Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Yalnızlık Hissi

dreamer8
    Guest

Normal bir insan için sıkıntı olmayacak sıradan bir durum bile sen bu kadar öfkeli ve dolu olduğundan senin için sorun teşkil edecektir. Bu gerginlikle ve bu ruh haliyle markette, dolmuşta, sokakta, işyerinde, evde, kısacası her yerde sıkıntı yaşayacaksın. Bence mecburi olarak biraz malaklaşmalısın. İlaçların uyuşturan etkisi olmadan zaten bu sıkıntıları aşacak durumun yok. Akıl veren çok olur. Sorun uygulama kısmında. Ben kaybederek, canın yanarak, yalnızlaşarak doğru kıvamı bulabileceğine inanıyorum. Fakat oldukça sancılı bir süreçtir bu söyleyim.

Karar Dönemi

Bypiso!!! Durumu çok güzel özetlemişsin çok teşekkürler, dediklerini dikkate alacağım işin güzel boyutuna değinmişsin ne yaptığım mesleği ne çalıştığım iş yerini nede iş arkadaşlarımı seviyorum.

Cahillik Dönemi

TÜM YAlnızlara gelsin bu parça....

Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi bypiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı saskinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bypiso!!! Durumu çok güzel özetlemişsin çok teşekkürler, dediklerini dikkate alacağım işin güzel boyutuna değinmişsin ne yaptığım mesleği ne çalıştığım iş yerini nede iş arkadaşlarımı seviyorum.
    Sana mesaj yazarken yıllık iznimdeydim ve deli gibi iş arıyordum. Kabuslarıma giren, "Gerekirse sokakta mendil satarım ama yine de bu işi yapmam" dediğim işe 1 yıl daha imza atmak zorunda kaldım. Nasıl canım acıyor bir anlatabilsem. Şimdi işten geldim, çok aç olduğum halde ne yemek istiyor canım ne de su. Tüm gün sinirden titrediğimi belli etmeme gayretiyle çalışıyorum. Sporu bıraktım, beslenmem felaket durumda. Tek tesellim tüm zorluklara, şerefimle helal yoldan paramı kazanmak için katlanıyor olmak; bir hocam bunu ibadet olarak görürsen hafifler demişti. Gerçekten de insan tek başına temizlemeye güç yetiremediği her türlü pisliğe sabredip sadece kendi yapabildiklerine odaklanınca işi çok daha hafifliyor. Aynı ücreti almamıza rağmen, ben çalışırken yan gelip yatan millet ay sonunu zor getirirken benim 1 liram 10 lira gibi çoğalıyor. Bir de şu evlilik konusuna bir çare bulabilsem... ;(

Karar Dönemi

Gayet güzel ve net bir şekilde özetlemişsiniz. Ama ben senin kadar iyimser bakamıyorum. İşin garip tarafı işyerinin bana çok fazla ihtiyacı olduğundan benim her yaptığıma katlanıyorlar ve iş yerinin bütün yönetimini bana bıraktı patron. Ve i.... ne derse o olur dedi. Son 3 yıldır falan bulunduğum konumda müdür gibi bir şeyim resmi olarak nesin diye sorarsan bende bilmiyorum ama herkes bana müdür diye hitap ediyor ve kaçmaya çalıştıkça daha çok saplanıyorum bulunduğum yere ve işten çıkmak için patrona sunabileceğim hiç bir şey bırakmadı bana. Yakıp yıkıp gitmekte istemiyorum 6 senedir tanıyorum adamı abi kardeş gibiyiz dışarda çok iyiyiz ama patronluk yapabilecek bir adam değil. Saplandım kaldım Evlilik konusuna gelince benden sana tavsiye evlenmiş olmak için evlenme nasip kısmet bu işler. Evlenmiş olmak için evlenip evlendiğin kıza yazık etme...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12