adam hakkında paranoyak düşünceler kuracağına işine odaklan!

Bu başlığı açan kişinin saçma hayallere kapılıp sırf kendisine biraz güler yüzlü davrandı diye eğitim veren kişiyi korkutmaya hakkı yok. O eğitimci "Ben samimi olduğumda yanlış anlaşılıyorum. O halde daha katı görünmeliyim" diyebilir. Öğrencilerin kendilerine güler yüzlü ve saygılı davranan bir eğitimciden mahrum kalmaları haksızlık olur.
    Naziler gibi düşünüyorsun anladığım kadarıyla, acıma yok. Düşen düşmüştür kurtarmaya değmez ölsünler. Yalnız duygusallığı atlıyorsun. O öğretmen küçük bir ihtimal de olsa gerçekten öğrencisine duygusal bir şeyler hissetmiş olabilir ve bu önemlidir çünkü ilişkiler zaten böyle başlıyor. Teorik olarak bir kadın ile bir erkek senin açından bakarsak bir araya gelmesi çok zor. Tam anlatamıyorum kafamdakileri.
    Patron örneğine gelirsek teorik olarak yine evet ''patron'' denilen kişi çalışanlarını tanımaz,ilgilenmez sadece işini yapar vs. Fakat patronların taktığı hele Türkiye'de çok sayıda çalışan var aynı şekilde okullardaki öğretmenlerde..

dert_babası; bence sen şansını dene, öğretmen en fazla seni incitmeden reddeder ve bu konu kapanır.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Mantıklı olan kesinlikle seni tanıma ve güvenme sürecini aştıktan sonra.kendi hayatınızla ilgili bir konu tanışabilir miyim diye sor.hatta onun fikrinin çok önemli olduğunu falan de daha sonra müsait değilim derse güven konusu var demektir evet derse de buluşur konuyu acarsın. Aman ilk dakkada hemen anlatma yavaş yavaş. Panikleme unutma karşındaki bir insan aşağılık komplexine sakın girme.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hartemes nickli arkadaş daha önce şizoid kişilik bozukluğu olduğunu yazmıştı @nickname.

"Hiç kimseye karşı bir kinim yok. Hiç kimseye karşı bir sevgi, bağlılık hissim de yok. Ailemle her zaman ilgileniyorum ve onlara karşı saygım sonsuz fakat bu da sadece sorumluluklarımı bilmemden kaynaklanan bir şey sevgi denen şeyle bir ilgisi yok.
    İş hayatında çok başarılıyım; işime kusursuz bir şekilde odaklanıyor ve her zaman iyi sonuç alıyorum. Bunu yapmak için bazen diğer insanları ürkütecek şeyler yatığım oluyor. Birçok arkadaşım var onları istediğim gibi yönlendiriyorum. Duygu ve düşüncelerinin benim için hiçbir önemi yok. Bana artık fayda sağlayamayacağını düşündüğüm kişileri kolaylıkla çevremden uzaklaştırıyorum. (Bu kişilere kız arkadaşlarımda dâhil) sadece olasılık hesabı ve kar- zarar değerlendirmesiyle hareket ediyorum. İçimden geldiği için veya hevesli olduğum için şu ana kadar bir şey yapmış değilim. Durumun “şizoid kişilik bozukluğu” fakat anlayamadığım şey şu; bu beni çevremdeki insanlardan daha başarılı ve saygı duyulan biri yapıyorsa neden hastalık olarak görünüyor? Neden kendisine şizoid tanısı konulan kişiler senelerce bundan kurtulmak için mücadele veriyor? Bunu tanrıdan gelen bir hediye değil de bir hastalık yapan şey nedir? Neden kız arkadaşım beni terk ettiğinde acı çekmedim ya da ailemden birini kaybettiğimde bana taziyeye gelen insanlara ben teselli verdim diye tedavi olmam isteniyor?"

bu da kendi yazısı. Daha sonra iyileştiğini yazmıştı ama hala postlarında gördüğün gibi acıma ve diğer duygular mevcut değil. Doktor tarafından bu teşhisin konduğunu söylüyor. Kendisi de ruh hastası olmasına rağmen hastalığı sebebiyle bu şekilde yazmasına rağmen, hastalığına veremiyorum, beni geriyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hartemes nickli arkadaş daha önce şizoid kişilik bozukluğu olduğunu yazmıştı @nickname.

"Hiç kimseye karşı bir kinim yok. Hiç kimseye karşı bir sevgi, bağlılık hissim de yok. Ailemle her zaman ilgileniyorum ve onlara karşı saygım sonsuz fakat bu da sadece sorumluluklarımı bilmemden kaynaklanan bir şey sevgi denen şeyle bir ilgisi yok.
    İş hayatında çok başarılıyım; işime kusursuz bir şekilde odaklanıyor ve her zaman iyi sonuç alıyorum. Bunu yapmak için bazen diğer insanları ürkütecek şeyler yatığım oluyor. Birçok arkadaşım var onları istediğim gibi yönlendiriyorum. Duygu ve düşüncelerinin benim için hiçbir önemi yok. Bana artık fayda sağlayamayacağını düşündüğüm kişileri kolaylıkla çevremden uzaklaştırıyorum. (Bu kişilere kız arkadaşlarımda dâhil) sadece olasılık hesabı ve kar- zarar değerlendirmesiyle hareket ediyorum. İçimden geldiği için veya hevesli olduğum için şu ana kadar bir şey yapmış değilim. Durumun “şizoid kişilik bozukluğu” fakat anlayamadığım şey şu; bu beni çevremdeki insanlardan daha başarılı ve saygı duyulan biri yapıyorsa neden hastalık olarak görünüyor? Neden kendisine şizoid tanısı konulan kişiler senelerce bundan kurtulmak için mücadele veriyor? Bunu tanrıdan gelen bir hediye değil de bir hastalık yapan şey nedir? Neden kız arkadaşım beni terk ettiğinde acı çekmedim ya da ailemden birini kaybettiğimde bana taziyeye gelen insanlara ben teselli verdim diye tedavi olmam isteniyor?"

bu da kendi yazısı. Daha sonra iyileştiğini yazmıştı ama hala postlarında gördüğün gibi acıma ve diğer duygular mevcut değil. Doktor tarafından bu teşhisin konduğunu söylüyor. Kendisi de ruh hastası olmasına rağmen hastalığı sebebiyle bu şekilde yazmasına rağmen, hastalığına veremiyorum, beni geriyor.
    Osmangazi ben kendimi bir türlü ruh hastası olarak değerlendiremiyorum.
    Rahatım, huzurum yerinde, hayatımda ters giden bir şey yok, ters gitme olasılığı olan şeylerin kontrolü bende.
    Toplumun etik kurallarına değer verdiğin ve yasalara uyduğun sürece vicdan olmazsa olmaz bir şey değildir.
    Duygular hata yaptırır, duyguların olmadığı bir zihin doğru yönlendirildiğinde idealdir.
    Benim yazılarım seni lütfen germesin kötü niyetim yok, aksine sadece uyarı ve düzeltme amaçlıyım.

Ben bu konuyu açan arkadaşa "Yapma, sonu hüsran veya sıkıntı olur" diyorum.
    Siz "Yap umudunu kaybetme şansını dene!" diyorsunuz.
    Arkadaş denesin ve kimin haklı olduğuna kendi hüküm versin.

Cahillik Dönemi

Alıntı Hartemes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O iş olmaz, boşa hayale bile kapılma.
    neden ???
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

hertemas konumun içine sı…….

Cahillik Dönemi

arkadaşlar herkes ayrı bir şey yazmış ama şu var hocayla belli bir seviyede samimiyet oluştu sadece benle değil genel olarak kursta ki arkadaşlarla arkadaş gibi sohbet eder konuşur öyle resmi değil yani ama ne tepki verir onu kestiremiyorum sadece...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkes ayrı bir şey yazmış ama şu var hocayla belli bir seviyede samimiyet oluştu sadece benle değil genel olarak kursta ki arkadaşlarla arkadaş gibi sohbet eder konuşur öyle resmi değil yani ama ne tepki verir onu kestiremiyorum sadece...
    Eğer açılmazsan hayatın boyunca keşke acilsaydim diyebilirsin. Ama açılır ters tepki gorursen de 1 ay sonra herşey unutulur gider.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon