Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kendi kendine konuşma sıkıntısı ve daha fazlası

Karar Dönemi

Standart Kendi kendine konuşma sıkıntısı ve daha fazlası

Hepinizin bayramını kutluyor ve güzel geçmesini diliyorum.

Benim uzun süredir olan sorunlarım var 1. Sık sık hayal kuruyorum ve kurtulamıyorum her yerde her boşlukta hayal kuruyorum uyuyorum gece yarısı uyanıyorum hayal kurmaya devam ediyorum bana unutkanlık ve dalgınlık gibi şeyler başladı. 2. Kendi kendine konuşma bunu genellikle tek olduğum zamanda yapıyorum ve gerçektenkafamın içinde tonlarca konu dönüyor 3. Sık Sık hayal kurmaktan sonra artık hayali insanlarla konuşuyorum ve genellikle hayallerimle bağlantılı oluyor. Ekstradan dini sorgulama gibi konularada girdiğim oldu. Yardimlarinizi bekliyorum hepinize teşekkürler.

Dipnot: Yazım yanlışları için kusura bakmayın :/

Cahillik Dönemi

dostum bazen kendi kendine konuşmak başkasıyla konuşmaktan iyidir....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Tikky31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinizin bayramını kutluyor ve güzel geçmesini diliyorum.

Benim uzun süredir olan sorunlarım var 1. Sık sık hayal kuruyorum ve kurtulamıyorum her yerde her boşlukta hayal kuruyorum uyuyorum gece yarısı uyanıyorum hayal kurmaya devam ediyorum bana unutkanlık ve dalgınlık gibi şeyler başladı. 2. Kendi kendine konuşma bunu genellikle tek olduğum zamanda yapıyorum ve gerçektenkafamın içinde tonlarca konu dönüyor 3. Sık Sık hayal kurmaktan sonra artık hayali insanlarla konuşuyorum ve genellikle hayallerimle bağlantılı oluyor. Ekstradan dini sorgulama gibi konularada girdiğim oldu. Yardimlarinizi bekliyorum hepinize teşekkürler.

Dipnot: Yazım yanlışları için kusura bakmayın :/
    Ben de hayal kurma hastalığı vardı, maladative daydreaming mi neydi Amerika'da kabul edildi son zamanlarda (hastalık olarak) Birşey sormak istiyorum, hayal kurduktan sonra pişman oluyor musun? Yani hayal kurmak istemeden kendini hayal kurarken buldugunu tahmin ediyorum. Eğer böyle ise bu bir sorun ve psikiyatrıya gitmen gerekiyor. Türkiye malapdative daydreamingi henüz tanımıyor ama bu kadar hayal kuruyorsan depresyonda oldugunu tahmin ediyorum, eğer öyle ise doktora gitmelisin, çünkü hayallerde mutlu olsan bile , gerçekligini yok ediyor, muhtemelen işsizsindir, hayata katılsan hayal kurmaya gerek duymicaksın çünkü gerçek hayatta istediklerini yapmış olacaksın. Hayali insanlarla bende konusuyordum ama sesli bi şekilde degil, içimden. Yani ha sesli konusmussun ha içinden sonucta 2mizde konusuyoruz kabaca o yüzden onu dert etme.
    Dini konuda seni yönlendirmek istemiyorum aslında, din senin için önemliyse ve bununla hayatını dizayn ediyorsan fazla sorgulamaya gerek yok, böyle gelmiş böyle gider hesabı. Yaşının kaç oldugunu bilmiyorum bu din konusu bi süreden sonra kemikleşiyor çünkü , kafanın rahat olmasını sorgulamaya atfettiysen sorgula ve gerçeğe ulaş. En azından arınmış olursun

-Psikiyatritse git
    -İlaç kullan
    -Hayata katıl (zor olsa da)
    Konu nickname tarafından (23-08-2018 Saat 11:07 AM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Pişman olmuyorum aksine mutlu oluyorum kurdugum şeyler genellikle hayatımdaki olmasını istediğim şeylerle oluyor anladığım kadarıyla hayatımdan memnun değilim hayata katılma konusunda katiliyorum fakat sosyalleşme arkadaş yapma hiçbir zaman tercihim olmadı yaşım 14-15 din konusunda gercekten çok kafa yordum hala müslümanım ama dinde bir konu olduğu zaman düşünüyor ve araştırıyorum takıntı haline geldi diyebilirim

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Pişman olmuyorum aksine mutlu oluyorum kurdugum şeyler genellikle hayatımdaki olmasını istediğim şeylerle oluyor anladığım kadarıyla hayatımdan memnun değilim hayata katılma konusunda katiliyorum fakat sosyalleşme arkadaş yapma hiçbir zaman tercihim olmadı yaşım 14-15 din konusunda gercekten çok kafa yordum hala müslümanım ama dinde bir konu olduğu zaman düşünüyor ve araştırıyorum takıntı haline geldi diyebilirim
    Pişman olmuyor ve mutluysan neden buraya konu açma gereği duydun?
    Sosyalleşmek insanı hayata bağlar ve seni kendi dünyandan çıkarır. Bütün gün hayal kuruyorsan , okulda da başarısız olduğunu düşünüyorum çünkü dikkatini veremezsin.
    14-15 yaşında olduğunu bilmiyordum küçüksün henüz ama kardeşim sana şöyle diyim, yardım alman gerekiyorsa alacaksın, eğer bu şekilde göz ardı edersen ileride toplayamazsın.
    Din'de bir konu olduğu zaman düşünüp araştırıyorsan yakında dinsiz olacağını düşünüyorum , çokta önemli degil ya aslında bak ben 25 yaşındayım dinsizim, ne bi zorluk çektim ne bişey. Aynı şekilde müslümanlarda yaşayıp gidiyolar. Yani din'in gerekliliklerini yerine getiren, düşünen,sorgulayan fazla insan yok. Senin yaşındaki birinin din'le uğraşmasını doğru bulmuyorum çünkü gereksiz. Derslere odaklanmanın bir yolunu bul , arkadaş edinsen iyi olur ama tercih etmiyorsan yapacak bişey yok, şimdilik try hard derslere çalış ve iyi bi üniversite kazan, üniversite de kaliteli insanlarla tanıştıgında ve senin kafanda insanlarla tanıstıgında gereklilik olarak görüceksin sosyalleşmeyi.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Din hakkında düşünmeme engel olamıyorum olabildiğince dusunmemeye çalışıyorum ve evet derslerimi etkiliyor kurduğum hayaller din hakkinda düşünme bunlardan kurtulup daha iyi odaklanmak için buraya konu açtım. Dinsiz olmayı istemiyorum sonuçta dinin sepebleri var mantıklı geliyor ama yinede bu kadar üstünde düşünmekten kurtulamıyorum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Din hakkında düşünmeme engel olamıyorum olabildiğince dusunmemeye çalışıyorum ve evet derslerimi etkiliyor kurduğum hayaller din hakkinda düşünme bunlardan kurtulup daha iyi odaklanmak için buraya konu açtım. Dinsiz olmayı istemiyorum sonuçta dinin sepebleri var mantıklı geliyor ama yinede bu kadar üstünde düşünmekten kurtulamıyorum
    Burdan din hakkında konuşmak istemiyorum , yasak diye biliyorum. Aklında sorular varsa veya benim bildiklerimi merak ediyorsan özel mesaj atabilirsin.
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan din hakkında konuşmak istemiyorum , yasak diye biliyorum. Aklında sorular varsa veya benim bildiklerimi merak ediyorsan özel mesaj atabilirsin.
    Merak etmiyorum çünkü üstünde çokça düşündüm düşündüm tekrar ikilime düşmek istemiyorum teşekkürler

Karar Dönemi

Bu duruma yani sorgulamaya ve hayal kurmaya nasıl başladın?
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

dreamer8
    Guest

Kendi kendine istemsiz konuşuyorsan sıkıntı, engelleyemiyorsan sıkıntı, insan olan yerlerde sesli olarak kendi kendine konuşuyorsan sıkıntı. Onun dışında sessiz olarak, düşünce ile ya da kimsenin olmadığı yerlerde kendi başına sesli konuşabilirsin. Yani delilik damgasını yemediğin sürece sıkıntı yok. belki de bu şekilde rahat hissediyorsun kendini. Ya da bu kendi kendine konuşma işi, kurtulmak istediğin bir takıntı. Eğer istemsiz bir durum yoksa kendi kendine düşünerek-sessizce konuşmanda hiç bir sıkıntı yok. Bunu pek çok kişi yapıyor zaten.

Sayfa 1/2 12 SonSon