Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Annem -Babam kafayı yedi acil yardım... :(

Cahillik Dönemi

Standart Annem -Babam kafayı yedi acil yardım... :(

Cümleten s.a arkadaşlar ;
    bu ara sıkıntım büyük hani insan zamanla bazı şeylere alışıyor eyvallah ama buda alışılır türden değil.. annem babam kafayı yedi yeminle bildiğiniz üzere ben işsizim bekarım annem babam bana kız bakıyor eyvallah onu anladım. eskiden kızlar görücüye çıkarmış kızları bakar incelerlermiş ama şimdi devir değişmiş arkadaş şimdi erkekler görücüye çıkıyor beni kız çocuğu gibi ona buna gsteriyor lar arada bir aracı var o aracı sözde bana kız bulacakmış kabul edilir bir şey değil hadi onu da geçtim oğlunuz ne iş yapıyor dediklerinde yalan söylüyorlar şurda burda çalışıyor diyorlar oysaki hiç öyle bir durum yok tamam gece gündüz iş arıyorum eyvallah ama henüz bir yerde çalışmıyorum..
    ne yapacam arkadaşlar kafayı yememek elde değil bu benim psikolojimi hep annem -babam bozdu valla bunlar nasıl anne-baba ...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Bu nasıl bir aile yapısı anlayamadım. Millete görücüye götürdüklerinde sende gidiyor musun? Aileni karşına alıp seni dinlemelerini sağla ve açıkça anlat; ''ben şu an aile kurabilicek vasıflara sahip değilim'' gibilerinden. Ailen yalan söylüyorda, hadi diyelim bir kız buldun; kız ve kızın ailesi yalanını anlayacak papaz olucaksınız, bi yığın rezillik,sorun olucak. Düzgün bir işin olmadıktan sonra aile kurmaya yeltenme, götürüyolarsa da gitme. İlla kız bulucaksın diye bir şey de yok ama iş bulmalısın, unutma kadınlar yalnız yaşayamaz ama erkekler yaşayabilir, kendini şartlama bu yüzden. Benim de tuzum kuru yeterince empati yapamıyorum seninle farkındayım, bende işsizim şu an ama ailemin gücü var.. Napılabilir diye düşünüyorum, sürekli iş arıyorum diye konular açıyorsun hiç bi birikim felan yok mu ailende yani sermaye tarzı? Bu saatten sonra okuyamazsın da gibi.

Edit: Anladığım kadarıyla ailenle yaşıyosun ve seni bir kıza verip başlarından atmak istiyolar üzücü ama gerçek.
    Konu nickname tarafından (02-08-2018 Saat 12:33 PM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bildiğim yeni görücülerde, Kıza ilk olarak erkeğin WhatsApp profilini gösteriyorlar. Kız beğenirse, erkekle birlikte bir yerde oturup tanışıyorlar. Sohbet ediyorlar falan. Huylarını beğenmezse olmuyor. Beğenirse 2 hafta sonra istemeye gidiyorlar .
    Bu anne baba problemli, yanlış anlama ama benim çok yakın bir tanıdığım var. O da bir erkeğe aşık oluyor. İstemeye geliyorlar falan, ama onun babası yok abileride izin vermiyorlar o adamla evlenmesine. İşte onlar istemeye geldikleri zaman yalan söylüyorlar bayağı iş hakkında ve mal mülk hakkında. Kız da kanıyor falan. Abileride istemeye istemeye veriyor kızı. Evlendikten sonra bir sürü tantana olmuştu. 1. Çocuğu oluyor yine idare ediyor o kadın. Sonra adam aldatıyor karısını geçinemedikleri için mi bilemem(?). Sonra tekrar anlaşıyorlar falan ama (bu arada adam karısına vurmuş karakolluk olmuşlar) gül gibi geçinemiyorlar. Kadın hep alttan alıyor 2. Çocukları oldu falan. Ama hiç huzurlu olmazsın söyleyeyim. Hani burada ki adam gibi olursun demiyorum ama huzurlu olmazsın. Kimse adam yerine koymaz, yalan söylediğin için.
    "Kitaplar, başka bir yerde olmak isteyen insanlar içindir."

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Kulube Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim yeni görücülerde, Kıza ilk olarak erkeğin WhatsApp profilini gösteriyorlar. Kız beğenirse, erkekle birlikte bir yerde oturup tanışıyorlar. Sohbet ediyorlar falan. Huylarını beğenmezse olmuyor. Beğenirse 2 hafta sonra istemeye gidiyorlar .
    Bu anne baba problemli, yanlış anlama ama benim çok yakın bir tanıdığım var. O da bir erkeğe aşık oluyor. İstemeye geliyorlar falan, ama onun babası yok abileride izin vermiyorlar o adamla evlenmesine. İşte onlar istemeye geldikleri zaman yalan söylüyorlar bayağı iş hakkında ve mal mülk hakkında. Kız da kanıyor falan. Abileride istemeye istemeye veriyor kızı. Evlendikten sonra bir sürü tantana olmuştu. 1. Çocuğu oluyor yine idare ediyor o kadın. Sonra adam aldatıyor karısını geçinemedikleri için mi bilemem(?). Sonra tekrar anlaşıyorlar falan ama (bu arada adam karısına vurmuş karakolluk olmuşlar) gül gibi geçinemiyorlar. Kadın hep alttan alıyor 2. Çocukları oldu falan. Ama hiç huzurlu olmazsın söyleyeyim. Hani burada ki adam gibi olursun demiyorum ama huzurlu olmazsın. Kimse adam yerine koymaz, yalan söylediğin için.
    Adam onca yalan söyleyip, üstüne aldatıp, üstüne çocuk yapıp, üstüne karısına vuruyor :WQDFQWFWQDFWQDFQWFQWFD adam bu hayata dalga geçmeye gelmiş, kusura bakma gülüyorum ama trajikomik bir durum. Bu ne biçim bi evlilik yav,
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir aile yapısı anlayamadım. Millete görücüye götürdüklerinde sende gidiyor musun? Aileni karşına alıp seni dinlemelerini sağla ve açıkça anlat; ''ben şu an aile kurabilicek vasıflara sahip değilim'' gibilerinden. Ailen yalan söylüyorda, hadi diyelim bir kız buldun; kız ve kızın ailesi yalanını anlayacak papaz olucaksınız, bi yığın rezillik,sorun olucak. Düzgün bir işin olmadıktan sonra aile kurmaya yeltenme, götürüyolarsa da gitme. İlla kız bulucaksın diye bir şey de yok ama iş bulmalısın, unutma kadınlar yalnız yaşayamaz ama erkekler yaşayabilir, kendini şartlama bu yüzden. Benim de tuzum kuru yeterince empati yapamıyorum seninle farkındayım, bende işsizim şu an ama ailemin gücü var.. Napılabilir diye düşünüyorum, sürekli iş arıyorum diye konular açıyorsun hiç bi birikim felan yok mu ailende yani sermaye tarzı? Bu saatten sonra okuyamazsın da gibi.

Edit: Anladığım kadarıyla ailenle yaşıyosun ve seni bir kıza verip başlarından atmak istiyolar üzücü ama gerçek.
    yaaaa işte şimdi anladın mı benim ne halde olduğumu ?? nasıl bir ortamda yaşamaya çalıştığımı anladın mı ?
    evet bugün gittik bir aileyle görüştük beni de götürdüler kadına beni soruyorlarmış tipi nasıl diye facebok adresimi verdim ordan göterecek bir kaç kıza bende şimdi facebok profilimi düzenliyorum şaka gibi...
    nereye varacak bizim sonumuz ???

Cahillik Dönemi

Alıntı Kulube Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğrudur bu aracı olacak kişide benim tipimi merak etti facebok adresimi verdik ordan kızlara göstereck bakalım ne sonuç çıkacak bende facebok profilimi güncelliyorum ...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Anlıyorum dert_babası, hakkaten nickinin hakkını veriyosun. Bütün gün kendi halini düşünüyosundur zor bir durum.
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Anlıyorum dert_babası, hakkaten nickinin hakkını veriyosun. Bütün gün kendi halini düşünüyosundur zor bir durum.

eyallah ...
    ama sana bir şey diyim mi ben düzgün bir iş bulup kendi hayatımı kendi düzenimi kurmadığım sürece bu böyle sürer gider...
    hergün deli gibi büssürü yere CV bırakıyorum inşallah birinden dönüş olur...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyallah ...
    ama sana bir şey diyim mi ben düzgün bir iş bulup kendi hayatımı kendi düzenimi kurmadığım sürece bu böyle sürer gider...
    hergün deli gibi büssürü yere CV bırakıyorum inşallah birinden dönüş olur...
    Çabalarsan olur dostum, gerçekten inancını yitirme. Hep dene yılmadan, elbet olucak, olmak zorunda.. Sabret sadece
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Çabalarsan olur dostum, gerçekten inancını yitirme. Hep dene yılmadan, elbet olucak, olmak zorunda.. Sabret sadece

artık dayanacak gücüm kalmadı ..
    bir önceki konuda hep suçu başkalarına attığımı yazmıştım şimdi suçlu onlar mı ben mi karar ver ?
    sabır taşı çatladı artık...

Sayfa 1/3 123 SonSon