2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Tuhaf düşünceler

Karar Dönemi

Standart Tuhaf düşünceler

Genel olarak çokça düşünceli biriyim. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürüm ama işleve dökülmem için yani düşünceyi iyi bir şekilde ortaya koymam için fazlasıyla benimsemiş olmam gerekiyor. Ama sorum şu ki bazen yapacağım şeyden çok sonucuna odaklanıyorum. Bu sonuçla karşılaşırsam ne yaparım ve bu sürüp gidiyor olabilecek tüm ihtimallere kendimi alıştırırım. Ama sonra bir bakmışım asıl yapmam gereken yani bu sonuçların nedenini yapmamışım ve haliyle o sonuçları yaşıyorum. Arkama dönüp yaptıklarıma baktığımda keşke yapmasaydım da diyemiyorum çünkü bunları düşünürken ve yaparkenki hissettiklerimi çok iyi biliyorum kendime bu yüzden kızamıyorum. Yada kendimi kötü hissetmemek için böyle hissettiriyorum kendimi. Aslımda gerçek hislerim bu değilmiş gibi kolaya kaçıyorum gibi ama bunlar olurken de hiç kolay olmuyor. Kafam o kadar karışık ve dolu ki. Herkes farklı şekilde davranmalısın diyor ve ben öylece kalakalıyorum. Bazıları önemli olanın ben olduğumu bazıları ise kendi hislerimi dinleyerek kolaya kaçtığımı söylüyor. Kimse susmuyor aklımdan geçen düşünceler susmuyor bazen deliriyormuşum gibi hissediyorum.

dreamer8
    Guest

Adeta içinde birden fazla insan var, bir arkadaş grubu sohbet ediyor, birkaç aile piknik yapıyor adeta içinde. Sende biraz mükemmeliyetçilik de var gibi, mükemmeliyetçi beyinler en ufak işleri bile tüm detayına kadar düşünürler. Sonuç odaklısın, bir sürü ihtimal düşünüyorsun, o arada asıl işi kaçırıyorsun. Kararlarına ve izlediğin yolun doğruluğuna da inanamadığın için insanların eleştiri ve önerilerini de fazla ciddiye alıyorsun. Kısacası fazlasıyla yoruluyorsun ama elindeki işi de doğru düzgün yapamamış oluyorsun. Sana önerim, yaşamını biraz daha basitleştir. Çünkü hiç bir şey yapamamaktansa, ortaya hiç bir şey koyamamaktansa basit şeyler yapmak daha iyidir.