6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 3 sorum var.

Karar Dönemi

Standart 3 sorum var.

merhaba. iyi günler. zedprex (3x 20 mg prozac benzeri bi ilaç)60 mg ,dideral ve arifay 15 mg kullanıyorum psikiyatri ilacı olarak.yanında ator kolesterol düşürücü ve glikofaj diye okunan 1000 mg'lık şeker ilacından 2 tane (günde) kullanıyorum. okb depresyon ve anksiyete ile yaşıyorum yaşamak denirse senelerdir. son zamanlarda kaygılarım şiddetlenmeye başladı. anafranil'den günde 4 adet kullanıyordum aşırı kilo yaptığı için kestik.130 kiloyum şu an. zedprex'e 1 ay oldu başlayalı.

1-işe doğru düzgün gidemiyorum raporlu oluyorum çoğu zaman.yaklaşık 7 yıldır sgklıyım. malulen emekli olmak aklımdan geçiyor ama güncel şartlarını bilmiyorum. malulen emeklilik benim için bir çözüm yolu olabilir mi ? sonrasında daha büyük sorunlarla karşılaşır mıyım ?
    2. kaygılarımın şiddetlenmesi geçici bir durum mudur ?
    3-zedprex ve aripa kullandınız mı ? benim gibi bir ilacı bırakıp bu ilaca başladıysanız siz de aynı sıkıntıları yaşadınız mı ?

cevaplarınız için teşekkürler.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Sadece 2. soruna kısa bi cevap vermek istiyorum. Eğer 6 ay gibi bir süredir (rakamı salladım) kaygın şiddetlendiyse , kendiliğinden geçeceğini sanmıyorum. Zaten uzun süredir bu rahatsızlıklara sahipsen doğru ilacı bulamamışsın demektir. Kullandığın ilaçların sana faydası olduğunu pek sanmıyorum açıkçası. Doğru teşhisi bulmak ayrı dert , doğru teşhis bulunsa bile ilacını bulmak ayrı dert. Doğru ilaç içtiğinde anlicaksın doğru olduğunu çünkü büyük oranda depresyonunu ve anksiyetini azaltır hatta OKB'yi bile. Bu ilaçları uzun süredir kullanıyosan ve düzelmediysen , doktorundan ilaç değişikliğine gitmeyi önerebilirsin çünkü bu rahatsızlıklar insanı bitirir. Denemeye devam
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

yaralı hissediyorum içimi çok. doktor haftada 1'e çıkardı görüşmemizi.

dreamer8
    Guest

Hiç bir psikolojik sorunun olmasa dahi 130 kilo olmak zaten bir depresyon sebebidir. Sanırım bu kilo; hem hormonal değişimlerin, hem yıllardır kullandığın ilaçların, hem de beslenme ve yaşam şeklinin ortak bir sonucu olsa gerek. Eğer işe gidemiyorsan, ki çoğu zaman gidemiyorsun anlaşılan, malulen emekli olmak mantıklı görünüyor. Tabi bu emeklilik gerçekleştikten sonra kendini eve kapatmak, dış dünyadan izole olup iç dünyanda boğulmak yok. Mücadeleye devam edeceksin. Zdepreks zaten prozacla aşağı yukarı aynı ilaç, prozacın muadili. Prozac bir süredir piyasada olmadı için artık bu ilacı veriyorlar. Bir süre kullanmıştım. Faydasını da, zararını da görmedim. Fakat yan etkisi en düşük ilaçlardan biri olarak biliniyor piyasada bu ilaç.

Çıraklık Dönemi

bende bi süredir lustral kullanıyorum ve kilo almaya başladım spor yaptığım halde.genelde önerim spora başla olur.öyle debelenmek değil bildiğin geliştirme amaçlı.70kg squad yaoptıktan sonraki his tarif edilemez.önemli olan 130 kg olman değil yağ oranın.sorunlarına gelince

1 malulen olabileceğini pek sanmam ama bu durumunu düzeltmelisin.sürekli rapor alma gerekirse amirinle görüş ve iş yerindeyken kendine vakit ayır.
    2 ilaç kullanırken psikolojinin değişmesi olası bir durum.kaygı sorunun zaten varsa haliyle değişkenlik olacaktır.gerekirse ilaçlarını değiştirisin.
    3 bahsettiğin ilaçları kullanmadım.

Çıraklık Dönemi

forum hatası