7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Mutsuz uyanmak

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Mutsuz uyanmak

Bi şarkıda mutsuz uyanırım diyorda, o kadar önemli bi laf ki ''mutsuz uyanırım'' hayat enerjini felan alıyor. Ben uyandığımda zorla uyumaya çalışırım hayatı yaşamak istemem tahammül edemem şahsen full time uyumak istiyorum. Mutsuz uyanan herkese Allah sabır versin zor bir durum.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi şarkıda mutsuz uyanırım diyorda, o kadar önemli bi laf ki ''mutsuz uyanırım'' hayat enerjini felan alıyor. Ben uyandığımda zorla uyumaya çalışırım hayatı yaşamak istemem tahammül edemem şahsen full time uyumak istiyorum. Mutsuz uyanan herkese Allah sabır versin zor bir durum.
    Ben her gece ölmek için dua edip her gün uyandığımda tüh bugün de ölmemişiz pişmanlığı ile uyanıyorum. Keşke ben de ebediyete kadar uyuyabilsem..

dreamer8
    Guest

İşte insan olmak bazen böyle sonuçlara yol açabiliyor. Aynı ekosistemde diğer insanlarla beraber yaşıyoruz, aynı havayı soluyoruz fakat beyin ve ruh kavramı devreye girdiği için biri yaşamak isterken diğeri yaşamak istemiyor. Ben de zaman zaman ölümü arzularım. Eskiden her gün ölümü arzulardım fakat ölüm gelmeye gelmeye gelmemesine alıştım ve şimdi daha nadir arzuluyorum. Fakat bir de şu açıdan bakın. Resme biraz daha geniş açıdan bakın. Ölmeyen insan var mı, ölümden kim kaçabilmiş? Bir kaç gün değil de, bir ömür ölümü beklemiş olursunuz. O mutlaka gelecek. Sabırlı olun. Ve o geldiğinde bu hayatta yaptığınız tüm eylemlerden hesaba çekileceksiniz.

Karar Dönemi

uyanınca tv yi açıyorum sabah haberlerini izliyorum. düşünceye yer açmamış oluyorum böylece.

Karar Dönemi

Kronik mutsuzluk var bende de bununla nasıl başa çıkabiliriz bilen varsa buraya yazsin lütfen.
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

dreamer8
    Guest

Alıntı rainy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kronik mutsuzluk var bende de bununla nasıl başa çıkabiliriz bilen varsa buraya yazsin lütfen.
    Tam şifası olan bir hastalık değil, kişiye göre ilaç lazım. Yani birine iyi gelen ilaç sana iyi gelmeyebilir. Ama ben kendi kullandığım ilacı söyleyim. İnanç ve kanaat. Yani mutsuzsun. Neden mutsuzsun? Derslerin kötü olduğu için, işinden memnun olmadığı için, sevgilin olmadığı için, kirayı ödeyemediğin, mide rahatsızlığın olduğu, uykusuzluk sorunun olduğu için vs mutsuzsun. Eğer mutsuzluğuna neden olan etkendi diskalifiye edemiyorsan tevekkül ve kanaati devreye sokacaksın. Hiç bir arzuna hırsla, hastalıklı ve karşı konulmaz bir istekle sarılmayacaksın. Yani sen doğru, saygılı, kul hakkına dikkat eden, dürüst davranan, haramı-helali bilen bir insan olduğun sürece, bu geçici hayatında mutsuz da olsan, zaman seninledir ve doğru yoldasındır. Katlandığın hiç bir sıkıntı boşa gitmiyor, yaptığın hiç bir iyilik ziyan olmuyor. 35 sene sonra dünyada yoksun, defnedilip zerrelerine ayrılacaksın, bedenin tamamiyle yok olacak bu gezegenden. Fakat ruhun, yaptıkların, çektiklerin, sabrettiklerin sonsuza kadar seninle olacak ve karşına çıkacak.

Karar Dönemi

bende mutsuz uyanırım hatta ne kadar uyanık yatakta kalır ve düşünürsem mutsuzluğum gerginliğim o kadar artıyor bu yüzden artık uyanır uyanmaz bişelerle uğraşmaya çalışıyorum