10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Acaba hırsız mı girdi?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Acaba hırsız mı girdi?

Zemin katta oturuyorum. Mutfak hariç tüm pencereler demir parmaklıkla kapalı. Mutfak da kapalı ama açılabiliyor rahatça. Evin kapısı 3 ayrı kilit işlemiyle kitlenebiliyor. Bundan 2,5 sene kadar önce kafamı yastığa koyar koymaz uyurdum. Artık sabaha kadar en az 4 kere uyanıyor lavaboya kalkıyor ve her uyandığımda tekrar su içiyorum. Her uyandığımda odaları geziyor kapıların arkasına bakıyorum acaba hırsız mı girdi diye? Dün gece rüyamda evdeydim karanlıktı ve el feneri ile biri evde geziyordu. Bazen de bir takırtı duyuyor ve uyanıyorum, takırtı rüyamda mı? yoksa beni gerçekte uyan bir ses mi ayıramıyorum. Bunlar nedir neyin nesidir?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Kuruntu yaptığını düşünüyorum abi, zaten sabaha kadar sürekli uyanmaya başlamışsın acaba mani döneminde olabilir misin? Tıkırtılar olabilir, rüyanda da görmüş olabilirsin veya sürekli tetikte olup tıkırtılara kafaya takarsan, ister istemez her sesi duyarsın. Mesela korku filmi izleyip, hep etrafına bakıp tedirgin olmak gibi.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Sadece gece oluyor. Mani olsa tüm gün olurdu bence. Ayrıca 2,5 senedir var. Mani ilaç almasan bile 1-1,5 aya geçer en fazla.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Abi en basitinden hırsız girdiyse bir defaya mahsus girmiş olmalı, yani sen 2,5 senedir bu durumla karşı karşıyaysan sürekli hırsız giriyor olması muhtemel değil. Bu olaya kafayı takmışsın sadece , biraz paranoyakça bir davranış.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zemin katta oturuyorum. Mutfak hariç tüm pencereler demir parmaklıkla kapalı. Mutfak da kapalı ama açılabiliyor rahatça. Evin kapısı 3 ayrı kilit işlemiyle kitlenebiliyor. Bundan 2,5 sene kadar önce kafamı yastığa koyar koymaz uyurdum. Artık sabaha kadar en az 4 kere uyanıyor lavaboya kalkıyor ve her uyandığımda tekrar su içiyorum. Her uyandığımda odaları geziyor kapıların arkasına bakıyorum acaba hırsız mı girdi diye? Dün gece rüyamda evdeydim karanlıktı ve el feneri ile biri evde geziyordu. Bazen de bir takırtı duyuyor ve uyanıyorum, takırtı rüyamda mı? yoksa beni gerçekte uyan bir ses mi ayıramıyorum. Bunlar nedir neyin nesidir?
    evham yapıyorsun takıntı haline dönüşmüş. gerekli önlemleri aldıktan sonra umursama kapıların arkasını kontrol etmemeyle başla hiç umursamazsan gitgide o şişirdiğin evham balonu sönecektir diye düşünüyorum. bence böyle bi dene doktorluk olduğunu bende düşünmedim nedense..

Cahillik Dönemi

Oturduğun evi değiştir.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Tek yaşıyorsun muhtemelen. Bunlar tamamiyle halüsinasyon ve sanrı. Zira bir hırsız ya da herhangi bir yabancı senin evine girdiğinde mutlaka bir yere dokunacak, bir şeyleri dağıtacak, yerini değiştirecek ve bir iz bırakacaktır. Beynin sana oyun oynuyor. Kafanın içindeki sesleri ya da gece yarısı sokaktan geçen adamın veya köpeğin sesi hırsızın sesi sanıyorsun ve oyuna geliyorsun. Bunların hayal olduğunu bildiğin sürece şifaya kavuşursun, bunları gerçek sandığın gün tedavi şansını kaybediyorsun demektir.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek yaşıyorsun muhtemelen. Bunlar tamamiyle halüsinasyon ve sanrı. Zira bir hırsız ya da herhangi bir yabancı senin evine girdiğinde mutlaka bir yere dokunacak, bir şeyleri dağıtacak, yerini değiştirecek ve bir iz bırakacaktır. Beynin sana oyun oynuyor. Kafanın içindeki sesleri ya da gece yarısı sokaktan geçen adamın veya köpeğin sesi hırsızın sesi sanıyorsun ve oyuna geliyorsun. Bunların hayal olduğunu bildiğin sürece şifaya kavuşursun, bunları gerçek sandığın gün tedavi şansını kaybediyorsun demektir.
    Tek yaşamıyorum .Eşimle birlikte yaşıyoruz. Sanrılarım oldu ama halusinasyon hiç görmedim, duymadım. Bu da sanrıya benzemiyor sanrının nasıl birşey olduğunu biliyorum. Uyku ile uyanıklık arasındaki duyulan ses ve görüntüler varsanı veya sanrı sayılmıyor. Kompulsif davranışa daha çok benziyor.

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oturduğun evi değiştir.....
    Anlamadım neden?

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evham yapıyorsun takıntı haline dönüşmüş. gerekli önlemleri aldıktan sonra umursama kapıların arkasını kontrol etmemeyle başla hiç umursamazsan gitgide o şişirdiğin evham balonu sönecektir diye düşünüyorum. bence böyle bi dene doktorluk olduğunu bende düşünmedim nedense..
    Bana da takıntı gibi geldi. Doktora gitsem sıra uzun. Gidiyorum zaten.

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi en basitinden hırsız girdiyse bir defaya mahsus girmiş olmalı, yani sen 2,5 senedir bu durumla karşı karşıyaysan sürekli hırsız giriyor olması muhtemel değil. Bu olaya kafayı takmışsın sadece , biraz paranoyakça bir davranış.
    Sanırım fazla taktım.

Psikiyatristim bu forumu bana yasaklamıştı hala neden anlamadım. Konuyla alakası yok ama sormak istedim.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikiyatristim bu forumu bana yasaklamıştı hala neden anlamadım. Konuyla alakası yok ama sormak istedim.
    Çünkü senin buradaki bilgi kirliliğinden(?) korumak amaçlı. Ve sadece onun tedavisini uygulaman için. O yüzden herhangi bir yerden bilgi alıp fikirlerinin değişmemesi için. Mesela internete baş ağrısı yazsan tümör belirtileri çıkıyor, hasta olmayan insanı hasta eder, psikolojisini daha çok bozar.
    dreamer8