9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Umutlandık bakalım ama

Karar Dönemi

Standart Umutlandık bakalım ama

Psikiyatrisime tekrardan ötenazi hakkında yardımcı olmasını istedim yurt dışına sevk için ama konuyu değiştirdi. Katiplik klavye uygulamasını geçtim, sözlü mülakata kaldım ama elerler sanırım. Yine de çalışmalara başladım. Bir işim olsa belki biraz daha tutunurum hayata diye. Ama ben ne olursa olsun yaşamak istemiyorum, ölmek istiyorum. Sevmiyorum kendimi, hayatı, yaşamayı...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İş bir nevi ergo terapi oluyor. Çok faydasını görürsün çalışırsan.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş bir nevi ergo terapi oluyor. Çok faydasını görürsün çalışırsan.

kesinlikle katılıyorum insan işsiz olunca boşluğa düşüyor boş kalmak kadar kötü bir şey yoktur. eğer birine beddua edecekseniz Allah seni boş etsin deyin ona.
    eğer işin gücün olursa hem sana meşgale olur kafan dağılır hemde 3 kuruş para kazanırsın şayet ben iş buluram ilaçlarımı azaltmayı düşünüyorum....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Hiç bir iş, güç, amaç, plan vs. olmadan, zaten sağlıklı bir insan bile bir süre sonra hayattan bıkacaktır. Kaldı ki ölüm sonsuzluğa açılan bir kapıdır. Kendi canına kıymak, inancımıza göre affı olmayan bir eylemdir. Sonsuzluğa açılan kapıda ve faili bekleyen ağır hesaba bakıldığında, birilerinden ötenazi dilenmek yerine bunu kendi ellerinle de yapabilirsin. Vebali aynı. Sana vereceği acı ve başarı oranlarında biraz fark olabilir. Sonsuzluğa giderken ha 3 saniyede uyuyarak ölmüşsün, ha 30 saniye acı çekerek ölmüşsün ne farkeder. Burada yanlış anlaşılmak istemem. Sanki sana güle güle der gibi algılanmasın konuşmam. Senle açtığın konularda ve özel mesaj şeklinde ne kadar yazıştığımı, bu düşünceden seni vazgeçirebilmek için ne kadar uğraştığımı bir ben bilirim. Tekrarlıyorum. Biliyorum ki yaşamaktan iğreniyorsun, artık katlanamıyorsun, nefret ediyorsun. Fakat geri dönüşü olmayan ağır bir hesabı nasıl göze alabiliyorsun. Bu hayattan canına kıyarak/kıydırarak kaçabilirsin, peki ya kaçışı olmayan sonsuzluktaki pişmanlık anında kime sığınacaksın?

Karar Dönemi bypiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de hayatımdan nefret ediyorum ama kimsenin her anının dram filmi gibi olmasına imkan yok değil mi? En azından reklamlarda gülüyoruz itiraf et Bazı günler "Başıma daha kötü ne gelebilir ki" deyip 10 katı geldiğinde bile şaşırtıp sevindiriyor hayat. (Mazoşişt miyim neyim la ben? ) Sen bu mesajı okuyan kardeşim, acilen "GELECEKTEN BİR GÜN" filmini izliyorsun. İzlerken kendini göreceksin.

Karar Dönemi

Alıntı bypiso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de hayatımdan nefret ediyorum ama kimsenin her anının dram filmi gibi olmasına imkan yok değil mi? En azından reklamlarda gülüyoruz itiraf et Bazı günler "Başıma daha kötü ne gelebilir ki" deyip 10 katı geldiğinde bile şaşırtıp sevindiriyor hayat. (Mazoşişt miyim neyim la ben? ) Sen bu mesajı okuyan kardeşim, acilen "GELECEKTEN BİR GÜN" filmini izliyorsun. İzlerken kendini göreceksin.
    Defalarca izledim o filmi, hala aklımda ki sen diyince tekrar geldi aklıma.

Karar Dönemi

weepingeyes İnşallah istediğin güzel bir işe kavuşursun ben yıllardan sonra şunu anladım ki bu hastalık bir mükafat Allah derdi sevdiklerine verirmiş o yüzden biz çok şanslıyız inanıyorum ki ben cennetin kapıları bize açıldı yeter ki ecelimizle ölelim umutsuzluğu bırak ve bence sevinmeye bak...

Karar Dönemi

Mülakattan çıktım. Doğru cevaplarım, yanlışlarımdan daha fazla. Sanırım 2 yanlışım vardı. Küçük bir ihtimala de olsa, atanabilirim belki. İstatistiğe göre iki kişiden biri atanacak..

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konu açamıyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...