5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Geberip gitmek istiyorum artık

Karar Dönemi

Standart Geberip gitmek istiyorum artık

Bıktım usandım ya. Ben de bi insanım. Aklıma gelen istemsiz düşünceler yani OKB, dini tıbbi hiçbir tedavi kâr etmiyor. İŞsizlik bi yandan, ağır ailevi sorunlar bi yandan. Zamanında intihar ettik ölmeme de izin vermiyor ALLAH. Cehennem azabını bile kabul ediyorum, bu dünyada ölmek için yalvaracağıma cehennemde yalvarmayı tercih ederim hayatım o halde. Yine intihar edeyim diyorum, ya beceremez de felçli filan kalır aileye muhtaç kalırsam diyorum. Herkes her yerden üstüme geliyor. Sabahtan beri ölmek için dua ediyorum. Bugün tüfek sormaya gittim önce ruhsat mı gerekli diye önce ruhsat gerekli imiş. İnternetten araştırdım ruhsatsız bulamadım. Zaten alacak param da yok ama telefonu filan satardım belki. İstemiyorum yaşamayı, bu hayatı, istemiyorumm kaldıramıyorum. Biliyorum benden daha ağır durumda olanlar var ama tahammül gücüm yok artık. Kimse yok sesimi duyan, ALLAH da cevap vermiyor bana. Zaten nefret ediyor benden. Çıldıracak gibi oluyorum. Kesin öldürecek bi zehir olsa, yeminle düşünmem içerim. Bende bu şans varken bi yerden atlasam da ölmem. İçimi dökmek istedim, sana ne yapalım demeyin, sadece geberip gitmem içiin dua edin...

Karar Dönemi abcde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dinlere inanmak hatta tanrıya da inanmak zorunda değilsin. zamana bıraksan olmuyor mu? insan şaşırıp kalıyor bunları diyen biri karşısında.
    yaşamaya başlamadın.

Karar Dönemi

islam dinine göre intihar cinayet kadar büyük günahtır.
    cinayet işleyenin tevbe ederek af edilme şansı var ama intihar edenin yok.

dreamer8
    Guest

İnsanın diğer canlılardan farkı tam da bu işte. Bazen konfor için en son teknoloji, akla gelmeyecek lükslerle yaşar, bazense kendini en acımasız şekilde yok etmek ister. Beyindir bunu yaptıran. Bazen padişah, bazen cellat, bazen gardiyan, bazense dosttur beyin. "Bu dünyada ölmek için yalvaracağıma cehennemde yalvarmayı tercih ederim." Ölmek boyut değiştirmektir. Neden ölümü arzuluyorsun? Çünkü canın yanıyor, bu çektiklerinden bıktın artık ve bir an önce boyut değiştirmek, bu dünyadan gitmek, hiç kimseyi, hiç bir şeyi görmemek istiyorsun. Hepimizi bekleyen çıkış kapısı ölüme bazen intiharlarla hızlandırılmış şekilde erişiriz. Peki cehennemde ölüm gibi bir kurtuluşun olduğuna inanıyor musun? Şu an bütün ümitlerin ölüm üzerine. Tüfek almalar, intiharlar, elvedalar, sonlar...Ama cehennemde böyle bir ümidin olmayacak. Kısacası dünyada bu halinle sonsuza kadar kaldığını ve ölemediğini düşün. Ne kadar çıldırtıcı değil mi? Bu yüzden dostum, gel ecelini bekle. Neresinden bakarsan bak saçma sapan planların. Hiç akıllıca değil. 30 sene daha çek acını, umutla yürü ahiretine. Aklına her intihar düşüncesi geldiğinde, bu dünyadaki bu yaşamının sonsuza kadar böyle berbat bir şekilde sürdüğünü ve ölemediğini hayal et. Üzerine de biraz da ateş ekle.
    Konu dreamer8 tarafından (31-10-2018 Saat 09:49 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın diğer canlılardan farkı tam da bu işte. Bazen konfor için en son teknoloji, akla gelmeyecek lükslerle yaşar, bazense kendini en acımasız şekilde yok etmek ister. Beyindir bunu yaptıran. Bazen padişah, bazen cellat, bazen gardiyan, bazense dosttur beyin. "Bu dünyada ölmek için yalvaracağıma cehennemde yalvarmayı tercih ederim." Ölmek boyut değiştirmektir. Neden ölümü arzuluyorsun? Çünkü canın yanıyor, bu çektiklerinden bıktın artık ve bir an önce boyut değiştirmek, bu dünyadan gitmek, hiç kimseyi, hiç bir şeyi görmemek istiyorsun. Hepimizi bekleyen çıkış kapısı ölüme bazen intiharlarla hızlandırılmış şekilde erişiriz. Peki cehennemde ölüm gibi bir kurtuluşun olduğuna inanıyor musun? Şu an bütün ümitlerin ölüm üzerine. Tüfek almalar, intiharlar, elvedalar, sonlar...Ama cehennemde böyle bir ümidin olmayacak. Kısacası dünyada bu halinle sonsuza kadar kaldığını ve ölemediğini düşün. Ne kadar çıldırtıcı değil mi? Bu yüzden dostum, gel ecelini bekle. Neresinden bakarsan bak saçma sapan planların. Hiç akıllıca değil. 30 sene daha çek acını, umutla yürü ahiretine. Aklına her intihar düşüncesi geldiğinde, bu dünyadaki bu yaşamının sonsuza kadar böyle berbat bir şekilde sürdüğünü ve ölemediğini hayal et. Üzerine de biraz da ateş ekle.
    Dreamer bu yazında sanki insan dünya ahiret acı çekmeye gelmiş gibi konuşmuşsun
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8