6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Küçüklüğümde bana bazı kalıcı korkular hisler kazandıran şeyler.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Küçüklüğümde bana bazı kalıcı korkular hisler kazandıran şeyler.

Küçükken yankılı bir sesle silah patlaması, koşarak polislerden kaçan siyasi eylemciler, futbol maçlarında felan gür bir sesle bağıranlar duyduğumda gördüğümde beni içinden çıkılmaz duygulara düşüncelere ruh hallerine sokuyordu.. çünkü aklım ermiyordu neden silah patlıyor, neden kaçıyorlar, neden bağrıyorlar diye sorguluyordum ve kafam bir cevap bulamıyordu psikolojim bozuluyordu.. fakat sakin bir ortama geçtiğimde dinlenip düzelip normal bir şekilde hayatıma devam ediyordum.. Ayrıca çocukken istemeden, kazara bir kızın kadının yada erkeğin avret yerlerini gördüğümde çok fena oluyordum sanki sarhoş gibi narkoz etkisindeymiş gibi oluyordum saçmalamalarım oluyordu.. Aynı şekilde gece yarısı uykudan felan sıçramalarım kaygıyla korkuyla uyanmalarım oluyordu sanki karabasan gibi.. Ayrıca bir yakınımı cinsel ilişki esnasında kazara görmüştüm panik yapmışlardı hemen gözümü kapatıp oradan uzaklaşmıştım.. bu ve bunun gibi şeyler benim psikolojimi çok etkilemişti.. karşı cinse olan cesaretim zayıftır.. ayrıca üniversiteden mezun olurken şiddetli depresyon anksiyete yaşamıştım.. geçmişte yaşadıklarım bu yaşadığım depresyon ve anksiyete gibi şeyleri yaşamama zemin hazırlamış olabilir mi?

Karar Dönemi

Depresyondayken bu düşünceler aklına gelip üzülüyor musun yaşadıklarından dolayı ?

Karar Dönemi

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depresyondayken bu düşünceler aklına gelip üzülüyor musun yaşadıklarından dolayı ?
    Ben çocukken çok akıllı bir çocukmuşum..erken konuşmuş ve yürümüşüm.. herşeyi merak eder sorgularmışım.. depresyonda bunlar pek aklıma gelmiyor ama geçmişte sorguladığım şeyleri daha iyi kavramış olsaydım depresyona karşı daha güçlü olurdum diye düşünüyorum.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Velev ki hazırladı?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Aslında çok ağır şeyler yaşamamışsın gibi duruyor. Gürültüden patırtıdan hepimiz korkarız, kısmen kalıcı etkiler de bırakabilir. Bir yakınını uygunsuz bir vaziyette gördüğünde kavga falan etmediyseniz de çok büyük sorun değil gibi duruyor. Sanırım sen biraz hassas birisin.

Çıraklık Dönemi

ben zülfü livalenini "şu dağalrda kar olsaydım" diye söylediği şarkıdan çok etkilenmiştim.melankoliye girmiştim resmen.ayrıca din kültürü dersinde kıyamet kopacak ölecez vb gibi şeyler yüzünden başka bir nesneye dönüşmek ve kıyamette acı çekmemek istiyordum.erken yaşta cinsel şeyler görmek vb çok etkiliyor.terapi almayı deneyebilirsin.