Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ben niye böyle oldum ???

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuh o kadar kötüydü ha 2 ay daha dişini sıkamicağın kadar... Üzücü gerçekten... İnsan bazen yapamıyor ya gerçekten seni de anlıyorum.. Ailene afedersin ama yazıklar olsun senin eriyip bitmene resmen göz yummuşlar 30 yıldır. Umarım bahtın döner dert_babası....

evet aynen öyleydi işte...bu kadar şeye rağmen akıl sağlığım nasıl yerinde bende şaşıyorum bazen. ailemin de hatası var ne iş konusunda neden okul eğitim konusunda hiç ilgilenmediler üstüme düşmediler ben hala neden yaşıyorum ki ???
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Yakın diyebileceğim birisi arkadaşim veya abla dedim birisi var. Şuan klinik psikolog ve kendisine ait bir kurum işletiyor. Küçülen anne babasız büyüdü, şiddet gördü, bazı fiziki durumu yüzünden dalga geçildi. Her gece tek başına aglardi. Bir hırsla tabiki okulu bırakıp şiddet hakaret olan bir ortam dan uzaklaşabilirdim. Ama ne dedim diyor. Benim tek kurtuluşum gene bu sıralar.onun için egitim kurtuluş olmuş ama seninkiside biraz cesaret biraz olsun merak mücadele olsa inan yapabilirsin. Derdini anlatmak seni rahatlatsa da daha büyük girdaba sokar. Oturup wordpres ve ilgilizce çalışan 5 ayda saati 10 dolar bir çok iş mevcut. Bir başlangıç yapardin. Elektronik siten vardı yıllar önce demiştin pes edip ilerletmedin.YouTuberlik yapabilirdin. Halen geç değil, sadece kendine acimayi birakman lazim.kader vurmuş sen niye kendine vurasin?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Cahillik Dönemi

Cahillik Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın diyebileceğim birisi arkadaşim veya abla dedim birisi var. Şuan klinik psikolog ve kendisine ait bir kurum işletiyor. Küçülen anne babasız büyüdü, şiddet gördü, bazı fiziki durumu yüzünden dalga geçildi. Her gece tek başına aglardi. Bir hırsla tabiki okulu bırakıp şiddet hakaret olan bir ortam dan uzaklaşabilirdim. Ama ne dedim diyor. Benim tek kurtuluşum gene bu sıralar.onun için egitim kurtuluş olmuş ama seninkiside biraz cesaret biraz olsun merak mücadele olsa inan yapabilirsin. Derdini anlatmak seni rahatlatsa da daha büyük girdaba sokar. Oturup wordpres ve ilgilizce çalışan 5 ayda saati 10 dolar bir çok iş mevcut. Bir başlangıç yapardin. Elektronik siten vardı yıllar önce demiştin pes edip ilerletmedin.YouTuberlik yapabilirdin. Halen geç değil, sadece kendine acimayi birakman lazim.kader vurmuş sen niye kendine vurasin?

evet elektronikle uğraşıyorum doğru işlerimi ilerletlemeye çalışıyorum ama olmuyor ilerlemiyor yaprak kıpırdamıyor işler kesat bu ara bir çöp bile satamıyorum hani en azından benim işlerim yoludna gitse bir nebze rahtalarım ama oda yok ne yapim elimden geleni yapıyorum akşama kadar sosyal mecralarda bir şey satmaya çalışıyorum..

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet elektronikle uğraşıyorum doğru işlerimi ilerletlemeye çalışıyorum ama olmuyor ilerlemiyor yaprak kıpırdamıyor işler kesat bu ara bir çöp bile satamıyorum hani en azından benim işlerim yoludna gitse bir nebze rahtalarım ama oda yok ne yapim elimden geleni yapıyorum akşama kadar sosyal mecralarda bir şey satmaya çalışıyorum..
    Çöpü zaten satamaman mantıklıymış dert_babası
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Çöpü zaten satamaman mantıklıymış dert_babası
    lafı başka yerinden anlama ..!!!

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lafı başka yerinden anlama ..!!!
    İki dakika gülmicez diye bir şey yok
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

İki dakika gülmicez diye bir şey yok
    kusura bakma ne gülecek ne eğlenecek nede başkasının mutluluğuna alkış tutatcak halim yoktur...

dreamer8
    Guest

10 yaşındaydın, hiç bir şeyden haberin yoktu başkanım, sonra 20 yaşına geldin ve bir yerlerde bir hata olduğunu farkettin. Şimdi otuzundasın. sonra 40-50-60 gidecek ve bitecek. Zaman durmuyor. Kurtulacaksın bir gün bu yaşam çilesinden. Senin görevin, canını Azrail almaya gelene kadar muhafaza etmen ve kendi ellerinle bir delilik yapmaman. Görevini şimdiye kadar yaptın. Ayrıca hazır bir işte çalışmıyorken, okul derdi yokken bence gir bi psikiyatride 2-3 hafta yat, ne olacak, ne kaybedeceksin, değişik bir ortam, belki faydasını da görürsün; faydasını göremeyeceğin bir yerse en azından şu mutsuz hayatının az bir şey kıymetini hissettirir sana. Yeni insanlarla, yeni hikayelerle tanışırsın. Yüz nakli geçiren adam nasıl hemşiresiyle aşka düşüp evlendiyse, belki evleneceğin beyaz melek seni hastanede bekliyordur.

Karar Dönemi

Dert babası ben senden daha küçüğüm çok acı şeyler yaşadım dışlanıp aşağılanmaktan daha kötüydü ama alıştım üzülmeye sende ya da bu forumda alışan yok mu ben gibi acılara .Üzülüyorsun çok acı çekiyorsun ama isyan etmeyi bırakıyorsun. (Bende böyle oldu yani)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12