7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Düşüncelerin okunmasi

Karar Dönemi

Standart Düşüncelerin okunmasi

Düşüncelerimin okunduğunu düşünüyorum ama şizofren olmadığımı düşünüyorum . ne yapmalıyım ?

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Düşüncelerini kimse okuyamaz, öyle bir insan veya teknoloji henüz yok. Ancak düşüncelerin istesende istemesende hareketlerine yansır. Bastırsan bile anlaşılacağını düşünüyorum tabi ne düşünüyorsan bilmiyorum. O yüzden insanlar okumuyor, sen vücut hareketlerinle, mimiklerinle, ses tonunla vs. belli ediyorsun.

Ben bir insan ile sohbetteki varyantı söyledim, eğer sen yalnız iken düşüncelerinin okunduğunu düşünüyorsan; öyle bir şey yok.
    Ama şöyle bir şey var, Laptop veya akıllı telefonlar gerçekten konuşulan konuyu kaydediyor bundan eminim. Ancak yine de düşüncenin okunması gibi bir durum yok.

Bu arada kısacık yazında çok fazla ''düşünmek'' fiilini kullanmışsın. Yani kafanda kuruyorsun aslında farkında mısın? ''Düşüncelerim okunuyor'' demiyorsun da, ''Düşüncelerimin okunduğunu düşünüyorum'' diyorsun. Yani bence sen bile farkındasın böyle bir şey olmadığının..

Şizofren olmak için yeterli bir sebep değil, gelir geçer şeyler olduğunu düşünüyorum bunların.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Düşüncelerinin okunup okunmadığını kolayca test edebilirsin. Bir şey düşünürsün ve karşıdakine sorarsın. Bil bakalım ben ne düşündüm, oku bakalım ben ne düşündüm dersin. Okuyamadığını görünce, bunun kuruntu olduğuna ikna olacaksın zaten. Düşüncelerin okunmaz. Sadece bu düşüncelerin sana verdiği heyecan, endişe, kaygı, öfke, bıkkınlık, neşe, korku vs duygularının beden diline yansımaları okunabilir.

Çıraklık Dönemi

Öyle bi şey yok tuba.

İstediğin gibi deney yapabilirsin.

Vakit geçmeden,hastalık ağırlaşmadan bir psikiyatriste git.

Psikotik bozukluklar içinde sadece şizofreni yoktur.

Başka hastalıklarda vardır.

Geç kalırsan çok ağırlaşırsın,sorunun gangren olur.

Kullanacağın ilaçlarda ağırlaşır.

Bu düşünce üzerinde ağır bir manevi baskı olduğunun işareti.

Beynin çözüm bulamayınca mantığını dengelemek için düşüncelerini çarpıtıyor.

Problemler sana ağır geliyor demek ki...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Denge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bi şey yok tuba.

İstediğin gibi deney yapabilirsin.

Vakit geçmeden,hastalık ağırlaşmadan bir psikiyatriste git.

Psikotik bozukluklar içinde sadece şizofreni yoktur.

Başka hastalıklarda vardır.

Geç kalırsan çok ağırlaşırsın,sorunun gangren olur.

Kullanacağın ilaçlarda ağırlaşır.

Bu düşünce üzerinde ağır bir manevi baskı olduğunun işareti.

Beynin çözüm bulamayınca mantığını dengelemek için düşüncelerini çarpıtıyor.

Problemler sana ağır geliyor demek ki...
    Güzel konuştunuz.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi

Estağfurullah����

Karar Dönemi

Ben de düşüncelerimin okunduğunu düşünüyordum bir ara. Nasıl bir duygu olduğunu bilirim.

Psikoz teşhisi kondu. Şimdi solian ve ciplarex içiyorum. Biraz fazla uyuyorum ama hayatımı idame ettirebiliyorum. Takip edilme hissi felan kalmadı.