Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İçimde uhde kaldı.....

Cahillik Dönemi

Standart İçimde uhde kaldı.....

s.a dostlar 2013 yılında başladığım önlisans bölümünü bazı sebeplerden dolayı yarım bırakmak zorunda kaldım. Bunda benimde hatalarım oldu bir kıza gidp körü körüne takıldık okulda ki hocalarla sorun yaşadık v.s v.s...
    bütün devrelerim okulu bitirdi bir çoğu işe girdi. ben yıllardır boş geziyorum. babam da sık sık söylüyor zaten okulu bitir diye aslında bende bitirmek istiyorum ama eski hocalarımla orda karşılaşmak nasıl olur bilmiyorum mesela hocanın birisi derse geldiğim halde beni devamsızlıktan bıraktı kadnla ters düştük. bunun gibi bazı sorunlar var aslında memurluk ataması bekliyorum o olsa gidip başka memlekette devam ederim bir şekilde ama oda olmuyor. ne yapacamı şaşırdım kaldım üniversite okumak hayali içimde hep bir uhde olrak kaldı. okula devam etsem bile okula her gtmem de sevdiğim kızın duvara çizdiği resim ve motifleri gördükçe aklıma o gelecek. ( kendisi güze sanatlarda okuyordu ) gerçi şimdi bir öğrenci affı çıkmış bilmiyorum kimleri kapsıyor ama içimde hep bir yara olarak kalacak bu üniversite olayı. biraz da maddi imkanlar var tabi senede 2 defa harç parası v.s bir taraftan işsizlik sorunu bilmiyorum nasıl olur ne yapacamı şaşırdım içimi dökmek için buraya yazdım. üniversite okuyan arkadaşlara naczane tavsiyem ne olursa olsun okula ASLA ara vermeyin... sonra çok pişman olursunuz...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

ailen okulu bitirmeni istiyorsa sana maddi ve manevidestek cikmasi gerektiginin de farkindadir umarim.sen hele bir basla devamigelecektir.ortama ayak uydurduktan sonra part time bir is bulup harcligini da cikarirsin.gecmisi gecmiste birak ve tabi o kizida.yasadiklarin sende birer ani olarak kalsin. bir gun ne gunlerdi bea.. dersin.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

Cahillik Dönemi

Alıntı SeLf_ConTRoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailen okulu bitirmeni istiyorsa sana maddi ve manevidestek cikmasi gerektiginin de farkindadir umarim.sen hele bir basla devamigelecektir.ortama ayak uydurduktan sonra part time bir is bulup harcligini da cikarirsin.gecmisi gecmiste birak ve tabi o kizida.yasadiklarin sende birer ani olarak kalsin. bir gun ne gunlerdi bea.. dersin.

haklısın da pek öyle olmuyor o işler başımda öyle bir anne baba var ki varlığı yokluğundan beter...
    benim yarım etmeyen adamlar ne hayatlar yaşıyor ...bu yaştan sonra kimseden para alamam maalesef...
    benim bir an önce en kısa zamanda düzgün bir iş bulmam lazım...

Karar Dönemi

olum 25 yaşına gelmişin hala baba şöyle böyle diyorsun. senin yaşındaki adam üniv. bitirip yüksek lisansı bitirip askere gidip gelip evlenip 2 tane çocuk yapıyor. ne pişkin çocuksun sen ya.

Karar Dönemi

birşey söylemeyelim diyoruz yüz buluyorsun yüz vermeyin şuna. okursa okur okumazsa sanayide usta ihtiyacı da var.

Cahillik Dönemi

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey söylemeyelim diyoruz yüz buluyorsun yüz vermeyin şuna. okursa okur okumazsa sanayide usta ihtiyacı da var.

saçma sapan konuşma be gerizeklaı kim yüz buluyor.. sen benim halimden derdimden ne anlarsın tuzun kuru senin belli..

Karar Dönemi

Valla bi yaştan sonra zor geliyor okumak ve usta. Kafan alacak mı? Aile diyorsun işsizlik parasızlık diyorsun o kadar derdin üstüne dersi alacak mı aklın? Yaparım diyorsan, ileride iş bulmama katkı sağlar diyorsan hademe olarak çalıştığını tıp fakültesini kazanıp giren kaç yaşında adam var. Tabi o uç bir örnek. İyi düşün taşın. Özellikle ikinci öğretimse, gündüzeri iş arar akşamları da okursun ya da ikinci öğretime geçebiliyorsan bence dene. Gündüzleri de iş bulursan çalışırsın. Ama şahsi fikrimi soracak olursan, dertsiz başına dert alma bence. Tabi karar senin, yaparım diyorsan sana da duamızı eder, başarılar dileriz...

Cahillik Dönemi

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bi yaştan sonra zor geliyor okumak ve usta. Kafan alacak mı? Aile diyorsun işsizlik parasızlık diyorsun o kadar derdin üstüne dersi alacak mı aklın? Yaparım diyorsan, ileride iş bulmama katkı sağlar diyorsan hademe olarak çalıştığını tıp fakültesini kazanıp giren kaç yaşında adam var. Tabi o uç bir örnek. İyi düşün taşın. Özellikle ikinci öğretimse, gündüzeri iş arar akşamları da okursun ya da ikinci öğretime geçebiliyorsan bence dene. Gündüzleri de iş bulursan çalışırsın. Ama şahsi fikrimi soracak olursan, dertsiz başına dert alma bence. Tabi karar senin, yaparım diyorsan sana da duamızı eder, başarılar dileriz...

eyvallah Allah razı olsun bende bunu anlatmaya çalışıyorum işte ....
    belli bir yaşa gelmişiz. emsallerim evlenip yuva kurarken bizim daha doğru düzgün bir işimiz bile yok. zaten kafamda 40 tane tilki dolanıyor hergün birde okulun üniversitenin stresi eklenecek hem bu üniversite okumak bedava değil ki onada yine para lazım para diye iti kırpıyoz zaten anasını satım ...
    benşm en kısa zamanda adam akıllı iş bulmam lazım bir an önce...

Karar Dönemi

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah Allah razı olsun bende bunu anlatmaya çalışıyorum işte ....
    belli bir yaşa gelmişiz. emsallerim evlenip yuva kurarken bizim daha doğru düzgün bir işimiz bile yok. zaten kafamda 40 tane tilki dolanıyor hergün birde okulun üniversitenin stresi eklenecek hem bu üniversite okumak bedava değil ki onada yine para lazım para diye iti kırpıyoz zaten anasını satım ...
    benşm en kısa zamanda adam akıllı iş bulmam lazım bir an önce...
    Eğer iş bulmana yarar sağlayacaksa ya da sana bir faydası olacaksa sadece içimte uhde kaldı diye yapma bence. Ama bence yani. Ben de pek mantıklı kararlar alan bir insan değilim. İyi bir işin olursa, ikinci öğretim sıfırdan yazarsın bir yer, keyfine okursun. Para sorununda olmaz, kafan da rahat olur..

Cahillik Dönemi

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer iş bulmana yarar sağlayacaksa ya da sana bir faydası olacaksa sadece içimte uhde kaldı diye yapma bence. Ama bence yani. Ben de pek mantıklı kararlar alan bir insan değilim. İyi bir işin olursa, ikinci öğretim sıfırdan yazarsın bir yer, keyfine okursun. Para sorununda olmaz, kafan da rahat olur..

iş bulmaktan ziyade eğer ilerde devşet memuru olursam maaşım artar birde 2 yıllık okul mezunları ekpss ile daha kolay atanıyor o yüzden yoksa okul okumak btirmek çok matah bir iş değil yani....

Sayfa 1/2 12 SonSon