7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Doktor bana hipnozmu yapmıştı?

Karar Dönemi

Standart Doktor bana hipnozmu yapmıştı?

İki kadın psikiyatrist doktorum vardı bana kısa cümle soru sormuşlardı, inanın öyle sorulardı ki insanın çok hoşuna gidiyordu zihnini alıp götürüyordu, mesela birtanesinde doğrudan tüm dikkatimi kişiliğimi felsefemi kısacası ruhumu hedef alan bir soru sormuştu bir an saçmalar gibi oldum, ama bilincimi hemen toparlayıp kendi kendime acaba nasıl konuşsam da bu güzel soruya layık olur diye kafamda tasarlıyorum daha doğrusu tasarlarken hipnoz olur gibi oluyordum sanki bulutların üzerinde kanatlarımla uçuyordum. Acaba böyle şeyler hipnoz teknikleri mi?

Karar Dönemi

Hipnoz olduğunu sanmam .Belki sen o an transa geçmişsindir.

dreamer8
    Guest

Merak ettirdin bak şimdi bu kadar güzel soruları. Ben bu soruların çok da kişiye özel olduğunu sanmıyorum. Mutlaka hastalar kategorize edilip belli bir gruba yönelik soruların bir kısmı ortaktır diye düşünüyorum. Genelde hipnozcular, psikologlar kendine gelen danışanı belli bir kategoriye dahil edip, çemberin çapını daraltıp, tahlili netleştirmek ve çözüme daha kolay ulaşmak isterler. Kişiye özel olan kısmını; sizi ve beden hareketlerinizi, ses tonunuzu gözlemleyerek otomatik olarak algılanır.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

İşinin hakkını veren psikolog olduğu belli, benimde başıma gelmişti. Gördüğüm ve görebileceğim en iyi psikoterapist ile karşılaştım ve bana tamamen kendim olma ve rahat olma fırsatını verdi yani normalde gergin biriyken onun karşısında rahat olabildim ki bu ondan kaynaklanıyordu. Tüm odağımı o terapiye verebilmiştim ve memnun kaldım. (Parasızlıktan ne yazıkki devam edemedim sadece 2-3 defa gidebildim...)
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pskiyatri profesörünün özeline gitmiştim. Arkada karanlık sayılacak bir odaya aldı beni. Kapıyı açmasını istedim. Soru soruyor cevap veriyordum ama böyle cevap verirken düşünmüyor sanki cümleler akıyordu. Sonra başımın içinde bir şey acıdı söyledim bıraktı devam etmedi.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pskiyatri profesörünün özeline gitmiştim. Arkada karanlık sayılacak bir odaya aldı beni. Kapıyı açmasını istedim. Soru soruyor cevap veriyordum ama böyle cevap verirken düşünmüyor sanki cümleler akıyordu. Sonra başımın içinde bir şey acıdı söyledim bıraktı devam etmedi.
    Gerçekten iyi doktorlar var, işinin ehli kişiler. Konuşurken bile hipnoz ediyomuşlar gibi senin düşünmene fırsat vermeden konuşturuyorlar ki bu çok önemli bir şey. Böyle doktorların olmasına sevindim gerçekten. Bu arada son cümlen biraz garibime gitti, terapiden nasıl etkilendiysen artık başında acı olmuş ve doktor da heralde üstüne gitmeyeyim diye seansı kesmiş.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ettirdin bak şimdi bu kadar güzel soruları. Ben bu soruların çok da kişiye özel olduğunu sanmıyorum. Mutlaka hastalar kategorize edilip belli bir gruba yönelik soruların bir kısmı ortaktır diye düşünüyorum. Genelde hipnozcular, psikologlar kendine gelen danışanı belli bir kategoriye dahil edip, çemberin çapını daraltıp, tahlili netleştirmek ve çözüme daha kolay ulaşmak isterler. Kişiye özel olan kısmını; sizi ve beden hareketlerinizi, ses tonunuzu gözlemleyerek otomatik olarak algılanır.
    Mesela ankarada yaşıyorsan hiç güzel bir ankarayı kafanda canlandırdın mı gibi sorular..babanla hiç arkadaş gibi takılıp maceralı gün geçirdin mi gibi sorular..