Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
55 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: acil yardım

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hartemes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana boşanma davası açmış ve bir başka erkekle görüşüyor, o zaman burada neden yardım ariyorsun? Senin bir boşanma avukatından yardım alman lazım. Tavsiyem eşinden boşan, ruh sağlığı yerinde biriyle evlen ve huzurlu bir hayatın tadını çıkar.

@Hartemes

Sana kalırsa tüm psikiyatrik hastaları akıl hastanesinden çıkarmayalım. İnsanlara karışmasınlar. Dur dur ya da evden dışarı çıkmasınlar, evlenmesinler, iş sahibi olmasınlar olur mu?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

zaten boşanma davası açıldı yakında duruşma görülcek .benim anlamak istediğm başka biriyle görüşmeyi hastalıktan mı yoksakendi özgür iradesiyle mi yapıyor.eğ

Şu an hastaysa hastalıktan yapıyordur. Bana sorarsan farketmez demek istemiştim.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Evi terketmiş, sana boşanma davası açmış ve başka erkeklerle görüşen bir eşin sana geri dönmesi için yardımımızı beklemiyorsundur umarım. Çünkü şu durumda dönmemesi daha hayırlı. Fakat hukuki süreçten zararlı çıkmamak konusundaysa endişen; zaten dava açılmış, konu yargıda, oradan çıkacak sonucu değiştirmeye de hiçbirimizin gücü yetmez. Umarım seni çok sıkıntıya sokmadan hallolur bu süreç.

Karar Dönemi

herkes beni yanlış anlıyor. sadece bunları hasta olduğundan mı? yoksa gercekte bunu istediğinden mi yapıyor..şu an manik atak geçiriyor

Karar Dönemi

Bunu doktordan başka kimse bilemez hastalıktan da olabilir yada kendi özgür iradesiyle de yapmış olabilir .Bunu eşini bilen onu tedavi eden doktor bilebilir sadece.

Alıntı nesimv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes beni yanlış anlıyor. sadece bunları hasta olduğundan mı? yoksa gercekte bunu istediğinden mi yapıyor..şu an manik atak geçiriyor
    Ben mi anlatamıyorum acaba...

Karar Dönemi

hocam hukuki destek alman senin için önemli. evlenirken bipolar olduğunu bilmiyormuşsun(tmk 165), başka insanlarla ilişki kuruyormuş(tmk 161). senin lehine olan birçok durum mevcut. Kendini daha fazla yıpratarak, söz konusu kişinin daha fazla ekmeğine bal sürmeni önermem. Eski kız ardaşımdan tecrübe ettiğim kadarıyla bipolar hastalarının bir kısmı borderline kişilik bozukluğu, madde bağımlılığı gibi durumları olabiliyor. bu durumda bipolar kişi normal zamanında olsa bile iletişim kurmak, bir şeyi anlatabilmek, onun anlayabilmesi çok zor oluyor. Doktoru ile irtibat halinde olup, avukat ile görüşmek senin faydana olacağını düşünüyorum.

Karar Dönemi

benim eşimde en büyük sıkıntı son 6 ay oldu hastalığını bilmiyordum..gittiği doktara bir şey anlatmıyordu ilk işyerinden cıktı .işyerinden kaavga etmiş. ağzına geleni söylüyordu annesiyle ablasıyla tartışıyorrdu.herkesle. en son gün ben bipolar olduğunu kendi cabalarımla öğrendim..internettten araştırarak..hastalıığının yanlış teşhis olduğunu yanlış tedavi gördüğünü..ifade ettim.eşi olarak yardımcı olmak istedim.bir ssürü sacma sapan heraketlerden sıkılmıştım.önemli olan hayattaki sorunlar değil. öneml olan o sorunları ne kadar çözebildiğinizdir...her zaman başka doktora gitmeyi savundum.eşimi 3 aydır tanıyamıyordum.ama kendisi sadece siz beni deli yaptınız diyordu hiç bir şekilde kabullenmiyordu.kredi kartlarını istiyordum vermiyordu. hesap soruyordum..yaptığı borçlarla ilgili...cevap verme gereği bile duymuyordu. beni yani 6 yıllık eşini küçümsüyordu..hayatım tam bir ceheneme dönmüştü.sadece sabrediyordum ama dayaanılmaz olmuştu sadece yaşayan bilir.

Karar Dönemi

allah düşmanımın başına bile vermesin..

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon