Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Paxil 20mg ilacı ve yoksunluk sendromu?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Post Paxil 20mg ilacı ve yoksunluk sendromu?

Arkadaşlar merhaba, bende OKB ve Sosyal Fobi hastalığı var. 4 yıla yakın bir süredir Paxil 20mg ilacını içiyorum. İlk 15 gün yarım, sonra 1, sonra 2 derken; şimdi sabahları 3 tane içiyorum. 2 yıldır da bu şekilde içiyorum. Benim SGK'm yok, annemin ve babamın üstüne ilaç yazdırırdım; fakat doktor günde 1 tane içiyor diye göstermiş, ben ise 3 tane içtiğim için haplarım bitti, fakat sistemde hala haplarım var gözüküyor. Yani hap yazdıramıyorum. Şimdi, zaten ben artık hap içmek istemiyordum, ne olursa olsun diyecektim, buda bahane oldu..

Ben bir kaç gün hap içmesem ne olur? Hapı böyle birden bıraksam ne olur?
    Konu hihihag tarafından (11-11-2018 Saat 02:07 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme

kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunları söyleyebilirim,

başlıktada söylediğin gibi vücudun yoksunluk çeker. dinç hissetmezsin.başında ve vücutta zonklamalar olur.

kafana göre ilaçları bırakmamalısın. doktor kontrolünde azar azar içip bırakırsan sıkıntı çekmezsin.azaltma dozlarını doktorun belirler

ilaç temini yönünden durumun zormuş Allah yardımcın olsun
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Karar Dönemi

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunları söyleyebilirim,

başlıktada söylediğin gibi vücudun yoksunluk çeker. dinç hissetmezsin.başında ve vücutta zonklamalar olur.

kafana göre ilaçları bırakmamalısın. doktor kontrolünde azar azar içip bırakırsan sıkıntı çekmezsin.azaltma dozlarını doktorun belirler

ilaç temini yönünden durumun zormuş Allah yardımcın olsun
    Peki bu acıya katlanılır mı?

Karar Dönemi

Katlanma zaten doktora git hemen söyle doktoruna o sana yardımcı olur böyle bekleme kötü olursun.

Karar Dönemi

Iyi olmamış ya niye doktorun dediği gibi almadın ilaçlarını. Tekrar başladığında dozajını ilk düşük al daha sonra arttır. .Doktoruna da git bir gözük tedavini düzgün bir şekilde devam ettirmeye bak .

Karar Dönemi

Bir anda bırakmak hastalığının tekrar alevlenmesine sebep olabilir. Keşke kafana göre doz arttırımı yapmasaydın. Madem daha fazla kullanmak istiyordun o zaman 20 mg yerine daha yüksek doz kullansaydın keşke..

Karar Dönemi

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir anda bırakmak hastalığının tekrar alevlenmesine sebep olabilir. Keşke kafana göre doz arttırımı yapmasaydın. Madem daha fazla kullanmak istiyordun o zaman 20 mg yerine daha yüksek doz kullansaydın keşke..
    Hayır kafama göre değil, doktorun dediği gibi aldım. İlk 15 gün yarım, sonra 1, sonra 2 derken; son 2 yıldır da sabahları 3 tane içiyorum.

Karar Dönemi

Alıntı hihihag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır kafama göre değil, doktorun dediği gibi aldım. İlk 15 gün yarım, sonra 1, sonra 2 derken; son 2 yıldır da sabahları 3 tane içiyorum.
    Doktor o zaman neden doz arttırımına göre ilaç yazmamış ki? Rapor çıkarttırmayı deneyebilirsin yani 3 aylık filan ilacını bi seferde verirler sende azalta azalta bırakırsın. Serotonin seviyende dalgalanma olacağı için sıkıntı çekebilirsin. Olmadı kendin dışardan prim ödeyerek sigortanı yaptır. Aylık en düşük limit 60 Tl gibi bir şey. Yarın birgün ALLAH korusun daha büyük bir sıkıntı çıkarsa sigortaya ihtiyacın olabilir. Durumun iyi değilse gelir testi yaptır ona göre aylık bir ücret çıkarrırlar sana..

Karar Dönemi

Arkadaşlar 4 tane hapım kaldı, yarın hepsini içeceğim (Zaten günde 3 tane içiyorum) başka da kalmıyor.. Allah yardımcım olsun. ://

dreamer8
    Guest

İlaçları kafana göre almayacaksın. Sürekli kullandığın ilacın bir şekilde bir tane yedek kutusunu bulunduracaksın. Doktor önerisinden fazla sayıda ilaç almayacaksın. Bu tarz ilaçlar birden bırakılmaz ama reçete gününe kadar bu seferlik idare et, hem yoksunluk belirtilerini gözlemlersin, hem de bir dahaki sefere uygun sayıda kullanıp ilaçsız kalmazsın.

Sayfa 1/2 12 SonSon