Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Niye hep hevesim kursağımda kalıyor bi geberip gidemedim

Karar Dönemi

Standart Niye hep hevesim kursağımda kalıyor bi geberip gidemedim

Ağır okb ile birlikte ağır ailevi problemler başgösterdi. Anne dediğim insan benim için artık ölmüştür. Bana hak etmediğim halde ettiği sözler, haksızlıklar...

Babam desen hiçbir şey umrunda değil ama o başımın tacıdır sadece benimle hiçbir ilgisi yok onu belirtmek istedim.

İşe başlamam için adliyeden hala aramadılar, arasalar da gitsem kendime sıfırdan bir hayat kursam.

Ama ne olursa olsun yaşamak istemiyorum cenneti serseler önüme, ille de ölmek istiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki e o zaman at kendini bi yerden. İşte asıl korkum ölemeyip bir de sakat kalıp eve muhtaç kalmak daha da zor duruma düşmek.

Şu kahrolası ötenazi niye ülkemizde yasal değil ya?

Karar Dönemi

Önüne cenneti serseler bile yaşamak istemiyorsan insanlardan nefret etmek için uğraşma "Ben en çok ve en uzun süredir kendimden nefret ediyorum" demen daha uygun düşer.
    OKB ile yaşanabilir, seni anlamak istemeyen bir aile ile de yaşanabilir ama yaşamayı bilmeyen kendin ile yaşamak zor iş.
    Sakat kalmaktan korktuğun için intihar etmediğini iddia etmen sadece kendini kandırmadan ibaret. İstesen kurtulma şansın olmayan onlarca ölüm şekli bulabilirsin.
    İntihar etmiyorsun çünkü hayattan azda olsa bir beklentin var.
    Bu beklenti nedir?
    İyi bir iş, sağlık, seni anlayan bir hayat arkadaşı, sessiz ve huzurlu bir çevre vb vb
    Hayattan beklentini bul ve onu yerine getirmek için ne gerekiyorsa yap.
    Bunu başardığında veya bunu başarmaya yakın olduğunu hissettiğinde her şey daha iyi olacak.

dreamer8
    Guest

Bunları çok konuştuk zamanında. Lütfen asıl korkun ölemeyip sakat kalmak olmasın. Ölebilmekten de kork. Gözlerini kapat (ya da açıkken hayale dal, kapatırsan okuyamazsın yazdıklarımı), hayal et. Bir kapı var. Oradan içeriye giren hiç bir insan geri gelmiyor, kapıyı aralayıp, gelin çok güzel ya da gelmeyin çok fena diyemiyor. Böyle bir kapıdan nasıl gireceksin, nasıl bir yürektir bu. Bir tek kaynak, inanç gördün mü canına kıyan mükafatlandırılır diye. Hepsi acı bir azaptan bahsediyor. Ecelini beklemelisin, ne pahasına olursa olsun. Bitecek bu hayat bir gün. İnsan gibi yaşamadığını, hayattan nefret ettiğini, günlerin yıl olduğunu biliyorum ama elimden bir şey gelmiyor. O bilinmez kapıya asla hamle yapma, asla kapıyı kendin açıp da girme. bir gün o kapı hepimize açılıp içeriye davet edileceğiz nasıl olsa.

Karar Dönemi

Alıntı Muhafız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önüne cenneti serseler bile yaşamak istemiyorsan insanlardan nefret etmek için uğraşma "Ben en çok ve en uzun süredir kendimden nefret ediyorum" demen daha uygun düşer.
    OKB ile yaşanabilir, seni anlamak istemeyen bir aile ile de yaşanabilir ama yaşamayı bilmeyen kendin ile yaşamak zor iş.
    Sakat kalmaktan korktuğun için intihar etmediğini iddia etmen sadece kendini kandırmadan ibaret. İstesen kurtulma şansın olmayan onlarca ölüm şekli bulabilirsin.
    İntihar etmiyorsun çünkü hayattan azda olsa bir beklentin var.
    Bu beklenti nedir?
    İyi bir iş, sağlık, seni anlayan bir hayat arkadaşı, sessiz ve huzurlu bir çevre vb vb
    Hayattan beklentini bul ve onu yerine getirmek için ne gerekiyorsa yap.
    Bunu başardığında veya bunu başarmaya yakın olduğunu hissettiğinde her şey daha iyi olacak.
    Her yöntemde başarısızlıkla sonuçlanıp ortada kalma durumu var. ALLAH izin vermeden ölünmüyor, ölümün ve sakat kalmanın kıyısından dönmüş birisi olarak söylüyorum..

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunları çok konuştuk zamanında. Lütfen asıl korkun ölemeyip sakat kalmak olmasın. Ölebilmekten de kork. Gözlerini kapat (ya da açıkken hayale dal, kapatırsan okuyamazsın yazdıklarımı), hayal et. Bir kapı var. Oradan içeriye giren hiç bir insan geri gelmiyor, kapıyı aralayıp, gelin çok güzel ya da gelmeyin çok fena diyemiyor. Böyle bir kapıdan nasıl gireceksin, nasıl bir yürektir bu. Bir tek kaynak, inanç gördün mü canına kıyan mükafatlandırılır diye. Hepsi acı bir azaptan bahsediyor. Ecelini beklemelisin, ne pahasına olursa olsun. Bitecek bu hayat bir gün. İnsan gibi yaşamadığını, hayattan nefret ettiğini, günlerin yıl olduğunu biliyorum ama elimden bir şey gelmiyor. O bilinmez kapıya asla hamle yapma, asla kapıyı kendin açıp da girme. bir gün o kapı hepimize açılıp içeriye davet edileceğiz nasıl olsa.
    Gerçekten yoruldum artık, tahammül sınırımı geçti dertler. Nefret ediyorum yaşamaktan...

Cahillik Dönemi

yav kardeşim yanlış anlama ama sen adam olmazsın... atanmışsın dvelet memuru olmuşsun hala şikayet edip duruyon sen bizi sanki bizi bir elimiz yağda öbürü balda sanıyon herhal de ??
    bak engell memur ataması var yırtınıyoz bir yere atanalım diye sen atandın hala aynısın...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav kardeşim yanlış anlama ama sen adam olmazsın... atanmışsın dvelet memuru olmuşsun hala şikayet edip duruyon sen bizi sanki bizi bir elimiz yağda öbürü balda sanıyon herhal de ??
    bak engell memur ataması var yırtınıyoz bir yere atanalım diye sen atandın hala aynısın...
    Senin de tek derdin iş. Nasıl bir cehennemde yaşadığımı ne olaylara ne laflara sustuğu bilmiyorsun. Atandım da ne oldu o işi de becereceğim şüpheli. Atanmak değil gebermek istiyorum ama ecelimle...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Konu adamlıksa ben kalkayım geç oldu
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin de tek derdin iş. Nasıl bir cehennemde yaşadığımı ne olaylara ne laflara sustuğu bilmiyorsun. Atandım da ne oldu o işi de becereceğim şüpheli. Atanmak değil gebermek istiyorum ama ecelimle...

tabiki iş bu dünyada işden paradan daha önemli ne olabilir ki ? madem sorunşarın sıkıntıların var ilk maaşını aldığn vakit ayrı eve çık bu kadar basit bizim saki derdimiz sıkıntımız yoktur ben bile şu atama arefesinde nelerle uğraşıyorum bizimkiler yüzde yüz atanacam gibi havaya girdi kimseye laf anlatamıyorum..
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabiki iş bu dünyada işden paradan daha önemli ne olabilir ki ? madem sorunşarın sıkıntıların var ilk maaşını aldığn vakit ayrı eve çık bu kadar basit bizim saki derdimiz sıkıntımız yoktur ben bile şu atama arefesinde nelerle uğraşıyorum bizimkiler yüzde yüz atanacam gibi havaya girdi kimseye laf anlatamıyorum..
    Bazı şeyler nereye gidersen git değişmiyor işte. Hani sen diyorsun ya batsın bu dünya diye sürekli, bende yaşamayı sevmiyorum. Dünya zengini de olsam, en güzel kadını da verseler tek dileğim ölmek ve bu dünya ya ait ne varsa unutmak..

Sayfa 1/2 12 SonSon