Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yarın psikoterapiye başlıyorum.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Yarın psikoterapiye başlıyorum.

İki gün önce Freud'un, Amatör Psikanaliz kitabını okudum. İlk önce kendini psikanaliz yönünde incelemen gerekiyormuş. Öğrendiklerime göre kendimi çocukluğumdan itibaren taradım bir saat boyunca. Anneme de 0-5 yaş aralığını sordum kendim hakkında, bazı şeylerden emin olamıyorum ama düşününce varılacak veya konuşmayla düzelmeyi pek aklım almıyor. İlaç şart bence zaten ilaçlar bende işe yaradı, kitap bile okuyabiliyorsam bunu ilaçlara borçluyum.. Yarın da psikoterapiye başlayacam iyi bir yerde, dediğim gibi psikanaliz/psikoterapiye pek itimat etmiyorum ama bakalım, belki bir bildikleri vardır.. Zaman geçtikçe yazarım kendimde gelişme olursa.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki gün önce Freud'un, Amatör Psikanaliz kitabını okudum. İlk önce kendini psikanaliz yönünde incelemen gerekiyormuş. Öğrendiklerime göre kendimi çocukluğumdan itibaren taradım bir saat boyunca. Anneme de 0-5 yaş aralığını sordum kendim hakkında, bazı şeylerden emin olamıyorum ama düşününce varılacak veya konuşmayla düzelmeyi pek aklım almıyor. İlaç şart bence zaten ilaçlar bende işe yaradı, kitap bile okuyabiliyorsam bunu ilaçlara borçluyum.. Yarın da psikoterapiye başlayacam iyi bir yerde, dediğim gibi psikanaliz/psikoterapiye pek itimat etmiyorum ama bakalım, belki bir bildikleri vardır.. Zaman geçtikçe yazarım kendimde gelişme olursa.
    Umarım sağlığına kavuşursun . Bende stresten tüm gün yanan midem için doktora gideceğim. Endoskopi yapacakmış yara olmuş mu midemde diye. Stresten olunca ilaçlar da işe yaramıyor. Galiba beni başka bir alana yönlendirecek. Ne yapacağımı şaşırdım. Psikoloğa gitmek istemiyorum. Ailemin umrunda değil zaten. Bir başıma kaldım. Ama gitmekte istemiyorum yani. Stresin kaynağı yok olmazsa ilaçlar ne yapabilir ki? Pehh. Sana bu yolda başarılar dilerim.
    "Kitaplar, başka bir yerde olmak isteyen insanlar içindir."

dreamer8
    Guest

Böyle bir süreçte bu tarz kitaplar okumanı pek önermem. Benim bu durumdayken yaptığım şey; kendimi fiziksel olarak yorarak düşünemeyecek hale gelmekti.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir süreçte bu tarz kitaplar okumanı pek önermem. Benim bu durumdayken yaptığım şey; kendimi fiziksel olarak yorarak düşünemeyecek hale gelmekti.
    Ben şöyle düşünüyorum abi, çok hassas bir süreçten geçtiğimin farkındayım hani bazı şeylerin dönüm noktası, kırılma anı olması gibi ve kitap okuma alışkanlığı kazanıp, yararlı videolar izleyip kendime böyle yararlı şeyler aşılamak niyetindeyim. İşe yarıyor; hayatımda ilk defa bir kitaba başlayıp bitirebildiğimi gördüm ve çok mutluyum, bilgili olmak istiyorum benimde yolumun bu olmasını istiyorum.
    Bu arada psikoterapistimle ilk randevumda başlangıçta bişeyler anlattım işte, bana dopaminin ve haz duygun çok gelişmiş dedi ve bayağı şaşırdı.. Halbuki ben depresyondan,mutsuzluktan,karamsarlıktan,depresif hallerinden ölüyordum hatta intihar ediyordum. O zaman anlayamayıp geçtim sanırım ama tekrar gittiğimde derinlemesine sorucam.. Bu arada psikoterapistin yanında hayatımda titremediğim,kasılmadığım kadar kasıldım (gözle görülcek biçimde), psikoterapistte fark etti, sanırım benim narsist yapım bunu bir meydan okuma olarak aldı. Doğru düzgün konuşamadım titremekten.. Sonra da cinsellik konuştuk işte , bir buçuk saat ilgilendi benimle ve önceden maddi durumumun kötülüğünden bahsetmiştim, yarı yarıya indirim yaptılar sağ olsunlar.. Gittiğim yer gerçekten kaliteli ve bu işi para için değil de tutkuyla, öğrenmek istemeyle yapan insanlar.. Para için değil dediğim tabi gene belki de İstanbulda ki en pahalı yerdir XD Ortam felan süper her şey çok memnunum. Ve kasılmalarım haricinde pek bir sorunum kalmadı diyebilirim. Şu an öğrenme ve bilgi açlığıyla yanıp tutuşuyorum çünkü 12yıllık bir bilgisayar bağımlılığından 4ay önce çıktım ve hayat anlamında çok bilgi eksiğim var ama bu eksiği kapicağıma inanıyorum. Böyle işte şimdilik

Edit: ''Bu tarz kitaplar okumanı önermem'' demişsin ben ''kitap okumanı önermem'' diye yanlış anlamışım. Haklı olabilirsin öyleyse abi ama yinede okumak istiyorum
    Konu nickname tarafından (10-07-2018 Saat 09:13 PM ) değiştirilmiştir.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor gibi konuşmussun dreamer, aynısını doçent psikiyatrist bana söylemişti. Nickname gayet iyi durumda bu halde bile beni satrançta yeniyor 5 yıldır hastalanmıyorum, hastayken pcde yüklü olan birşeyi bile bulamıyordum dikkat dağınıklığından
    Konu osmangazi tarafından (11-07-2018 Saat 09:06 AM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Hahaha, ikinci oyun kıran kıranaydı Bu arada geceleri biraz fenalaşıyorum , ölücem diye korkuyorum valla :S Vücudumda garip şeyler oluyor, lamictali 200'e çıkardım ve 4ilaç kullanıyorum, vücut kaldırmıyor artık sanırım
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor gibi konuşmussun dreamer, aynısını doçent psikiyatrist bana söylemişti. Nickname gayet iyi durumda bu halde bile beni satrançta yeniyor 5 yıldır hastalanmıyorum, hastayken pcde yüklü olan birşeyi bile bulamıyordum dikkat dağınıklığından
    Bende öğrenme güçlüğü ve özellikle kısa süreli unutkanlık var diyebilirim. İlaçların yan etkilerine bağlıyorum, örnek verirsem; mesela bişey düşünüyorum , beş saniye sonra ''ben ne düşünüyodum?'' diyorum ve hatırlayamıyorum LoL.
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Şu anki sorunlarım şunlar:
    Geceleri ilaçların yan etkileri beni fenalaştırıyor ve vücudum da garip şeyler oluyor, ölücem diye korku sarıyor.
    Ve tabiki kasılmalar..... Bu kasılmalar beni mahvediyor, biriyle konusurken ''acaba fark etti mi'' diye saklamak ve fark etmemesini diliyorum ama fark ediyolar. Ve bende bir bozukluk olduğunu düşünmeleri özgüvenimi kırıyor.. Ve kasılmalardan huzursuz oluyorum. Onun dışında hayatımdan memnunum diyebilirim çünkü bunada şükür, çok sorunum vardı ve çoğu bitti. Şimdi Efexor'a başladım belki kasılmalarım bile bitebilir zamanla.
    Özetle; kasılmalar hariç problemim kalmadı diyebilirim, insanlarla iletişim kurabiliyorum hatta aklıma bi an bişey geliyor aniden metrobüsteyken yanımdaki tanımadığım genç bir kıza bir soru bile sorabiliyorum Hatta ben gerilmiyorum , kız geriliyor LoL. İnancınızı kaybetmeyin. (Ha bu arada yine diyim Allah bozmasın belki de bunları yazmak için çok erkendir bilmiyorum çünkü iyi hissettiğim zamanlar daha yeni, belki sonra kötüleşirim bilmiyorum, sadece paylaşma gereği duyuyorum ve borç biliyorum)

Edit: Unutmadan şunuda söyliyim, şu tarz küçük sıkıntılarımda var önemli olmasada söylicem: Bir yemeği çok hızlı yemek, çok kahve içmek, ağzım boş durmuyor. Ve mesela babam bir kahveyi 10dk da içer yavaş yavaş ben ise direk kafaya dikiyorum nerdeyse. Böyle küçük sorunlar hala var gerçi kahveyi sıcak yapıp yavaş içmeye çalışıyorum fakat yemeği çok çabuk tüketiyorum. Bi an önce bitsin istiyorum. Sigarayıda çok hızlı içiyorum. Ve iştahım çok açıldı 2günde göbek yaptım, kendimi yemek konusunda dizginlemem gerekiyor.
    Konu nickname tarafından (11-07-2018 Saat 09:56 AM ) değiştirilmiştir.
    dreamer8

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ölüm korkusu ben de yaşadım.

-İnsana aptalca şeyler yaptırıyor. Ancak benim psikotikti ve saçpasapan şeylere inanıyordum onlar doğrultusunda hareket ediyordum. Mesela 1000 kere bir kelime söyleyeceğim ve 1000. de duracağım yoksa ölürüm. 1000 e kadar bir kesinti yaparsam 1000 i geçersem yine ölürüm. İşin kötü yanı bu kelimeyi yüksek sesli söylemem gerek. Komşular toplandı babam evinden çıktı geldi. Bir şey söyleyen olunca baştan saymaya falan başlıyorum.

-Başka bir konu ise tv de program izlerken o programı sunanlar gerçekten beni görüyor ve benim söylediklerime tepki veriyor gibi. Şimdi düşününce gerçekten bundan şüphelenmiştim.

-Başka birşey laptopun kamerasından izlendiğimi düşünmemdi. Bir başka ise hala bunun gerçek olduğuna inanıyorum.

-Online bir oyun oynarken klavyeye çok hızlı ve defalarca bastım, ben klavyeye bastıkça oyuncak gibi birşey hareket ediyordu,bunun oyun masterleri tarafından yapıldığını düşünüyorum hala. Çünkü ben hiç hayal-halusinasyon görmedim.

-Yine online oyun oynarken oyun yöneticisine seslendim biri cevap verdi ve tanımadığım o kişiye yaklaşık 2013 te 300 liralık eşya verdim. Konuştuğum kişi oyun yöneticisi, beni deniyor , bunları alıp daha iyisini verecek gibi bir mantık hatası yapıyordum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölüm korkusu ben de yaşadım.

-İnsana aptalca şeyler yaptırıyor. Ancak benim psikotikti ve saçpasapan şeylere inanıyordum onlar doğrultusunda hareket ediyordum. Mesela 1000 kere bir kelime söyleyeceğim ve 1000. de duracağım yoksa ölürüm. 1000 e kadar bir kesinti yaparsam 1000 i geçersem yine ölürüm. İşin kötü yanı bu kelimeyi yüksek sesli söylemem gerek. Komşular toplandı babam evinden çıktı geldi. Bir şey söyleyen olunca baştan saymaya falan başlıyorum.

-Başka bir konu ise tv de program izlerken o programı sunanlar gerçekten beni görüyor ve benim söylediklerime tepki veriyor gibi. Şimdi düşününce gerçekten bundan şüphelenmiştim.

-Başka birşey laptopun kamerasından izlendiğimi düşünmemdi. Bir başka ise hala bunun gerçek olduğuna inanıyorum.

-Online bir oyun oynarken klavyeye çok hızlı ve defalarca bastım, ben klavyeye bastıkça oyuncak gibi birşey hareket ediyordu,bunun oyun masterleri tarafından yapıldığını düşünüyorum hala. Çünkü ben hiç hayal-halusinasyon görmedim.

-Yine online oyun oynarken oyun yöneticisine seslendim biri cevap verdi ve tanımadığım o kişiye yaklaşık 2013 te 300 liralık eşya verdim. Konuştuğum kişi oyun yöneticisi, beni deniyor , bunları alıp daha iyisini verecek gibi bir mantık hatası yapıyordum.
    Benimde şöyle saçma bi inancım olmuştu: Aklıma ilk gelen düşünce hatalı, ikinci gelen ise doğru. Bir kızla buluşmaya gidip bunu denemiştim Hani delaylı,laglı konuşuyordum(online oyun oynuyosan bu terimleri bileceğini düşünüyorum) çünkü bekleyerek konusuyordum 2. düşüncemin gelmesi için ve işin garip yanı buna inanmıstım nasıl olduysa , oldukça komik. Bu arada Laptobun kamerası olayı kuruntu değil, Mark Zuckerberg bile laptobunun kamerasını bantla kapatıyor yani o olay gerçek. Zaman zaman bende saçma şeylere inandım diyebilirim. Ama şu an saçma geliyor işte, o zamanlar mantıklı geliyordu.

Bi de şöyle bir sıkıntım var ve bitmesini istiyorum bunun: Sokaktaki insanların yüzlerine bakıp inceliyorum, yaşlı,kadın,erkek,çirkin,güzel fark etmeksizin herkesi inceliyorum. Kendimide aynalara bakarak inceliyorum. Neyi amaçladığımı bilmiyorum refleks haline geldi. Bunu psikoterapistime anlatıcam çünkü istemiyorum bu davranışı. Ve nedenini bilmiyorum dediğim gibi, psikoloji ilgimi çekiyor ve insanları bu yüzden inceliyor olabilirim bilmiyorum. Tehtit olarak algılamıyorum yani.
    Konu nickname tarafından (11-07-2018 Saat 10:29 AM ) değiştirilmiştir.
    dreamer8

Sayfa 1/2 12 SonSon