5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Doktor kızdı, hatalıydım da.

Karar Dönemi

Standart Doktor kızdı, hatalıydım da.

Psikiyatri servisinde yatmıştım ben, sigara içilmiyordu, molada dışarda içiyorduk, bende güvenlik sigara kutusunu açıp hastalara içmeleri için masaya bıraktığında ve kutunun başından ilgisini başka birşeye verip ayrıldığında sırtı dönük olduğu için çaktırmadan 3-4 tane sigara almıştım eşofmana sıkıştırmıştım iyi ki de mola dönüşü üst aramasında üzerimde bulamamıştı, servisdeki odamızda iki pencereyi açınca hava cereyanı yapıyordu bende bunalınca gizlice pencerede sigara içiyordum, derken bitane çatlak bir kadın hasta vardı sigara tiryakisiydi sürekli benden sigara istiyordu yok diyordum hatta ceplerimi dolabımı bile yokluyordu utanmadan.. bende çok bunaldım verdim eline bir sigara çakmağımla yaktım kendi odasında wcde içti, sonra yakalandı herkes panik yaptı doktor felan yoktu hemşireler bana mola yasağı verdi, eşyalarımı yatağımı aradılar felan derken durumu izah ettim sıkıntılıyım stresliyim kusura bakmayın bidaha olmaz dedim, ertesi gün doçente bile anlattım durumu kadından çok rahatsız oldum dedim, mola cezam bitince molaya çıkacakken uzman doktor çağırdı beni azar çekti şüphelenmeyin hiç dedim, atak geldi stresliydim dedim, yasal işlem başlatıcaz felan dedi, ama nasıl diyor bağıra bağıra yanında da kız doktor var ikiside temiz yüzlü tatlı doktorlar, delilerin eline çakmak geçer servisi yakar diye korkuyorlarmış, iyi de ben o yanındaki kız varken doçente izah etmiş ve pişmanlığımı dile getirmiştim.. o kız yanındaki uzmana söylüyor bunu azarla yine sigara sokmasın içeri diye... ne diye azarlattırıyorsun ki? doçente pişmanım dedim zaten senin yanında... bidaha olmaz felan dedim oradan ayrıldım.. ayrıca daha önce o kız doktor hasta kadını beni sigara ver diye rahatsız ederken görmüştü bende bu kadını görüyorsunuz bunu uyarın beni rahatsız etmesin dedim.. dediğim halde beni uzmana azarlattırıyor. bilmem nedendir bu içindeki duyarsızlık anlayışsızlık... ayrıca bana bağırmaya ne hakları var ve ben psikolojik sorunlu biriyim.. orası yanarsa da yanar söndürülür verirler mahkemeye nereye vereceklerse.. yinede bana bağıramaz onu orda oyarım ve çekeceksem de hapis cezamı çekerim.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sana kızdığı falan yok tepkini ölçmek için bağırmış bana da çok yaptılar ordan biliyorum. Birinde dediğini anlamamıştım, birinde başka doktor bana donuk dedi demiştim bunlara azar işitilir mi? Tabiki hayır amaç tepki ölçmek. Sana kızan kişi karşısında sen de mi kızacaksın, üzülecek misin, işi dalgaya mı alacaksın , yoksa hiç tepki vermeyecek misin bunları mesela öğrenmek için yapıyorlar.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Şu an serviste yatmıyorsun. Bu konuyu açma gerekçen olarak, hala etkisinde kaldığın bir ayrıntı mı var bu durumla ilgili. Olaya bakılırsa mazi olmuş gitmiş, basit bir olay. Ben de 2 sefer yattım psikiyatri servisinde birer ay. Birinde yanımda yatan arkadaşım intihar etti, canına kıydı.

Karar Dönemi

Ben hastanede yattığım da sigara içme olayını şu şekilde yapıyorlardı herkesin kendi paketi vardı.Hastanenin içinde bir sigara odası var ,oradaki temizlikçilerde de çakmak vardı.Içmek istediğinde temizlikçi kadın sigaranı yakar sende sigara odasında içerdin. Hatta 15,16 yaşlarındaki iki hasta bile içiyordu.Bu yöntem olsa keşke psikiyatri servislerinde .
    (Ben içmiyorum bu arada sigara)

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an serviste yatmıyorsun. Bu konuyu açma gerekçen olarak, hala etkisinde kaldığın bir ayrıntı mı var bu durumla ilgili. Olaya bakılırsa mazi olmuş gitmiş, basit bir olay. Ben de 2 sefer yattım psikiyatri servisinde birer ay. Birinde yanımda yatan arkadaşım intihar etti, canına kıydı.
    Doktorlara birşey öğrettiğimi düşünüyorum, içlerinde gereksiz ve onları saçmalattıran ve çirkinleştiren bir egoları ve havaları var.. buna sahip olmamayı, bu olmadan da akılla fikirle empatiyle semptatiyle kendilerini vasıflı, idareli, hakim hale getirebileceklerini öğrettim.
    Konu Erkyuo tarafından (27-11-2018 Saat 04:06 PM ) değiştirilmiştir.