Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kız arkadaşımın neyi var?

Standart Kız arkadaşımın neyi var?

Çok kısa bir süre önce malesef ayrıldık. 2 senelik ilişkimiz yok oldu. Asıl sorun şu ki herşey yalanmış. 2 sene boyunca bana söylediği herşey yalanmış. Bana ailesinin onun dövdüğünü felan anlatıyordu. Ailesinden nefret ettiğini söylüyordu. Sonra ailesine beni anlattığını söylemişti. Herşey çok güzeldi. Telefondan mesajlarla ailesi benimle konuşuyordu annesi babası. Beni seviyorlardı felan. Başka bir ülke de yaşıyordu uzak ilişkimiz vardı işte. Buraya geldiğinde felan görüşüyorduk. Neyse babası kendi ülkesine çağırdı tanışmak için. Vakit geldi gidicem bi anda babası vazgeçirdi biz gelicez diye. Neyse geçmişte benimstemediğim çok hata yaptı ve bana babam zorladı hepsinde babam psikolojik rahatsızlıkları var felan diyordu. Telefonda arayıp konuşturmadı ailesiyle hiç çok istedim ama olmadı yapmadı. Seviyordum güveniyordum ve kandım herşeyine. Ama hepsi yalanmış. Mesajlarda annesi babası sandığım kişiler kendisiymiş. Ailesi hiç bir zaman zarar vermemiş dövme yok dayak yok herşey yalan ne söylediyse yalanmış. Kendi kafasında mutlu huzurlu bir ilişki kurmuş benimle ona inanmış ve beni de o hayal dünyasına dahil etmiş. Bunu 2 sene sonunda anlayıp ayrıldım. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi kendini en baştan beri çok masum ve çok temiz olduğuna inandırmasıydı. Hiç bir zaman zarar verebileceğini düşünmedim. Melek gibiydi. Daha bir çok şey var yaptığı eğer ilgilenenler olursa daha da anlatabilirim. Neyse annesiyle ayrıldıktan sonra bir şekilde ulaşıp telefonda konuştum ve uzun zamandır tedavi gördüğünü söyledi kişilik bozukluğu var ama bunları yapacak kadar ileri derecede olduğunu bilmiyorduk dedi. Annesi doğru mu söylüyor? Bu olanlar kızın hasta olması için yeterli mi?

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Kızın hasta olması için fazlasıyla yeterli. Ağır sorunları oldugunu düşünüyorum, kişilik bozukluğu borderline mı? Neden böyle bişey yaptığını anlayamadım, mutlu bir hayali yaşamak için desek , hayalinde babasının onu dövdüğünü vs. gibi şeyler söylüyor yani o da degil. Kafasında Stockholm Sendromu yaşıyor gibi tam bilmiyorum. Peki tüm bunları neden yaptı? Seni kendine bağlamayı, bunun en iyi cevabını sen verebilirsin, düşün. Mesela senden para istedi mi?

Edit: Bi de bişey sormak istiyorum, annesinin , babasının rolünü yaparken hiç mi anlamadın mesaj üslubundan? Yani annesinin rolüne bürünüyoken o kadar imlaya uyamaz diye düşünüyorum illaki ele vermesi lazım. Yani sonuçta profesyonel bi iş değil bu. Kişilik bölünmeside olabilir
    Konu nickname tarafından (08-08-2018 Saat 03:32 PM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızın hasta olması için fazlasıyla yeterli. Ağır sorunları oldugunu düşünüyorum, kişilik bozukluğu borderline mı? Neden böyle bişey yaptığını anlayamadım, mutlu bir hayali yaşamak için desek , hayalinde babasının onu dövdüğünü vs. gibi şeyler söylüyor yani o da degil. Kafasında Stockholm Sendromu yaşıyor gibi tam bilmiyorum. Peki tüm bunları neden yaptı? Seni kendine bağlamayı, bunun en iyi cevabını sen verebilirsin, düşün. Mesela senden para istedi mi?

Edit: Bi de bişey sormak istiyorum, annesinin , babasının rolünü yaparken hiç mi anlamadın mesaj üslubundan? Yani annesinin rolüne bürünüyoken o kadar imlaya uyamaz diye düşünüyorum illaki ele vermesi lazım. Yani sonuçta profesyonel bi iş değil bu. Kişilik bölünmeside olabilir
    Hepsi farklıydı. Benim kız arkadaşım farklı bi üslupda konuşuyordu annesi farklı babası farklı. Aslında hepsi kız arkadaşımdı ama hepsi bambaşka insanlardı sanki. Gerçekten farklı kişiler gibiydi. Benden para felan istemedi neden böyle yaptığını bende bilmiyorum hiç. Astım hastasıydı kavga ederdik kriz var derdi annesinin ağzından bana yazardı hastaneye gidiyoruz diye. Saatlerce annesi olarak benimle konuşurdu 2 sene boyunca. Sonra bi gün yine kavga ettik. Pat bir mesaj geldi yarım saat sonra annesi yazdı yine kıza araba çarptı ambulans geldi hastaneye kaldırıyoruz. Neyse akşam oldu eve geldi güya hastaneden. Bana boynunda bu hastanelerde boynunda sorun olanlara takılan boyunlukla fotoğraf attı yüzü acı içindeydi resmen gerçekten kaza geçirmiş gibiydi. Ama yalanmış yok kaza felan. Rol hepsi. Bana saplantılı şekilde aşığım sana sen gidersen ölürüm yaşayamam diyordu. Ayrılmak istedim bazı zamanlar tehdit etti öldürürüm kendimi sensiz yaşamam ben diye. Daha sonra kavga ettikten sonra beni arayıp odamın kapısında birisi var elinde bıçak var bana seni benden alacaklarını söylüyorlar seni benden alıp kurtaracaklarmış seni elimden alacaklarmış seni. Başka bir gün yine arıyor duvarda gözler var üzerime geliyorlar seni benden alacaklarını söylüyorlar felan diyordu. Rüya anlatıyordu hergün aynı rüyayı görüyordu bazen bir kaç gün ara giriyordu sonra yine belli aralıklarla bu rüyayı gördüğünü anlatıyordu : bi odadayız yanımda sen varsın kanlar içinde kalıyorsun ağzından burnundan kanlar geliyor dokunup yardım edemiyorum sana kanlar içinde ölüyorsun diyordu. Bazı söylediği şeylere inanasım gelmiyordu kutsal kitap üzerine ve ailesi küçük kardeş üzerine yeminler ediyordu. Neden yaptı bilmiyorum. Belki bana bile zarar verirdi. Bu kişilik bozukluğundan fazla bence normal bir insan bunları yaparken içinde tereddüt kuşku olur bu kadar ileri gidemez. Ama ne bu şizofren mi?

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Madem öyle o zaman psikopat olabilir. Psikopatlar bildiğim kadarıyla , insan ilişkilerinde sömürücü rolünü oynuyolar yani sana kendine bağlaması,sevdirmesi için her türlü şeyi yapabilir ve senide inandırabilir.. O kız ailemden şiddet görüyorum dedikçe, seni ona acımaya teşvik ediyor ve bağlıyor. Tabi ben doktor değilim , burda da kimse doktor değil, senin pek aydınlatıcı cevap bulabileceğini sanmıyorum çünkü extrem bir durum bu. Ayrıldıysan tam anlamıyla, çokta bilmene gerek yok aslında, keesin geri dönmiceksen. Yalan deyip kandırdı deyip geçmen gerekiyor bu etapta, zor olsa da.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Madem öyle o zaman psikopat olabilir. Psikopatlar bildiğim kadarıyla , insan ilişkilerinde sömürücü rolünü oynuyolar yani sana kendine bağlaması,sevdirmesi için her türlü şeyi yapabilir ve senide inandırabilir.. O kız ailemden şiddet görüyorum dedikçe, seni ona acımaya teşvik ediyor ve bağlıyor. Tabi ben doktor değilim , burda da kimse doktor değil, senin pek aydınlatıcı cevap bulabileceğini sanmıyorum çünkü extrem bir durum bu. Ayrıldıysan tam anlamıyla, çokta bilmene gerek yok aslında, keesin geri dönmiceksen. Yalan deyip kandırdı deyip geçmen gerekiyor bu etapta, zor olsa da.
    Geri dönmek felan olmaz artık bu saatten sonra imkansız.
    Basit bir yalan olarak değerlendirmek imkansız. Çünkü gerçekten seviyordu. Sevmeyen insanların yapmayacağı şeyler yapıyordu. Hani bi de sevmese kim 2 sene katlanır? Merak ediyorum bu şekilde büyük yalanları söyleyip kafasında büyük bir dünya kurup yaşamanın adı nedir bu hastalığın adı nedir? Yalan diyip geçemiyorum çünkü mahvoldum kolay şeyler değil anlattıkalarım bana göre. Zaten 5 senedir psikolojik tedavi alıyorum ben de. Bu olaydan sonra tamamen bitmiş psikolojim yok olmuş durumda.

Karar Dönemi

Belki disosyatif bozukluk olabilir ailesinin yerine geçmiş ya

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki disosyatif bozukluk olabilir ailesinin yerine geçmiş ya
    Bunu ilk defa duydum ve okudum. Sanırım buydu sorunu dostum. Üzücü. İki tarafa da yazık oldu. Teşekkür ederim cevabınız için.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

disosyatif bozukluk ne oluyor, internetten araştıramicam şimdi merak ettim ilk defa duydum. Bi de o kız borderline teşhisi almış olabilir ama bu onun borderline oldugunu göstermiyor çünkü her psikiyatrist farklı teşhis koyuyor öyle diyim.
    dreamer8

Karar Dönemi

Ailesi yalan söylemiyorsa eğer kız ciddi hasta, şizofren de olabilir gibi geldi bana. Yine de aklında kalmasın acaba ailesi mi yalan söylüyo die, bi konuş yüzleş bence eğer kötü hissetmiyceksen

disosyatif bozukluk ne oluyor, internetten araştıramicam şimdi merak ettim ilk defa duydum. Bi de o kız borderline teşhisi almış olabilir ama bu onun borderline oldugunu göstermiyor çünkü her psikiyatrist farklı teşhis koyuyor öyle diyim.
    İlla ki her psikiyatri farklı teşhis koyuyor. Benim buraya açma sebebim rastgeleydi. Yani tam olarak bilmiyorum tabi ki gerçekte tam sorunu ne? Ailesi onlarla daha fazla iletişime geçmemi istemiyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon