Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Takıntılarınızdan nasıl kurtuluyorsunuz

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Takıntılarınızdan nasıl kurtuluyorsunuz

Bu durumu yaşayan vardır mutlaka. Bazen üzücü bir şey yaşarsınız veya bi olayla bi durumla karşı karşıya kalmışsınızdır, çok dolu olduğunuz bi sohbette 3-5 şey daha söylemek istersiniz fakat yapamazsınız bu gibi durumlarda üzücü şeyler insanın kafasına girip deli gibi her şeyi birbirine katıyor ( en azından bende böyle ) ve ben beni üzen düşüncelerimden asla ama asla kendimi kurtaramıyorum. Kafama bir şey takıldığında o gün ders çalışacaksam içimden gelmiyor, spor yapacaksam yapmak istemiyorum, hobilerimle ilgileneceksem aynı şekilde istemiyorum ve o kadar kötü bi durum ki iştahım kaçıyor bi yandan uyku düzenim bozuluyo hiç uyuyamıyorum bi yandan üstüne bi de boş kalınca bile sıkılıyorum e haliyle böyle bi ruh halinde asla ama asla zaman geçiremiyorum ve bu durum beni bazen aşırı yoruyor detay vermek istemiyorum fakat yine öyle bir ruh halini yaşadığım bir gece bu gece...

Bazı konularda üzgünlüğüm kırgınlığım var ve kafama taktım, şu saatlerde uyurdum normalde fakat ne uykum var ne bir şey yapasım var ne boş durasım var o kadar sıkıcı ki üzüldüğüme mi yanayım bu boşluk durumunu yaşadığıma mı...

Her neyse, merak ediyorum aynı durumu yaşayan biri var mı ve çözebiliyor mu?

Cahillik Dönemi

kurtulamıyoruz kurtulanı henüz görmedim.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kurtulamıyoruz kurtulanı henüz görmedim.....
    Önümde hayatımı etkileyecek bir sınav vardı ama ben şu aralar kafamı olur olmadık şeylerden kurtaramadığım için ister istemez dersleri boşladım yani eğer kurtulamıyorsak işim bayağı zor demektir...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben günlük olaylarda hazmedemediğim şeyleri büyütür ve sürekli aklıma gelirdi. Eskiden yaşadığım olumsuz şeylerde durup dururken aklıma gelir ya sinirlenir ya da üzülürdüm. Wellbutrin diye bir antidepressana başladık. Kullanmaya başlayalı ilk 2 ay bu sorunlarım devam etti. Sonra ilaç etkisini göstermeye başladı ve aklıma çoğunlukla gelmiyor gelmeye başladığında ben önemsemiyordum. Ben bipolarım ve antidepresanlar beni maniye kaydırebilme ihtimali olduğundan yeni doktorum ilaç raporuna yazmadı. Başka bir doktora gittim aynı sebepten o da yazmadı. Rapor olmadan Emekli sandığı ile bu ilacı indirimli alamıyorum. 60 Tl di kutusu yanlış hatırlamıyorsam. Zorlamak da istemiyorum açıkcası doktorların kullanma dediği bir ilaç. 1 aydır kullanmıyorum ve bahsettiğim takıntılı depresif düşüncelerim yok ya da ben takmıyorum. Belki ilaç 2 ay sonra etkisini göstermeye başladığı gibi bırakmama rağmen etkisi bir süre daha devam edecektir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı flevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümde hayatımı etkileyecek bir sınav vardı ama ben şu aralar kafamı olur olmadık şeylerden kurtaramadığım için ister istemez dersleri boşladım yani eğer kurtulamıyorsak işim bayağı zor demektir...
    valla sınavda olsa başka birşeyde olsa yapacak bir şey yoktur bu hastalıkla yaşamayı öğrenecez bu hastalıklar bize arkadaş oldu artık.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi

bi kaç gün etksi sürüyor.sonra ilk anki etki kalmıyor.yinede izi oluyor.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence Türkiyenin en iyi Psikiyatristi Prof. Nevzat TARHAN diyor ki; acı çeken birine ilaç vermemek acımasızlıktır.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kaç gün etksi sürüyor.sonra ilk anki etki kalmıyor.yinede izi oluyor.
    Bilemiyorum benim geçmişe takma gibi bi durumum da var o yüzden keşke senin dediğin gibi olsa. Üstünden yıllar geçmiş olayın etkisini yaşıyorum kafama takıyorum bu da günlük hayatımda her şeyime engel oluyo. En basitinden moralimi bozup canımı sıksa modumu düşürse bile bu bana yetiyo. Bazen kafama taktığım düşüncelerimle ve iç sesimle kavga edercesine konuştuğum bile oluyor. Beynime "artık sus lütfen sus" dediğim çok oluyor... Bana olmuş bitmiş şeyleri hatırlatıp acısını üzüntüsünü yaşatmasını sürekli taze tutmasını istemiyorum

Çıraklık Dönemi

Seni meşgul edecek bisey lazım.ben atölye kurdum örneğin

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni meşgul edecek bisey lazım.ben atölye kurdum örneğin
    Evet öyle aslında. Zaten insanı bu tarz sıkıntılara sokan en büyük etken çok düşünmek çok boş kalmak gibi geliyor. Bilmiyorum gün içinde aşırı boşum asosyal olmam cabası artı olarak sürekli bilgisayar başındayım. Kafam hep düşünme halinde diyebilirim. Şu an konuyu açarkenki kafama taktığım düşünceler benden uzaklaştılar fakat bunun 5-6 gün kadar sürmesi çok üzücü kendime uğraşlar bulmalıyım. Peki acaba kendime uğraş bulmak bi süre sonra bi şeyleri kafaya takmamayı öğretir mi bana
    Konu flevi tarafından (05-05-2019 Saat 02:39 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: X

Sayfa 1/2 12 SonSon