Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Uzun zamandır psikolojik destek almaya ihtiyacım var

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Uzun zamandır psikolojik destek almaya ihtiyacım var

Ama utangaç çekingen bi insan olduğum için sorunlarımı dile getirmek benim için zor. İlk defa kendimi bu kadar başka birine emanet etmek istiyorum, bir doktora sorunlarımı anlatayım bırakayım çözümünü o düşünsün istiyorum. İlk defa birinin kollarına bırakmak istiyorum kendimi çözüm için ben değil başkası kafa yorsun yorulmasın pes etmesin istiyorum.
    Konu flevi tarafından (05-11-2018 Saat 03:13 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Hata

Karar Dönemi abcde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kendinizi yine kendiniz değiştirmeniz gerekir. Ama bunu yaparken bir miktar keyif almanız da gerekir, yoksa harekete geçemessiniz. Bir psikolog bunun için yardımcı olabilir mi, evet bir miktar olabilir ama çok fazla beklentiye de girmemek lazım.
    yaşamaya başlamadın.

Zaten aslında pek de bi beklentim yok çünkü öyle bir şeye asla başvuramayacağımın farkındayım kendimi tanıyorum. Ben sadece şu an keşke böyle benimle özel ilgilenen bi doktor olsaydı diye düşündüm. Olsaydı güzel olurdu

Alıntı Hybridtheory Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam sen de bırak kendini doktora sal gitsin ne derse yap ama mutlaka bakalım ne olacak
    Onu yapamıyorum işte fazlaca çekingenim. Aslında tam olarak istediğim şu. Beni bi makine veya bilgisayar gibi düşün, herhangi bir yerimde de arıza oluşmuş. Bu işten iyi anlayan biri gelsin beni düzeltsin göndersin hepsi bu

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Psikiyatristler ilaç verip yolluyorlar. Bence bir psikoloğa görünsen daha kalıcı rahatlama sağlarsın. Çünkü düşünce biçimini değiştirmeye çalışıyorlar.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Alıntı Hybridtheory Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama celisiyorsun be kardesim. Eger bir bilgisayarsan seni tamirciye gotururdum ve hic sesin cikmazdi tamir olur eve geri getirirdim. Cekingen bir bilgisayar olmaz ki
    Birine odaklan bilgisayar olmayi sec ne denilirse mudahale etmeden yap. Cekindigin kisi doktor mu ?
    Ben genel olarak utangaç çekingen biriyim öyle sorunlarımı problemlerimi hele hiç anlatamam o yüzden yani.

dreamer8
    Guest

Çok yerinde bir karar almışsın. Hiç çekinme, çekinsen bile doktor sendeki çekingenliği de görmüş olur daha iyi olur. Hiç ihmal etme, git kendini doktoruna teslim et.

Karar Dönemi abcde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu kadar çekineceğin ne derdin olabilir ki acaba?
    yaşamaya başlamadın.

Cahillik Dönemi

dayanamıyom dayanamıyom bu kadar sıkıntı strese dayanamıyorum intiar edecem yeminle... cnnet geçirecem dayanamıyom…
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yerinde bir karar almışsın. Hiç çekinme, çekinsen bile doktor sendeki çekingenliği de görmüş olur daha iyi olur. Hiç ihmal etme, git kendini doktoruna teslim et.
    Karar alması güzel kolay ama uygulaması zor benim için. Biliyorum psikoloğa gitmek utanç verici bir şey değil bi hata falan da değil ama işte ailem nasıl bakar akrabalarımdan nasıl tepkiler alırım, onlara nasıl bi açıklama yaparım gibi şeyler var. Hem gitsem doktora kendimi nasıl açacağım...

Alıntı abcde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar çekineceğin ne derdin olabilir ki acaba?
    Derdimden değil yapı olarak böyleyim. Sessiz sakin, içine kapanık, çok konuşmayan, asosyal, çekingen...

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dayanamıyom dayanamıyom bu kadar sıkıntı strese dayanamıyorum intiar edecem yeminle... cnnet geçirecem dayanamıyom…
    ...

Sayfa 1/2 12 SonSon