8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bu isin icinden nasil cikariz?

Standart Bu isin icinden nasil cikariz?

.......................
    Konu Hybridtheory tarafından ( 2 Gün önce Saat 12:13 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi nickname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Freud der ki: Normal sayılan insanların , gerçek hayattaki etkilere gösterdiği tepkileri, nevrozluların kendi düşüncelerine tepki gösteriyor oluşundan kaynaklanıyor. Bir narsisitlik söz konusu.

Hocamın bir videosunu paylaşayım.

XDDDDDDDDDDD

Karar Dönemi

Yetiştirilme biçimi ve kader.

Çıraklık Dönemi

gıptayla baktığımız diğer insanlar durumumuzu anlayamayacak kadar cahiller.kendisi gibi olmayanı dışlayan ve aşağılayan insanımızın bizim gibi düşünenleri anlaması imkansız.ben sizlee vazgeçmeyi öğrenin derim.insan tek başına yalnız değildir.takıldığımız "sosyal durum"dan kurtulursak kelebek gibi olacağız.

Karar Dönemi

narsistlik çok etkili gerçekten. psikolojisi bozuk insanlar diğer insanlara göre daha narsist oluyor. ama her bozulandada narsistlik görülmüyor. narsist olmak ta çok manalı aslında her hakikati bulammışsa bi insan ikinci gördüğü ilk şey kendi "ben"liğine sarılıyo. ben liği istedikçe istiyo bunlarıda dünyada yeterince karşılayamayınca insan çıldırıyo adeta psikolojisi bozuluyo..

Karar Dönemi bypiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsanların iç dünyalarında neler yaşadıklarını bilemiyoruz. En çok gülen insanlar, en büyük acıları yaşamış insanlar olabilir ya da şuan mutlu görünen insanlar geçmişte veya gelecekte de öyleler diye bir durum yok. Herkesin kıskandığı ünlü, zengin ve başarılı insanlar bile intihar eğilimine girebiliyor. Hayat herkesi farklı açılardan yorar, sizin için çok eğlenceli gelen olaylar başkaları için kabus olabilir. Olumsuz düşünceler hepimizde var ama mutlu insanlar onlara daha az odaklanıyorlar.

Moderatör

Güzel bir konu açmışsın. Sorun şu.Bu tür psikolojik sıkıntı yaşayan insanlar normalden daha hassas, mükemmeliyetçi, kırılgan ve genelde zeki insanlar. Bir başkasının umursamadığı bir durum, hassas bir insanda depremler yaratabilir. Hissizleşmek öyle pek de öğrenilebilecek bir şey olmuyor her zaman. Mutlaka kişilik yapısı ve mizaç devreye giriyor. Hassas bir insan olmak gerçekten çok yorucu. Kimi bu süreçte psikolojisini yitiriyor, kimi tuhaf bağımlılıklar--kötü alışkanlıklar edinerek kaçak bir hayat yaşıyor, kimi eziliyor, dışlanıyor, okulunu, işini, sosyal çevresini kaybediyor. Hassas insanlara önerim, asla size yapılan saçmalıkları başkasına yaparak intikam almayın. İyi insan olmaktan vazgeçmeyin, sisteme uymayın. Bu evrende, malesef bu insanlarla yaşayabilmek için her gün yeni bir yöntem denemekten vazgeçmeyin.

Cahillik Dönemi nickname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir konu açmışsın. Sorun şu.Bu tür psikolojik sıkıntı yaşayan insanlar normalden daha hassas, mükemmeliyetçi, kırılgan ve genelde zeki insanlar. Bir başkasının umursamadığı bir durum, hassas bir insanda depremler yaratabilir. Hissizleşmek öyle pek de öğrenilebilecek bir şey olmuyor her zaman. Mutlaka kişilik yapısı ve mizaç devreye giriyor. Hassas bir insan olmak gerçekten çok yorucu. Kimi bu süreçte psikolojisini yitiriyor, kimi tuhaf bağımlılıklar--kötü alışkanlıklar edinerek kaçak bir hayat yaşıyor, kimi eziliyor, dışlanıyor, okulunu, işini, sosyal çevresini kaybediyor. Hassas insanlara önerim, asla size yapılan saçmalıkları başkasına yaparak intikam almayın. İyi insan olmaktan vazgeçmeyin, sisteme uymayın. Bu evrende, malesef bu insanlarla yaşayabilmek için her gün yeni bir yöntem denemekten vazgeçmeyin.
    '' Bir başkasının umursamadığı bir durum, hassas bir insanda depremler yaratabilir.'' İşte anlatmaya çalıştığım durum tam olarak bu. Normal sayılan insanlar (ki herkesin sorunları var) problemlerini kolay aşarken , hassas ve kırılgan insanlar için ölüm-kalım meselesi olabiliyor hatta travma bile yaşayabilirler küçük sayılan bir durum karşısında. Özeti bu.
    XDDDDDDDDDDD