Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Hayatım çok sıkıcı

Cahillik Dönemi

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bilgisayar mühendisiyim , türkiyede en zor iş bulunan meslek türlerinden yani anlayacağın iyi bi işim yok parasız kaldığım benimde çok oldu. sevdiğim işi yapmaktan başka bi hedefim yok diyebilirim, para kazanmak hedefim olsa hiç mi iş yok inşaata giderim oda alınteri sonuçta bi yerden para kazanabileceğime inancım güvencim var. benim için önemli olan bunlar değil ama..benim düşüncelerim seninkielrden farklı bu konuda ama benimde başka tarzda sorunlarım var onlarıda kimi zaman yeniyorum kimi zaman yeniliyorum. herkesin bi derdi var intihar ettikten sonra daha mutlu olacağını kesin biliyosan bişey diyemem. ama ondan sonrasıda vahim olabiliyor

maşallah mesleğin çok güzel....bende eskiden bilgisayar-yazılım işiyle çok uğraştım..ama şu anda elektronik devre tasarımı ve imalatı yapıyorum.
    elektrik-elektronik teknisyeniyim ama işte gel gör ki bende kafama göre iş bulamıyorum. başvurduğum yerlerden ses çıkmıyor sanki sabıkabmız var mış gibi almıyorlar keşke cemate felan girseydik en azından işgüç sahibi olurduk cemate bulaşanlar bile iş buluyor arkadaş bir ben bulamadım..
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkanım şu forum ahalisini bir say bakalım. Kaçının işi var. Burada işi olmayan bir sürü insan var. Senin şanssızlığın ailenle de hiç anlaşamıyorsun. Arabanız var binemiyorsun. Baban biraz daha anlayış göstermeli. Sen de imkansızlıklara ve acılara hep isyan ve şikayetle tepki verme yöntemini değiştirmelisin artık bence. Mesela artık işsizliğine, parasızlığına ve ailenle olan sorunlarına şikayetle değil de olgunlukla tepki vermeyi dene. Bunda da var demek ki bir hayır de. Nasıl olsa sonuç değişmiyor. En azından bir sürü sevap kazanırsın.

doğru diyon abi sırf bu forum değil genel olarak topluma bakarsan bir çok insan benle aynı durum da ama gelde bunu bizimkilere anlat helede babama ...
    akşam kadar dayının çocukları bak evlendi işe girdi ev aldı sen ne zaman evlenecen ahmetin mehmetin çocuğu işe girdi evlendi sen ne zaman evlenecen ne yapim abi sen söyle adam mı öldürim hırsızlık mı yapim banka mı soyayım sen söyle ? böyle böyle deli ediyorlar adamı işte ...
    benim çevremde ne adamlar var abi adam 40 yaşına gelmiş ne iş bulabilmiş nede eş ikisi de yok tamam iyi bir şey değil ama bazı şeyler olmayınca olmuyor işte ne yapalım yani ???

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dert_babası , bir postunda ''beni küçükken ne doktorlara, ne hacı-hocalara götürdüler'' demiştin. Neden götürdüler söyleyebilir misin? Ne sorunun vardı yani..

evet doğru dedim o farklı bir şey usta benim epilepsi yani ( sara ) ya benzer bir hastalığım var onun için gittik...

Karar Dönemi

Bi şöforluk işi filan bulamaz mısın ya da taksicilik filan? Kpss girmiştin diye hatırlıyorum kamu kurumlarına şöfor alımları filan da oluyor takip ettin mi onları? Ben katiplik için başvururken şöfor alımı da vardı. Ama benim şöforluk iyi olmadığı için başvurmamıştım..

Karar Dönemi

Nicklerin farklı olsada yazdıkları hep aynı. Sürekli bir memnuniyetsizlik. Söylesene direksiyon sende olduğu halde neden hep yanlış yollardan gidiyorsun?
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Karar Dönemi

Elinden birinin tutumasını beklemek yerine sen kendin bir şeyler yapmayı dene .Bence senin sorunun tembellik biraz zorlasan kendini çoğu isteğini , hayalini yapabilirsin .Tatile gidememek çokta sorun değil aslında gitmeyi çok istesen bir yolunu bulursun paran olmasa bile gidersin

Cahillik Dönemi

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nicklerin farklı olsada yazdıkları hep aynı. Sürekli bir memnuniyetsizlik. Söylesene direksiyon sende olduğu halde neden hep yanlış yollardan gidiyorsun?

vallaha bende bilmiyorum çözemedim ben bu işi ????

Cahillik Dönemi

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinden birinin tutumasını beklemek yerine sen kendin bir şeyler yapmayı dene .Bence senin sorunun tembellik biraz zorlasan kendini çoğu isteğini , hayalini yapabilirsin .Tatile gidememek çokta sorun değil aslında gitmeyi çok istesen bir yolunu bulursun paran olmasa bile gidersin

tutsunlar abi neden ki ? bizden gayrı herkes birilerine yardım ediyor ama her ne hikmetse bize gelince kimsenin kılı kıpırdamıyor bizede birileri yardımcı olsun ne olur küçülürler mi ?
    bu hayatta parasız hiçbir şey olmaz hele tatil hiç olmaz....

Karar Dönemi

Hayal dünyasında yaşanmaz öncelikle bunu öğrenmelisin. İstediğin kadar ağla kimse gelip gözyaşlarını silmeyecek. (bir çıkarı olmadığı sürece) Sihirli değnek beklemek yerine içindeki sihri ortaya çıkarmayı dene. En azından değişim için elinden geleni yap ki ileride pişmanlık yaşamayasın. Ve eminim ki buraya yazılanlar sana etki etmeyecek. Bilgisayarı kapattığın an kaldığın yerden devam edeceksin ağlamaya... Kusura bakma ama bence fazlasıyla tembelsin. Bende çok farklı sayılmam. Ama düşünüyorum da sencede bu sefil ve acınası durumdan kurtulmanın vakti gelmedi mi?
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Cahillik Dönemi

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayal dünyasında yaşanmaz öncelikle bunu öğrenmelisin. İstediğin kadar ağla kimse gelip gözyaşlarını silmeyecek. (bir çıkarı olmadığı sürece) Sihirli değnek beklemek yerine içindeki sihri ortaya çıkarmayı dene. En azından değişim için elinden geleni yap ki ileride pişmanlık yaşamayasın. Ve eminim ki buraya yazılanlar sana etki etmeyecek. Bilgisayarı kapattığın an kaldığın yerden devam edeceksin ağlamaya... Kusura bakma ama bence fazlasıyla tembelsin. Bende çok farklı sayılmam. Ama düşünüyorum da sencede bu sefil ve acınası durumdan kurtulmanın vakti gelmedi mi?

dostum öncelikle kendi adına konuş...!!
    tembel lafını birkere asla kabul etmiyorum sen benim bugüne kadar çalıştığım yerleri bilsen bana uyguladıkları mobbingi anlatsam şaşar kalırsın..
    soğukta karda kışta ayazda haftalık 50 tl için memleketin bir ucundan öbür ucuna yürüyerek sen mi gazete dağıttın ?
    sırtında 4.5.kata beyaz eşya sen mi çıkarttın ?
    daha bunun gibi bir sürü şey sayabilirim sana evet şu anda belki iyi bir durumda değilim ama elimden geleni yaptığıma inanıyorum o yğzden vicdanım rahat biraz şansısızım sadece hepsi bu ...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon