Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hayatta tuhaf şeyler oluyor

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation Hayatta tuhaf şeyler oluyor

Bazı şeylere anlam veremiyorum. Şuan kafamdaki düşünceleri buraya yazmak isteseydim eminim elim yorulur.

Uyku düzenim berbat bir halde? Sabah ezanıyla uyuyup. 10-11 gibi kalkıyorum-bazen zaten yapacak bir şeyim yok diyip 1de 2 de kalkıyorum-. Ama çoğu zaman yorgunum. Hiçbir şey yapasım yok. Kitap yazıyordum yarıda kaldi ilham perilerim yok oldu...
    Kitap okuyasım yok... Dışarı çıkmaktan nefret ediyorum. Açıkçası insanları görmekten daral geliyor. Cidden bunalıyorum ve kendimi kesinlikle o kalabalığa ait olmadığımı düşünüyorum. İstanbul kadar kalabalık olmasa da büyük şehirde yaşıyorum.

Evde cidden hiçbir şey yapasım yok... Ne yapacağım bilemiyorum. Filozof gibi sürekli bir şeyler düşünüyorum. En çok annem bunun farkında. Kafam çok karışık olduğu zaman etrafımda dağılmaya başlıyor. Bunu bana annem söyleyince farketmiştim.
    Çok dolu bir insanken bomboş birisi oldum. Ne olacak bu halim bilmiyorum. İnsani ilişkilerim 0, birisiyle konuşurken çabuk gerilebiliyorum. İnce seslere takıntım var. Aşırı şüpheciyim. Duygu durum bozukluğum var. Depresyondan yeni çıkmış gibiyim. Bir şey düşünürken birisi konuştuğu zaman duymuyorum veya bana duyurmaya çalışıyorsa aniden sinirlenip bağırabiliyorum. Vücudum bile beni sevmiyor sürekli bir tepki halinde. Sinirli bir insan gibi duruyorum, ama o kadar da yumuşak ve ince düşünceli hallerim oluyor ki. Kafayı yedim galiba, kim benimle arkadaş olur ki? :O Şu yazıları da 3-5 kişi okuyor diye yazıyorum, yoksa niye yazayım beni tanımayan insanlar da benden soğusun diye mi?

İntihar etmemek için sebep var, buldum. Fakat ölmeyi istememek için bir sebep yok onu düşündüm.

"Düşünceler güçle, top ve tüfekle asla öldürülemez."
    M. K. Atatürk
    "Kitaplar, başka bir yerde olmak isteyen insanlar içindir."

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

21. yüzyılın en gözde filozofu Kulube Kafam çok karışık olduğu zaman etrafımda dağılmaya başlıyor derken? Odanın dağılmasından bahsetmiyosun sanırım?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21. yüzyılın en gözde filozofu Kulube Kafam çok karışık olduğu zaman etrafımda dağılmaya başlıyor derken? Odanın dağılmasından bahsetmiyosun sanırım?

Evet evet gerçekten genel kullandım. Odamda dağılıyor hayatımda.

Karar Dönemi

Bir iş bulup çalışsan nasıl olur? Hem kafan dağılmış olur. Ben de beceriksiz olduğum için şimdilik 10 eylüldeki mülakatı bekliyorum. Sonra iş bakacağım.

Karar Dönemi

Kulube bu dediklerini doğduğumdan beri yaşıyorum. Yalnız kaldığım sürece ben hep mutluydum sen de öyleysen pek kafana takma .Bir şeyler yapmak istemen güzel ama şu an yapmaya gücün yoksa boşa çabalama sadece kendini yorarsın.Ben bu sene hiç bir şey yapmak istemiyordum kafamı toparlayamıyordum boşluktaymış gibi bir ruh halindeydim.Sanki fanusun içinden seyrediyordum etrafımı ortama adapte olamıyordum. Bende okulu da kpss çalışmasını da bıraktım seneye yapacağım bu işleri .Kendimi yıpratmaktansa böylesi daha mantıklı geldi bana sende böyle yapabilirsin kendini toparladığında iyi hissettiğinde başla. Ama benimki sadece bir öneri yinede sen bilirsin tabiki

Cahillik Dönemi

dostum sen dermansız depresyon hastalığına yakalanmışsın....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sen dermansız depresyon hastalığına yakalanmışsın....
    Hayır dertbabasi, ben depresyondaydım ama şu son 1 aydır atlattım gibiyim. Sebebi de vardı hem de çok haklı bir sebep...

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulube bu dediklerini doğduğumdan beri yaşıyorum. Yalnız kaldığım sürece ben hep mutluydum sen de öyleysen pek kafana takma .Bir şeyler yapmak istemen güzel ama şu an yapmaya gücün yoksa boşa çabalama sadece kendini yorarsın.Ben bu sene hiç bir şey yapmak istemiyordum kafamı toparlayamıyordum boşluktaymış gibi bir ruh halindeydim.Sanki fanusun içinden seyrediyordum etrafımı ortama adapte olamıyordum. Bende okulu da kpss çalışmasını da bıraktım seneye yapacağım bu işleri .Kendimi yıpratmaktansa böylesi daha mantıklı geldi bana sende böyle yapabilirsin kendini toparladığında iyi hissettiğinde başla. Ama benimki sadece bir öneri yinede sen bilirsin tabiki
    Aynen Suveydaaa, yaptığım tek aktivite yüzmek. Ona da zorla gidiyorum.

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir iş bulup çalışsan nasıl olur? Hem kafan dağılmış olur. Ben de beceriksiz olduğum için şimdilik 10 eylüldeki mülakatı bekliyorum. Sonra iş bakacağım.
    Weepingeyes, çalışmak istemiyorum. Dediğim gibi üzerimde sebepsiz bir yorgunluk halsizlik var.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Bende kitap okuyamıyorum isteksizlik var desem , bana ''derdini ...'' der misiniz?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Sayfa 1/3 123 SonSon