6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Intihar

Karar Dönemi

Standart Intihar

Beyin yasamaya uygun olmadigini anladiginda intihar etme icgudusu ortaya cikmazmi ?

Ben zorlamak istemiyorum gibi seslere herseye duyarliyim ailemle birlikte yasiyorum. Ailemin hepsi yani ruh hastasi degil ama pskiyatrilere gore nasil bir ruh hastasi bilemem.,

Zeka seviyem o kadar dusuk sayilmaz,. yani beynim is gorur,.

Psikoloji ilede ilgileniyorum normalde ilgi alanlarima giriyor,

Alkol ve sigara kullanmaya basladim

Sertralin is gorurmu? serotonin norotransmitteri sinapslarda uzun sure kaldiginda hucrelere, miyelin kiliflara zarar verirmi?

Dopaminin zarar verdigini biliyorum metilfenidat da kullanabilirim aslinda, zaten evden disari ciktigim yok beynimin akisi hormonlarin salinimi, norotransmitter kullanimi, enerji kullanimim yok oyle bilgisayar basindayim, simdi bi otelin camasirhanede calisiyorum lise son a gidiyorum iyi maas para geliyo internette kazandigimdan daha fazla.

Simdi bana psikolojik ilaclarin cogunu taniyorum,

risperdal, seroquel, depakin, vs. salakca uretilen yan etkileri demiyorum yani seni yok eden dusundurmeyen ilaclari kullanamam.

Zaten psikiyatri bilim falan degil

Sizce sertralin genel olarak beni dusundurebilirmi?

Adderall gibi beyne dokunmadan adrenal korteks de adrenalin uretmesi gibimi ama serotonin beynin orta alt kisimlarinda uretiliyordu. Zaten insanlarin evrim geciregini dusunuyorum, hayvani ozellikleri git gide azalacak, ciddi degilmiyim?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Psikiyatr bilim olmadığını belirtip ilaçlardan medet ummak fa ilginç. Bende çok gerekmedikçe ilaçlara karşıyım. Sizin sorununuz sizce nedir? Bir doktor aynadan baska birşey değil, sizi size göstermeye çalışır, farkındalık katmaya çalışır. Tedaviyi doktor değil, hasta uygular.düşünmeyi değil dusunmemeyi istiyorsanız ilaçlara başvurun.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

serotoninin büyük kısmı barsaklarda üretilir. Sertalinden ne gibi bir etki bekliyorsun? Düşündürme etkisi yoktur ben uzun süre kullandım. Beyin sadece serotonin, dopamin, asetilkolin vb. nörotransmitterlerin aktivitesi ile çalışan bir organ değildir. Bir de soyut yönü vardır. Yani dokunulamayan, görülemeyen, müdahale edilemeyen. Zaten psikolojik hastalıkların kesin tedavi edilememesinin asıl sebebi de bu.

Cahillik Dönemi

gelin forum olarak toplu intihar eylemi gerçekleştirelim.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Benim sorunum cok az uyuyorum, calisiyorum bikac yildir ogrenebilmek icin hedefim fizik okumak ama tukendim suan resmen ruhsal olarak kafa gitti cevreme zararim var, otaraftan butarafa yuruyorum evin icinde bedenim kaldirmiyo ama halen calismak istiyorum durdu yani dinlen diyo gibi. Bedenimin duzelmesi icin ise girdim iste 3-4 yumurta falan yiyorum kahvaltida her turlu karliyim,. para iyi geliyo ruhsal olarakda iyilesmeye basladim 100 kusur kiloyum hamam ve spor salonu gibi eglenceli ve gereksiz gordugum insanlar var davranislarindan duruslarinden ve klasik turk karakterlerinden nefret ediyorum sanki dizileri filmleri izlemisler boyle onlarin taklitlerini yapiyorlar, zaten bu tarz edebiyat ve estetiklerdede ilgilenmiyorum galiba televizyon gibi araclar kullanarak beyinleri davranissal olarak bu karakterlere benziyor

Sigara gercekten cozuyor beni cok sik kullanmiyorum -sarma tutun tercih ediyorum hahaha-, bugun tartismalara girince biriyle siyaset hakkinda benden buyuk 50 li yaslarda adam diyoki bu gencler cok rahat eskisi gibi degil diye, bas ortusunden falan bahsediyo, suanki disiplinsizlik beceriksiz ogretmenlerden ve cok rahat olduklarini gercekten ogrenemediklerini ve sorun yasadiklarini soyluyorum bana diyoki annesi babasiyla ilgili diye, herkesin annesinin ve babasinin durumuda kotu o zaman egitimsizlik iste degilmi? zaten anne baba calissin aksama kadar ogrenci aksam eve anne baba aksam eve annesi babasi sorumlu ha... deprem vergisi.. gercekten uzuluyorum mesela bugun 100-120 ml %45 alkol vodkaya vurucam umarim bu kotu hissiyati gideririm birdahada kimseyle tartismiycam.. bu yuzden
    Konu hapsuumeli tarafından (17-06-2018 Saat 08:42 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Metilfenidat etken maddesini dusunuyorum, bedensel etkileri cok onemsemiyorum dopamin salinimi olmuyor gibi zaten nerdeyse olmayan dopaminin geri alinimini onlerse sinir sistemini normale dondurur herhalde

weepingeyes: Mudahele edilemeyen kisimlari sodyum ve potasyumun polarizasyonlarimi Gercekten soyut olmadigina inaniyorum ben. Beynimizin isleyisiyle ilgili henuz cok bir bilgi yok yinede organik bir elektrik devresi oldugumuz tezinin karsina cikan bir bilgi gormedim Sertralin kullanarak serotonin eksikligi aninda sanirim kotu duygular ortaya cikiyor, iste bunu engellemesi dusunmeye daha iyi bir ortam belki sunabilir diye dusunmustum ama yaniliyorum sanirim insani aptallastirabilir mi? Bagimlilik yapiyormus bu tartistigim adam eczaci kalfasi bide yeni geldi ise hem is arkadasim hem tartisiyoruz hem sohbet ediyoruz. Konusma bozuklugum var normalde bana kedi diyolar ama oyle bir tahammulsuzumki anlatamam bos durmak istemiyorum. Bosu bosuna vakit kaybetmek istemiyorum ama kilo falan vermem lazim iyi calismak.

dert_babası: hahaha yok intihar bize yakismaz, anlamsiz

Ilgi alani olmadigini dusunen ve ben beceriksizim diyenler, akdeniz bolgesinde antalyaya gitsin lojmani olan bir otelde yaz sezonluguna calissin eglensin, bir notebook alin, izci cantasi alin kisin gezin durun heryeri bisiklet falanda alin sehirde yasiyosaniz. belki ilgi alani dusunmeye vakit bulabilirsiniz yeni universite okursunuz, 30 yasindan sonra beyin yeni bilgi ogrenemez diye bisey yok. Bilim insanlari 20 yasindan sonra is gormuyormu
    Konu hapsuumeli tarafından (17-06-2018 Saat 10:46 PM ) değiştirilmiştir.