8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Mükafat

Karar Dönemi

Standart Mükafat

Bu rahatsızlıklar bize bir mükafattır.Hz. Muhammed şöyle der: 'Dünya müminlerin zindanı,kafirlerinse cennetidir' Yani kendinizi zindanda hissediyorsanız bilin ki doğru yoldasınızdır.Şeyh edebali'nin Osman bey'e söylediği son söz: 'Atın iyisine doru,yiğidin iyisine deli derler.' Allah düşünceli insanları sever,hassas,nazik,kibar,dürüst insanları....Bende eskiden çok şikayet ediyordum rahatsızlığımdan çok kötü,neden benim başıma geldi,nasıl dayanıcam diye ancak son zamanlarda bunun bir ceza değil bir mükafat olduğunu anladım.En yüce dost yardım ediyordu çünkü.bununla beraber kimin deli kimin akıllı olduğunu ahirette görücez. Bizlerle deli diye alay edip gülenler o zaman nasıl bir halde olacaklar.Hep birlikte görürüz İnşallah,saygı ve sevgilerimi sunuyor hepinizi Allah'a emanet ediyorum...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Sen güzel kafalar yaşıyorsun dostum, kendini avutmaya devam. Umarım cennete gidersin.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Belki de bu mükafat yüzünden intihar edip ebedi cehenneme gideceğim..

dreamer8
    Guest

Kesinlikle çok haklısın dostum. Bir insan düşün, hayatın en ufak sillesinde intihar ediyor; başka bir insansa çekmediği acı kalmamasına rağmen halen şükrediyor. Bu iki insanı birbirinden ayıran, dayanma güçlerinin farklı olması değil. Sadece inançları. İnsanın inanarak aşamayacağı engel, katlanamayacağı acı yoktur. İnsan hayatı beyniyle yaşar, acılarını beyniyle yok edip beyniyle büyütür.

Karar Dönemi

ben sıkıntılarıma artık dayanamıyorum.yeter ya ... YETERRRR !!!

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı gokhankakiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sıkıntılarıma artık dayanamıyorum.yeter ya ... YETERRRR !!!
    Hepinizin yaşadıklarını bir zamanlar yaşadım merak etme geçecek. Hepsi geçmese de çoğundan kurtulacaksınız.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinizin yaşadıklarını bir zamanlar yaşadım merak etme geçecek. Hepsi geçmese de çoğundan kurtulacaksınız.
    Çok doğru söylüyorsun. Emin olun bunların hepsi bir gün geçecek. Geçmese bile dayanmayı, alışmayı ya da boyun bükmeyi öğrenmiş olacaksınız ve canınızı daha az acıtacak.

Cahillik Dönemi

kendini böyle mi kandırıyon ? mükafat felan değil aksine bize zulüm eziyet işkence başka hiçbirşey değil.... eller ne hayatlar yaşıyor beee….
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...