Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: aşırı korkuyorum !

Karar Dönemi

Standart aşırı korkuyorum !

arkadaşlar merhaba.büyük bir sıkınıtım var: evimin dışında herşeyden korkuyorum.elim ayağım çenem aşırı sallanıyor iş yaptığım yabancı insanlarla karşılaşınca. bunun için ne yapmam lazım ? kaç zamandır bu sıkıntıyı çekiyorum. ağlamak üzereyim artık... biliyorsanız bir çaresini lütfen yazın. doktor kontrolündeyim bu arada.

dreamer8
    Guest

Çalışıyor musun, okuyor musun? Gününün ne kadarını ev dışında ve diğer insanlarla iletişim halinde geçiriyorsun? Sanırım bu titreme ve korku hali sende okb şekline dönüşmüş. Doktorun ne diyor. İlaç tedavisinden fayda görmedin mi hiç?

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışıyor musun, okuyor musun? Gününün ne kadarını ev dışında ve diğer insanlarla iletişim halinde geçiriyorsun? Sanırım bu titreme ve korku hali sende okb şekline dönüşmüş. Doktorun ne diyor. İlaç tedavisinden fayda görmedin mi hiç?
    çalışıyorum. günümün 10 saatini dışarıda insanlarla irtibat halinde geçiriyorum.doktor üzerine gideceksin; korku zamanla geçer diyor ama geçmiyor. ilaç tedavisinden fayda gördüm ancak doktor ilaç değiştirdi kilo yaptı sende anafranil diyerek. sakinleştirici de alıyordum daha önce tranko buscas adında. zedprex'e başladı doktor anafranil'i bıraktırıp.(prozac'ın eşdeğeri.) dışarısı azap gibi geliyor bana resmen.elim ayağım çenem titriyor.zaten okb- kaygı bozukluğu vardı bende.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sosyal fobiye benziyor bende de vardı azaldı baya. Tek çaresi var çok zorlanacaksın biliyorum ama üstüne gitmelisin. Daha çok dışarı çık daha çok insanlarla iletişime geç. Telefoncuya gir telefon sor mesela almak zorunda değilsin.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi

kendine vakit ayır ve bu vakitte ufak tefek şeylerden vazgeçmeyi öğren.

dreamer8
    Guest

Anafranil dışında bahsettiğin ilaçların hepsini kullandım. Gayet mantıklı ve uygun ilaçlar vermiş doktorun.Bir de şunu deneyebilirsin. Titreme, heyecan, sallanma, sıkıntı geldiğinde bunu baskılamak yerine saklamamayı tercih et. Şuurun yerinde oldukça kimse sana neden titriyorsun demeyecektir. Bu refleksi engellemeye çalıştıkça daha da artıyor titreme ve kasılmaların.

Karar Dönemi

İşte oldukça ellerim ve çenem titriyor. insanlardan korkuyorum artık. bu kadar mı barbar olur bazı insanlar...
    alayı kavgacı bu insanların.

Karar Dönemi

Arkaddaşlar korkum devam ediyor. her an böyle bişey olacak korkusu yaşıyorum imdat.

Çıraklık Dönemi

seninle vakit geçirebilecek bi arkadaşın var mı?

Sorununuz anksiyeteyle giden agorafobiye benziyor anafranili kesilince de bunlar artar, prozaca başlayınca daha da artacaktır çünkü prozac ssri grubu antidepresanlar içinde başlangıçta en çok anksiyete arttıranı peki doktorum bunu bilip neden verdi dersen iştah kesme etkisinden dolay vermiştir büyük ihtimal kaygıyı boşverip kiloya odaklanmış yani. Bu arada prozacı bırakma!! etkisi 60 mg'a çıktıktan sonra 3 ay say ortaya çıkıyor titremelerin agorafobilerin için yüksek potensli yani güçlü yeşil reçeteli benzodiazepin grubu ilaçlar önerilebilir doktorunuz biraz korkak davranmış tranko buskas vererek prozac çünkü ikiye katlayacak o korkularınızı titremelerinizi yanına yüksek potensli xanax ya da rivotril eklenmeli sevgilerimle.. bu grup ilaçların etkisi 1-2 haftada çıkar 4-6 haftada maksimum düzeye ulaşır.

Sayfa 1/2 12 SonSon