7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yaşamayı Sevmiyorum

Karar Dönemi

Standart Yaşamayı Sevmiyorum

Merhaba. 19 yaşında erkeğim. Kimseye zararım yoktur. Kimseyle dalga geçmem aşağılamam ama bütün sorunlar beni bulur. Kimseyi kırmam ama kırılan hep ben olurum.

Çok çekingen biriyim. İnsanlarla konuşurken heyecanlanırım gözümde büyütürüm. Çok denedim ama değişmedi. İnsanlara karşı hep iyi olmaya çalıştım ama aynı karşılığı göremedim.

Benim sorunum kendimi sevmemek. Karakterimi görünüşümü yaşadığım hayatı sevmiyorum. Zaten dış görünüşümle dalga geçilmiştir sürekli. Herşey bir kenara, yaşadığım sağlık sorunları o kadar yoruyor ki beynimi. Büyük çaplı sorunlar değiller ama sosyal hayatımı mahvediyolar çoğu zaman. Bazen yerin dibine giresim geliyor öyle diyeyim.

Keşke kanserle imtihan olsaydım da böyle bir hayat yaşamasaydım. Keşke daha farklı daha büyük olaylarla imtihan olsaydım. İçimi dökmek için yazdım. Kısa oldu belki hiçbişey anlamadınız ama benim için yeterli. Emin olun anlatamadığım nice dertler var.

Yoruldum.

dreamer8
    Guest

Zaten senin gibi ince düşünceli, çekingen, hassas insanlar zarar görüyor bu hayatta. Arsız, yırtık, işini yürüten, çıkarcı, iki yüzlü tipler herkesten mutlu yaşıyor. Stres sağlık sorunlarını tetikler. Yaşın genç olduğu için bedenin şu anda kaldırıyor olabilir bu yükü ama ileride hiç kaldıramaz olur, türlü türlü hastalıklar çıkar. Doğrudan vazgeçme, itibarından, onurundan, hak bilirliğinden, dürüstlüğünden bedeli ne olursa olsun vazgeçme. Kendine güvenmeyi öğrenmelisin, cesur olmalısın, yüzünü kızartan bir suçun yok ki ezik olasın. Fakat bunu nasıl başaracaksın hiç bilmiyorum. Buradan tavsiye vermesi kolay olur ama seni de biraz tanımak gerekir bunları söyleyebilmek için. Emin ol pek çoğumuz zaten yaşamayı sevmiyoruz. Hayallerimizden yıllar önce vazgeçtiğimiz bu dünyada bir görev, mecburi bir hizmeti ifa eder gibi yaşıyoruz

Karar Dönemi

Bende senelerdir bu dertlerden muzdaribim bir de yaşadığım o ağır olaydan sonra artık hiçbir şeye inancım kalmadı .Birine tutunarak yaşamaya çalışıyorum.Üzülmeyede alışıyor insan .Bu sıkıntılar bitmez ama alışmayı öğrenirsin.

Karar Dönemi

Çok iyi anlıyorum seni. İnan ben de dedim keşke kanserle ya da başka bir hastalıkla imtihan olsaydım diye. Ben de yaşamayı sevmiyorum doktoruma kaç kere ötenazi konusunda yurt dışına sevk için yardımcı olmasını istedim ama olmadı. Mecbur yaşıyoruz işte. Benim de bi araba derdim var ailevi sorunlarım var bi şekilde yaşayıp gideceğiz mecbur..

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Yaşamı aksine çok seviyorsun.çünkü care arıyor daha nasıl iyi olur diye mücadele ediyorsun. Dilin sevmiyor dese de gönlün çok seviyor hayatı.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Cahillik Dönemi

kim seviyor ki yaşamayı batsın bu dnya ulann…..
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşamı aksine çok seviyorsun.çünkü care arıyor daha nasıl iyi olur diye mücadele ediyorsun. Dilin sevmiyor dese de gönlün çok seviyor hayatı.
    Evet işte bu benimde bakış açım. Yaşamı herkesten çok sevdiğin ve ciddiye aldığın için bu durumdasın aslında... Deli gibi çare arıyorsun, bir şeylere tutunmak istiyorsun yani isteklerin var ha tabi istediklerin olmuyor orası ayrı, zaten problem burada başlıyor...
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8