8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Uzun bir aradan sonra biraz dert yazayım dedim

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Uzun bir aradan sonra biraz dert yazayım dedim

Foruma 1 seneyi geçkin bir zaman önce kayıt oldum. İlk kayıt olduğum zamanlar adını bilemediğim içsel sorunlarımın hayatıma yansımasını anlattım en çok da o zamanlar çalışan biri olduğum için iş hayatıma yansımasını bana çıkardığı sorunları engelleri yazmıştım. Yeniyken bir süre aktif takıldım buralarda sonra yavaş yavaş daha az girmeye başladım. Dert anlatmak da bir yerden sonra boş gelmeye başladı ama seviyorum burayı. Neyse bu 1 sene içerisinde yine ara ara girdim baktım çoğu zaman açılan konuları okuyup geri çıktım bir süre sonra geri geldim falan diye gitti.

Bu 1 sene içerisinde mutlu olduğum hayatımın düzene girdiğini hissettiğim anlar oldu. Örnek vermek gerekirse hayatımın merkezi haline gelen bir insanla tanıştım onun sayesinde de sevgiyle tanışmış oldum birini çok sevmenin verdiği hissiyatı tanıdım. Onun dışında işten çıktım 2 sene sonunda iş hayatım bitmişti aşırı mutluydum bir şeyler hep eksikti ama ben yine de o anın mutluluğuna bıraktım kendimi. Sonrasında sanki hep mutlu kalacakmışım gibi ardını düşünmeden yaşadım. Uzun sürmedi maalesef 1-2 ay öncesinde bu mutlu 2 veya ortalama 3 ayım sona erdi ama böyle bir sona ermek yok yani peş peşe her şey üzerime yüklendi.

Okul işlerim vardı türlü türlü şanssızlıklar sonucunda iş hayatı yine bana göz kırpmaya başladı içimi bir korku kapladı. Oraya gitmek istemiyorum ama elimden bir şey gelmiyor ailem git çalış dese hayır diyemem zaten paramız da yok. Bunların üzerine sevdiğim kişi ile sık sık tartışmalarımız oldu en son bu sabah bana artık güveninin kalmadığını söyledi. Zaten depresyondayım hayatımda hiçbir şey yolunda değildi. Tek derdimi paylaştığım, her şeyimi anlattığım, canımdan çok sevdiğim, en büyük desteğim sensin iyi ki varsın dediğim... İnsan da benden desteğini çekti. Aşırı üzgünüm ne yapmak istediğimi bilmiyorum o kadar bunaldım ki istediğim hiçbir şey yok şu an. Ölmek bile içimden gelmiyor...

Okunur veya okunmaz pek önemli değil sadece yine gelip öyle bi içimi dökmek istedim döktüm. Bir işe yaradı mı, sorunlar çözüldü mü? Hayır ama elden ne gelir...

Karar Dönemi

Okudum. Sanırım artık hayatın boş geldiğinden yakınıyorsun. İnan ben de ölsem de artık hesap gününe gitsek diye dua ediyorum..

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Okul işlerim vardı demeni anlayamadım, hem okuyup hem çalışıyor muydun yoksa yazın mı çalıştın?
    Ayrıca sevdiğin kişi ile beraber iken çalışsaydın ya? Hem sevgilinin güvenini kazanırdın, muhtemelen bu yüzden öyle demiştir.
    Öte yandan bunu yaşamana üzüldüm muhtemelen tek dayanak noktan buydu ve bitti, üzücü bir durum.
    Senin sorununu tam anlayamadım yalnız, depresyon mu sadece? (Depresyonu küçümsemiyorum)
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okudum. Sanırım artık hayatın boş geldiğinden yakınıyorsun. İnan ben de ölsem de artık hesap gününe gitsek diye dua ediyorum..
    Bi süre öncesine kadar evet hayatın boş geldiğinden yakınım ölmek istiyordum ama şimdi yazımda da yazdığım gibi gerçekten bağlı olduğum sevmeyerek de olsa hayatta kalmam için bir sebebim sevdiğim bir insan var o yüzden şu an sadece boşluktayım. Tek istediğim her ney yaşarsam yaşayayım sevdiğim insandan kopma ayrılma olayını yaşamayayım

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okul işlerim vardı demeni anlayamadım, hem okuyup hem çalışıyor muydun yoksa yazın mı çalıştın?
    Ayrıca sevdiğin kişi ile beraber iken çalışsaydın ya? Hem sevgilinin güvenini kazanırdın, muhtemelen bu yüzden öyle demiştir.
    Öte yandan bunu yaşamana üzüldüm muhtemelen tek dayanak noktan buydu ve bitti, üzücü bir durum.
    Senin sorununu tam anlayamadım yalnız, depresyon mu sadece? (Depresyonu küçümsemiyorum)
    Şöyle: 2016da liseden mezun oldum sonra kendi isteğimle çalışmak istedim üniversiteye gitmedim sınava girdim bi okul tuttu ama o sadece askere gitmeyeyim askerliğim tecil olsun diyerek kayıt yaptırdığım bi okuldu hala kaydım duruyor. Sonra 2016 da çalışmaya başladım aşağı yukarı 2 sene çalıştım en son bu sene YKS ye girdim aldım 3-5 bi puan tercihleri yaptım. Yerleşemedim aradan kısa bir süre sonra ek tercihler vardı boş kontenjanlardan yerleşme fırsatı vardı. Onu da denedim ek tercih yaptım bekledim yine yerleşemedim. Şimdi öyle boş boş evde kaldım üniversite yine 1 sene daha ertelendi.

Sevdiğim kişi ile bi ayrılık yaşamadık hala, sadece çok büyük bi tartışmamız var ayrılığa kadar geldi konu yine de şu an yıkılmadık ayaktayız diyebilirim zaten bi ayrılık olursa beni dünyaya bağlayan bi sebebim kalmaz.

Sorunuma gelince aslında gerçekten ben de benim sorunumun ne olduğunu anlayamadım hiç burda defalarca konu açtım kendimi anlattım yaşadıklarımı anlattım. Karmakarışık şeyler yaşadığımı düşünüyorum belki de tam olarak bi hastalığım veya sorunum yok bunu burda bir türlü içimden geldiği gibi anlatamadım şu an bile tarif etmekte zorluk çekiyorum ama bir şeylerin gerçekleşmesi sonucunda depresyona girdim uzun süre çıkamadım evet yeri geldi kendime zarar verdim kötü şeyler yaptım o kadar vaz geçmiştim ki her şeyden tek istediğim ölmekti ama cesaret edemiyordum buna da. Hatta cesaretimin olmaması bile beni bunaltmıştı ne kadar yıkık korkak olduğumu düşünüyodum. işte dediğim gibi ah bi sorunumun ne olduğunu bilsem de anlatsam. Hastalıksa eğer adını bilsem sorunsa ne olduğunu bilsem çözümünü bilsem aynı şeyleri yaşayanlar var mı onu bilsem... Uzun süre burda konu açtım başlarda çözmek istedim sonra artık çözme hevesim kalmadı sadece yaşadığım olaya, hastalığa veya soruna her ne ise sadece onun bir adının olduğunu öğrenmek istedim ama yok. Çünkü tarifini bile düzgünce yapamıyorum belki de sorunum bile yok... Kafam aşırı karışık.

dreamer8
    Guest

Duvara dayanma yıkılır, insana dayanma ölür derler. Tüm desteğini, zamanını, ilgini bir kişiye odaklarsan, o gittiğinde yıkılırsın. İlgilerini ve tanıdığın insanlara verdiğin rolleri bölmelisin ki, birini kaybettiğinde başka bir şekilde teselli olabilesin. Dur daha çok taze yalnızlığın acısı. Bence bir kaç gün sonra tekrar görüşeceksiniz ama ondan sonrasını bilemem. Yavaş yavaş çıkar yalnızlığın acısı.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duvara dayanma yıkılır, insana dayanma ölür derler. Tüm desteğini, zamanını, ilgini bir kişiye odaklarsan, o gittiğinde yıkılırsın. İlgilerini ve tanıdığın insanlara verdiğin rolleri bölmelisin ki, birini kaybettiğinde başka bir şekilde teselli olabilesin. Dur daha çok taze yalnızlığın acısı. Bence bir kaç gün sonra tekrar görüşeceksiniz ama ondan sonrasını bilemem. Yavaş yavaş çıkar yalnızlığın acısı.
    Aslında yukarıda dediğim gibi tam bi ayrılık olmadı bi şekilde hala birlikteyiz sadece büyük bi tartışma güvensizlik soğukluk oluşturdu o da sanırım zamanla halledilecek artık. Söylediğin şeyde haklı olabilirsin ama ben kolay kolay birilerini seven bir insan değilim etrafımda verdiğim değeri bölebileceğim çok insan bile yok hatta bir elin 5 parmağını geçmeyecek kadar insana bölebilirim sanırım. Biraz da aslında tek bir kişiye bağlı olmak istiyorum çünkü beni aslında hayata bağlayan birkaç şeyden biri oldu ister istemez. Ben acaba bir gün ayrılır mıyız, bir gün beni yarı yolda bırakır mı tarzında sorular sorarak sevmek istemiyorum bunlar insana güvensizlik yüklüyor güvensizlik olunca da zaten özgürce sevemezsin. Bunlar benim fikrim ve şu anki hayat düzenimde tek istediğim ve yapabileceğim bir insana dayanmak hayatım berbat çünkü sıkıldım artık ciddi anlamda bıktım her yolun kapalı olmasından.

dreamer8
    Guest

Hayatta insanların istediği şeylerin olmamasının da bir hikmeti yok mudur sizce? Sokakta gördüğümüz bir avuç gülen surattan, bazı yerlerde tanık olduğumuz lüks ve eğlenceli yaşamdan, dizi ve sinemalardaki renkli hayatlardan arındığımızda az çok hepimizin hayatı erişilmezlik ve "neden" lerle dolu değil mi? Yani düşünün. Hayatım şöyle olsa, bir işim, sevgilim, sağlığım, param olsa her şey güzel olur diye düşünüyoruz. Peki bunların hepsi bir arada olmuyorsa bunun da bir hikmeti yok mudur? Mutlaka vardır. Tesadüf olamaz. Sabrımız sınanıyor farklı seviyelerde. Hayat adil olmak zorunda değil. Çünkü herkese farklı sorular soruluyor.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatta insanların istediği şeylerin olmamasının da bir hikmeti yok mudur sizce? Sokakta gördüğümüz bir avuç gülen surattan, bazı yerlerde tanık olduğumuz lüks ve eğlenceli yaşamdan, dizi ve sinemalardaki renkli hayatlardan arındığımızda az çok hepimizin hayatı erişilmezlik ve "neden" lerle dolu değil mi? Yani düşünün. Hayatım şöyle olsa, bir işim, sevgilim, sağlığım, param olsa her şey güzel olur diye düşünüyoruz. Peki bunların hepsi bir arada olmuyorsa bunun da bir hikmeti yok mudur? Mutlaka vardır. Tesadüf olamaz. Sabrımız sınanıyor farklı seviyelerde. Hayat adil olmak zorunda değil. Çünkü herkese farklı sorular soruluyor.
    Haklısın haklısın amaa işte böyle zamanlarda da insan bu şekilde teselli olamıyor. Zaten ben mükemmel bi hayat istemiyorum asla, hatta mükemmel bi hayatın veya mükemmele yakın bi hayatın da gayet kötü bir şey olduğunu düşünüyorum. Sadece bazı şeyler yolunda gitse yolunda gitmeyen şeyler için mücadele vermem gerekse mutlu olurdum yeterdi bana. Tabi şu anki hayatıma bile hasret insanlar var biliyorum bunları da ama bilmem bir işe yaramıyor ben yine benim ertesi gün kalkıyorum yine ben yine aynı hayat yeni engeller problemler ama asla bir çözüm olmuyor çorap söküğü gibi engel engeli doğuruyor. En başta psikolojik engeller doğuyor ben her çıkan sorunda biraz daha karamsarlığa batarken artık bir yerden sonra bir çözüm veya iyi bir olay bile olsa sanırım benim üzerimdeki etkisi ya hiç olmayacak ya da zayıf olacak öyle gözüküyor.