Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
37 sonuçtan 31 ile 37 arası

Konu: Kitap okumak

Karar Dönemi

bütün gün kitap okumayı denemiştim 3 gün sürmüştü ilk gün aralıksız yeme içme gibi şeyler dışında sabah 9 dan gece 2 ye kadar aralıksız 700 sayfa okumuştum. ikinci gün 500 3 gün ise 200 sayfa civarı çok yorulduğumu hatrlıyorum. ama bu kadar kitap okuyunca okuman çok hızlanıyor. 1 sayfayı 20 saniyeye okuyabiliyordum bi ara .. şimdi tabi yine 40 sn max 1 dk sürüyo. bütün gün 80 sayfa okuyosan , bol bol okumaya devam et sen baya kötü bi durumdasın demektir

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün gün kitap okumayı denemiştim 3 gün sürmüştü ilk gün aralıksız yeme içme gibi şeyler dışında sabah 9 dan gece 2 ye kadar aralıksız 700 sayfa okumuştum. ikinci gün 500 3 gün ise 200 sayfa civarı çok yorulduğumu hatrlıyorum. ama bu kadar kitap okuyunca okuman çok hızlanıyor. 1 sayfayı 20 saniyeye okuyabiliyordum bi ara .. şimdi tabi yine 40 sn max 1 dk sürüyo. bütün gün 80 sayfa okuyosan , bol bol okumaya devam et sen baya kötü bi durumdasın demektir
    Bir günde 700 sayfa mı??* Sen ciddi misin.... Yuh diyorum. Ben çok hızlı okusam gözlerimle yani okuduğumdan kesinlikle bişey anlamıyorum. Çok şaşırdım valla dostum, sen dahi gibi bir şey olabilirsin ciddi söylüyorum, normal değil bu. Benim annem bile hayatı boyunca kitap okudu, ama bir günde 700 sayfa okuyamaz öyle diyim. Peki gerçekten o kadar hızlı okuyyup anlayabiliyor musun kitabın içeriğini önemli olan bu
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

bypiso dün gece biraz gergindim öyle bi cevap yazmışım kusura bakma. Felsefe kitabı henüz okumadım sadece aldım, daha felsefeye giriş yapmaya bayağı zaman var çünkü sırada kitaplarım var. Sana da öneriyorum bak Batı Felsefesi Tarihi - Bertnard Russell, arkadaşım önermişti. Tabi sen biliyosundur Odaklanma sorunu bendede var da 10a kadar saymak işe yaramıyo bende ya bi de felsefe kitaplarını gerçekten anlayarak okumak lazım biliyosun zaten, hani roman gibi okuyup geç gibi değil..

Edit: Bi de felsefe okumak nasıl oluyor biraz bilgi verebilir misin? Ünlü filozofların hayatını mı öğreniyorsunuz, veya sizin fikirlerinizi içeren sorular mı soruyolar sınavlarda.. Bi de felsefe okumanın kullanım yeri neresi, sadece öğretmenlik mi?
    Konu nickname tarafından (09-08-2018 Saat 08:44 AM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir günde 700 sayfa mı??* Sen ciddi misin.... Yuh diyorum. Ben çok hızlı okusam gözlerimle yani okuduğumdan kesinlikle bişey anlamıyorum. Çok şaşırdım valla dostum, sen dahi gibi bir şey olabilirsin ciddi söylüyorum, normal değil bu. Benim annem bile hayatı boyunca kitap okudu, ama bir günde 700 sayfa okuyamaz öyle diyim. Peki gerçekten o kadar hızlı okuyyup anlayabiliyor musun kitabın içeriğini önemli olan bu
    tüm gün de 700 sayfa çok değil. benim okduuklarım akıcıydı ama harry potter ları günde 300 400 sayfa okurdum lisedeyken teneffüs aralarında ama böyle kitap okumak iyi değil 100 sayfa max felan okumak lazım. odaklanırsam anlıyorum ama 80 sayfayı ben zevkine elime bi kitap aldığımda okuyorum. 80 iyi bi rakam değil okudukça hızlanırsın

dreamer8
    Guest

Okumak güzeldir. Kahvede pineklemekten. Bir cafede oturup bir saatte bir paket sigara bitirmekten, cep telefonunda saatler geçirmekten iyidir. Fakat dikkat etmen gereken nokta okuduğun kitapların içeriği ve okumaya ayırdığın zaman. Eğer mesleğin gazeteci-yazar-araştırmacı değilse günde 4 saat kitap okumanı önermem. Her gün 1 saat okuman gayet yeterli. Ayrıca yaşına, psikolojik durumuna göre okuduğun kitapların derinliği, ağırlığı, içeriği de önemli. Huzuru kitaplarda bulayım diye; olmayan, hiç bir zaman karşılaşamayacağın ideal dünyanın, zihnin sınırlarının, günümüz yaşamıyla çelişen derin varlık sorgulamaların içine dalarsan kısa devre yapabilirsin. Yani bu boyutta bir derinlik senin kimyanı da bozabilir. Kararında, ayarında, kıvamında okumalar dilerim. Çünkü bazen film seyretmen, bazen arkadaşlarınla buluşman, bazen spor yapman, misafirliğe, düğüne, pikniğe vs gitmen gerekebilir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okumak güzeldir. Kahvede pineklemekten. Bir cafede oturup bir saatte bir paket sigara bitirmekten, cep telefonunda saatler geçirmekten iyidir. Fakat dikkat etmen gereken nokta okuduğun kitapların içeriği ve okumaya ayırdığın zaman. Eğer mesleğin gazeteci-yazar-araştırmacı değilse günde 4 saat kitap okumanı önermem. Her gün 1 saat okuman gayet yeterli. Ayrıca yaşına, psikolojik durumuna göre okuduğun kitapların derinliği, ağırlığı, içeriği de önemli. Huzuru kitaplarda bulayım diye; olmayan, hiç bir zaman karşılaşamayacağın ideal dünyanın, zihnin sınırlarının, günümüz yaşamıyla çelişen derin varlık sorgulamaların içine dalarsan kısa devre yapabilirsin. Yani bu boyutta bir derinlik senin kimyanı da bozabilir. Kararında, ayarında, kıvamında okumalar dilerim. Çünkü bazen film seyretmen, bazen arkadaşlarınla buluşman, bazen spor yapman, misafirliğe, düğüne, pikniğe vs gitmen gerekebilir.
    Çok doğru diyorsun abi kitap okuyacaz diye kitaplara da gömülmemek lazım, her şeyi dengeli ve dozunda yapmak gerekiyor. Hayatta zaten böyle bişey, bişeyin tabiri caizse bokunu çıkarmadan yapmak.
    dreamer8

Bu dünyada, kitap okumak kadar güzel bir şey daha yoktur heralde.. Bende bu aralar eskisine oranla çok iyi kitap okuyorum. Boş zamanlarımda kitap araştırıp satın alıyorum. Keşke kitaplarla daha önce tanışsaymışım diyorum.. Önceden insanlar nasıl sıkılmadan böyle kitap okuyabiliyorlar diye merak ederdim, şimdi aynısını bana diyorlar İnsanı bu dünyadan alıp başka bir dünyaya götürüyor. Huzur veriyor. Kafa dinlendiriyor. Hayal gücünü genişletiyor.. Daha bir çok faydası var ve saymakla da bitmez bence.. Uğruna şiirler yazılır.. Aşklar doğar.. O kadar derin bir mevzu. Kitap okumayı sevmeyen biri bu duyguları da anlamaz. Hem ne demişler kitap okumayan birine gönül vermeyin demişler

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234