Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Seviyorum ulannn

Cahillik Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer açılmazsan hayatın boyunca keşke acilsaydim diyebilirsin. Ama açılır ters tepki gorursen de 1 ay sonra herşey unutulur gider.

haklısın doğru diyon...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hartemes nickli arkadaş daha önce şizoid kişilik bozukluğu olduğunu yazmıştı @nickname.

"Hiç kimseye karşı bir kinim yok. Hiç kimseye karşı bir sevgi, bağlılık hissim de yok. Ailemle her zaman ilgileniyorum ve onlara karşı saygım sonsuz fakat bu da sadece sorumluluklarımı bilmemden kaynaklanan bir şey sevgi denen şeyle bir ilgisi yok.
    İş hayatında çok başarılıyım; işime kusursuz bir şekilde odaklanıyor ve her zaman iyi sonuç alıyorum. Bunu yapmak için bazen diğer insanları ürkütecek şeyler yatığım oluyor. Birçok arkadaşım var onları istediğim gibi yönlendiriyorum. Duygu ve düşüncelerinin benim için hiçbir önemi yok. Bana artık fayda sağlayamayacağını düşündüğüm kişileri kolaylıkla çevremden uzaklaştırıyorum. (Bu kişilere kız arkadaşlarımda dâhil) sadece olasılık hesabı ve kar- zarar değerlendirmesiyle hareket ediyorum. İçimden geldiği için veya hevesli olduğum için şu ana kadar bir şey yapmış değilim. Durumun “şizoid kişilik bozukluğu” fakat anlayamadığım şey şu; bu beni çevremdeki insanlardan daha başarılı ve saygı duyulan biri yapıyorsa neden hastalık olarak görünüyor? Neden kendisine şizoid tanısı konulan kişiler senelerce bundan kurtulmak için mücadele veriyor? Bunu tanrıdan gelen bir hediye değil de bir hastalık yapan şey nedir? Neden kız arkadaşım beni terk ettiğinde acı çekmedim ya da ailemden birini kaybettiğimde bana taziyeye gelen insanlara ben teselli verdim diye tedavi olmam isteniyor?"

bu da kendi yazısı. Daha sonra iyileştiğini yazmıştı ama hala postlarında gördüğün gibi acıma ve diğer duygular mevcut değil. Doktor tarafından bu teşhisin konduğunu söylüyor. Kendisi de ruh hastası olmasına rağmen hastalığı sebebiyle bu şekilde yazmasına rağmen, hastalığına veremiyorum, beni geriyor.
    Böyle insanların olması beni ürkütüyor. Aklıma NightCrawler filmindeki başrol oyuncusu geldi, hiç duygusallık yok fakat gerçekte rastlamamıştım. Şizoid'ten daha çok psikopata benziyor, insanları yönlendirmekten ve başarıdan bahsedince. Bende gerildim
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle insanların olması beni ürkütüyor. Aklıma NightCrawler filmindeki başrol oyuncusu geldi, hiç duygusallık yok fakat gerçekte rastlamamıştım. Şizoid'ten daha çok psikopata benziyor, insanları yönlendirmekten ve başarıdan bahsedince. Bende gerildim
    ateş olsa düştüğü yeri yakamaz merak etmez...!!!

Cahillik Dönemi

ÇOK CANIM SIKILIYOR herkesden herşeyden umudumu ümidimi kestim yaşama sevincimi kaybettim yaşamak istemiyrum en iyisi forum olrak toplu intihar eylemi yapalım...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÇOK CANIM SIKILIYOR herkesden herşeyden umudumu ümidimi kestim yaşama sevincimi kaybettim yaşamak istemiyrum en iyisi forum olrak toplu intihar eylemi yapalım...
    Silah alacak paramız yok be dert_babası...
    Konu nickname tarafından (11-12-2018 Saat 12:36 AM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

dert_babası hocana açıldın mı merak ediyorum?
    dreamer8

Cahillik Dönemi

dert_babası hocana açıldın mı merak ediyorum?
    yok başkan nerdee…
    hocanın telefonun da bir erkeğin resmini gördüm kırığı var anladığım kadarıyla ….
    ama tuhaf birisi arkadaş çözemedim ben bu kızı erkek arkadaşı var gibi ama hal ve haraketleri tavırları erkek arkadaşı sevgilisi olan kızın yapacağı şeyler değil ya çok rahat birisi yada biz yanılıyoz..
    kursta bir kaç tane zibidi var buna sırnaşıyor numarasını veriyor instegramdan takip ediyorlr birbirlerini efendime söylim maça gidiyorlar bilmem ne benim sevgilim öyle bir şey yapsa kan çıkar tuhaf birisi ama halada seviyorum ne yapacam..

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok başkan nerdee…
    hocanın telefonun da bir erkeğin resmini gördüm kırığı var anladığım kadarıyla ….
    ama tuhaf birisi arkadaş çözemedim ben bu kızı erkek arkadaşı var gibi ama hal ve haraketleri tavırları erkek arkadaşı sevgilisi olan kızın yapacağı şeyler değil ya çok rahat birisi yada biz yanılıyoz..
    kursta bir kaç tane zibidi var buna sırnaşıyor numarasını veriyor instegramdan takip ediyorlr birbirlerini efendime söylim maça gidiyorlar bilmem ne benim sevgilim öyle bir şey yapsa kan çıkar tuhaf birisi ama halada seviyorum ne yapacam..
    öğretmenin kurstaki zibidilerle maça mı gidiyor? yanlış mı anladım yoksa
    dreamer8

Cahillik Dönemi

öğretmenin kurstaki zibidilerle maça mı gidiyor? yanlış mı anladım yoksa

henüz gitmedi hayır o zibidilerle maç muhabbeti yapıyor telefon numarasını veriyor bilmem ne işte bende bir kenarda kıyıda köşede sessizce onları izliyorum ağır abi takılıyorum öyle yılışık cıvık tipleri sevmem ben bilmiyorum bu işin sonu nereye varacak çok canım sıkılıyor kötü bir insan değil ama çok mu rahat çok mu geniş birisi çözemedim başkan...

Çıraklık Dönemi

Naçizane tavsiyem iyice tanımadığın bir insana böyle bir şey teklif etme.

İkincisi karşındaki insanın hayata bakışı çok önemli bu durumda.

Demek istediğim kafasındaki engelleri aşmışmı acaba?

Böyle şeyler hiç sorun olmaz diyemeyeceğim,çünkü benimde çok büyük olmasada bir ortopedik engelim var ve bende hayatımda bu açıdan çok sıkıntı yaşadım.

Ama şunuda ekleyeyim;

Bunu önemsemeyecek kadar vicdanlı ve temiz kalpli,karşındakini bir engelli değil,karakter sahibi bir birey olarak görebilen insanlarda elbette vardır.

Üzücü olanı ise bu insanların sayıları azdır.

Demem o ki böyle konularda ölçünü kaybetme,aklını tamamen duygularının kontrolüne verme.

Hesaplı ve ölçülü hareket et,yavaş yavaş karşındaki insanı tarta tarta yaklaş.

Sonra kalbinin ortasına balyozu yeme,sonucu kaldıramayabilirsin.
    Konu Denge tarafından (06-01-2019 Saat 03:56 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon