Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölüyorum....

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Ölüyorum....

Öncelikle ben hayatım boyunca bir yatakta felçli gibi yattım diyebilirim. Hayattan kaça kaça bir odada çürümeye yüz tuttum, işte bilenler bilir bir sürü problem vs vs odaya kapanmıştım. O kadar hamlaşmışımki , zaten şurdan şuraya gidemiyordum yorulmaktan ve tabi sigara içiyorum 2paket günde.. Bugün vücut geliştirmeye yazıldım ve gittim.. İlkte 20dk koştum ona okay, sonra dambıl kaldırdım hafiflerinden onada okay, sonra hoca beni aşağı aldı o kadar ağır(bana göre zor) hareketler yaptırdıki yere serildim yapamıyorum dedim. Hayatımda bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum.. Yere terler felan su boşalırcasına akıyordu..Acayip titriyordum. Bacaklarım istemsiz hani enerjileri bitti bacaklarım tutmuyodu. Neyse kardiyo hareketleri bitti ben merdiveni çıkamadım üst kata gidicektim. Zorla çıktım. Soyunma odasında yaklasık 30dakika oturdum kalbimin hızlı atması geçmiyordu, beynimde damarları hissediyodum ölücem sandım. Zorla çıktım yolda belki 5defa oturup dinlendim kahvelerde. Hayatımın en zorlu günüydü diyebilirim , bu kadar kötü olmamıştım ve bu kadar yorulmamıştım, vücudum o kadar ham ki.. Nasıl yapıcam bilmiyorum şevkim felan kaçtı anasını satim bu kadar zor olmasını beklemiyordum.. Hocam bana sakın bırakma dedi ama dayanılcak gibi degil :S Ama sanırım devam edicem yapcak bişey yok.

Edit: Bi de 4-5 tane ağır ilaç kullanıyorum psikolojik, benim bu denli spor yapmam makul mu bilmiyorum..

2. Edit: Bu arada aşağı katta ''Burda Af Yok!'' tarzı bişey yazıyodu , harbiden de öyle

3. Edit: Yahu bi de bişey sorucam, ilk günden bu kadar zor olması normal mi? Anlamadım :S Yani ilk gün diye hafif şeyler yapılır alışmak için ne bileyim, hoca beni öldürmeye felan çalıştı bide dambıl kaldırırken , kaldıramicagın seviyeye kadar geliceksin max kiloyu kaldırcaksın felan dedi öldürmeye çalışıyo sanırım
    Konu nickname tarafından (11-07-2018 Saat 05:45 PM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

normal abi, ham oldugun için liflerın, vs. suan kas katıdır, hamlık ağrısı bu. takriben 1-2 hafta sürer en fazla. fazla su içme, dalağın şişer.
    önerilerime gelince, setlerini nizami ve tam yap, dinlenme sureni set aralarında 60 sanyie tut. sonra tekrar. bu işin sırrı, eat well, try hard. başarılar dilerim.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Ex Nihilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normal abi, ham oldugun için liflerın, vs. suan kas katıdır, hamlık ağrısı bu. takriben 1-2 hafta sürer en fazla. fazla su içme, dalağın şişer.
    önerilerime gelince, setlerini nizami ve tam yap, dinlenme sureni set aralarında 60 sanyie tut. sonra tekrar. bu işin sırrı, eat well, try hard. başarılar dilerim.
    Bilmiyorum ya valla çekilcek dert değil ama zorlicam kendimi yapcak bişi yok.. Dediğin gibi olur umarım 1-2hafta sıkarım kendimi zorla. Eyvallah bu arada
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Spora yazılmakla gayet iyi yapmışsın. Fakat spor yapmayan, günde 2 paket sigara içen, depresyondaki bir insana birdenbire bu kadar yüklenilmez. Alıştıra alıştıra yapacaksın. Hocana söyle birden yüklenmesin. En doğru kararı verdin spora başlamakla. Hayat yorucudur. Hayat bisiklete binmek gibidir. Pes edip pedal çevirmeyi bırakırsan ilerleyemezsin. Yaşamama, hayattan istifa etme hakkın olmadığına inandır kendini. Sana bu can verilmiş ve onu ancak sana veren dilediği zaman geri alacaktır. Mücadeleye devam. Sporu 1 ay alıştırarak hafif tempoyla yap, sonra yüklenirsin. Sigarayı da bu ay sonuna kadar 1 pakete indirmelisin ilk etapta.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spora yazılmakla gayet iyi yapmışsın. Fakat spor yapmayan, günde 2 paket sigara içen, depresyondaki bir insana birdenbire bu kadar yüklenilmez. Alıştıra alıştıra yapacaksın. Hocana söyle birden yüklenmesin. En doğru kararı verdin spora başlamakla. Hayat yorucudur. Hayat bisiklete binmek gibidir. Pes edip pedal çevirmeyi bırakırsan ilerleyemezsin. Yaşamama, hayattan istifa etme hakkın olmadığına inandır kendini. Sana bu can verilmiş ve onu ancak sana veren dilediği zaman geri alacaktır. Mücadeleye devam. Sporu 1 ay alıştırarak hafif tempoyla yap, sonra yüklenirsin. Sigarayı da bu ay sonuna kadar 1 pakete indirmelisin ilk etapta.
    Aynen abi bende doğru bişey yaptığımı düşünüyorum ama dediğin gibi çok ağır geldi, normal insanlar en azından yürüyor ne bileyim bişeyler yapıyolar ben ise 7/24 yatıyorum bana çok zor geldi.. Ben zaten uzun bir süre spor yapıcam orada yani vücut geliştirmeden çok , kardiyo,vücut biçimlendirme hareketleri yapıcam. İlerde formum iyi olursa fitnesse geçebilirim bence mantıklı olan bu. Umarım devamlı giderim ya çünkü ben maymun iştahlıyımdır her şeye başlayıp bırakıyorum..
    dreamer8

dreamer8
    Guest

İşte yapman gereken bu. Evde, odanda ölümü beklemektense, gidip bir salonda spor yapmak daha mantıklı değil mi? Yavaş yavaş, bir anda yüklenmeden. Vücut geliştirme ve yüksek ağırlıklarla ağır egzersizler yerine, kesinlikle cardio ve aerobik egzersizleri öneriyorum. Sana bu lazım. Yani seni terleten, kalbini hızlandıran ve nefes nefese bırakan egzersizler yapmalısın. Tabi dozunu hafif hafif artırarak.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte yapman gereken bu. Evde, odanda ölümü beklemektense, gidip bir salonda spor yapmak daha mantıklı değil mi? Yavaş yavaş, bir anda yüklenmeden. Vücut geliştirme ve yüksek ağırlıklarla ağır egzersizler yerine, kesinlikle cardio ve aerobik egzersizleri öneriyorum. Sana bu lazım. Yani seni terleten, kalbini hızlandıran ve nefes nefese bırakan egzersizler yapmalısın. Tabi dozunu hafif hafif artırarak.
    Aynen katılıyorum abi , ilk etapta hamlığımı atıp vücut şeklimi düzeltmem gerekiyor. Mesela kafam öne çıkık,sırtım hafif kambur, kollarım nasıl diyim hafif daire şeklinde. Hani yürürken kollarımı istemli şekilde sallıyorum ortama uyum sağlamak için yoksa kollarım sallanmıyo bile. Bi de göbek yaptım hafif bu ilaçlardan. Bunları düzeltmem gerekiyo
    dreamer8

Karar Dönemi

Son durum nedir? Hayatında neler değişti?
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir? Hayatında neler değişti?
    Motivasyonumu kaybedip tekrar eski halime döndüm. İlaçlar da etki etmiyor artık, sanırım kendimi anlayamıyorum.
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Sokakta yürürken lütfen insanların suratına bir iki saniyeliğine bir bak. emin ol mutsuzluk, bitmişlik, çaresizlik akıyor suratlarından. Yarımızın psikolojisi bozuk, yaşam sevinci kayıp. Çok da yalnız değilsin anlayacağın.

Sayfa 1/2 12 SonSon