7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yazarlar insanları etkiler mi?

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Yazarlar insanları etkiler mi?

Şimdi profil resmimi Jack London yaparken aklıma geldi.
    Ailem ruhsal sorunlarımı okuduğum kitaplara suç atıyorlar. Örneğin ben bir Jack London tutkunuyum. Kitaplarının çoğunu okudum ve sahaflardan Türkiye'deki ilk basimlarını topluyorum. Takıntılıyım adamın kitaplarına karşı. Ve bilmeyenler için söyleyeyim cinayet kitabı, psikoloji kitabı falan yazmıyor. Genelde proletarya üzerine yazılı halkın sıkıntılarını halkın içinden ele alarak kaleme döken bir yazar.

Ve sürekli bu adama beni sorunlu bir insan yaptığı için suç attıkları zaman tepemin tası atıyor açıkçası. Sonra adam gerçek hayatta intihar ediyor, benim de onun gibi intihar edebileceğimi düşünüyorlar, çünkü Jack London'a karşı derin bir empati kuruyorum.Ne düşünüyorsunuz?
    "Kitaplar, başka bir yerde olmak isteyen insanlar içindir."

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Kulube Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi profil resmimi Jack London yaparken aklıma geldi.
    Ailem ruhsal sorunlarımı okuduğum kitaplara suç atıyorlar. Örneğin ben bir Jack London tutkunuyum. Kitaplarının çoğunu okudum ve sahaflardan Türkiye'deki ilk basimlarını topluyorum. Takıntılıyım adamın kitaplarına karşı. Ve bilmeyenler için söyleyeyim cinayet kitabı, psikoloji kitabı falan yazmıyor. Genelde proletarya üzerine yazılı halkın sıkıntılarını halkın içinden ele alarak kaleme döken bir yazar.

Ve sürekli bu adama beni sorunlu bir insan yaptığı için suç attıkları zaman tepemin tası atıyor açıkçası. Sonra adam gerçek hayatta intihar ediyor, benim de onun gibi intihar edebileceğimi düşünüyorlar, çünkü Jack London'a karşı derin bir empati kuruyorum.Ne düşünüyorsunuz?
    Senin onun kitaplarından etkilenmenden çok, ruhsal sıkıntın -varsa- olduğu için onla bu derin empatiyi kurduğunu düşünüyorum. Yani adamın kitaplarında kendini görmüşsün gibi, ve bence bu güzel bir his, yalnız olmadığını destekler nitelikte. Güvendiğin yazarın intihar etmesine üzüldüm, işte o olaydan etkilenmiş olabilirsin hani sonu buraya çıkıyormuş gibi.. Valla ben bilemedim , yazdıklarımda tahminlerden ibaret, derin bir konu ve tartışmaya çok açık.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Yazar zaten tam 100 yıl önce yaşamış. Orada yazarken sonra kelimesini kullandığımı farkettim .

Yani şöyle diyeyim, onlar adamın normal öldüğünü biliyorlardı. Şimdi Google'a yazsanda herhangi bir hastalık çıkıyor. Ama sıkı takipçileri genelde biliyor intihar ettiğini.
    Adamın kendi günlüğü gibi yazdığı kitabı var mesela İntihar adında. İntihardan en ufak söz etmiyor ama hayatındaki olayları anlatıyor küçüklükten itibaren. Beni etkileyen bir şey olmuyor. Ben sadece okuyorum. Empati kuruyorum o kadar

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Avatarın ilgimi çekti, senin kitap zevkine de güveniyorum o yüzden Jack London'u ekledim listeme Ne zaman okurum veya okur muyum bilmiyorum, belki yıllaaaar yıllaaaar sonra..
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

belki bir gün okuyacak olursan, Sea Wolf kitabından başlayabilirsin. Biraz dram ve proleter kitap okumak istersen Ay Vadisi'ni okuyabilirsin . Ama benim düşüncem kesinlikle bu iki kitabı her insan okumalı .

Karar Dönemi

ben de, nietzsche'yi, varg vikernes'i ve pekka erici vs. örnek alıyordum 1 ay öncesine kadar D arkadaşlar onları vurmamdan korkuyorlardı xd

Alıntı Ex Nihilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de, nietzsche'yi, varg vikernes'i ve pekka erici vs. örnek alıyordum 1 ay öncesine kadar D arkadaşlar onları vurmamdan korkuyorlardı xd
    Demek yazarlar insanlaır etkileyebilir