Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Yine buldu bizi uyuşturucu

dreamer8
    Guest

Hepimizin sıkıntıları algılama mekanizmamız, dayanma gücümüz, sabır katsayımız, tahammülümüz farklı seviyelerde. Zaten bir insanın ne çektiğini ölçme şansımız da yok. Yaşamak bazen öylesine ağır gelir ki, o an ya uyuşmak, ya unutmak, ya uçmak, ya uyumak, ya yok olmak, kısacası sana boyut değiştirecek her şeyi yapmak istersin. Çektiklerim sizinkilerden az değildi. Yıllardır fiziksel ağrılar çekiyorum, teşhis konulamadı. Hatta geçen gün hastanede doktordan hocam bana morfin yapın diye rica ettim, bir süre uyutun dedim. Kısacası o bahsettiğiniz tüm maddeleri kullanma potansiyelim ve yeterli sıkıntım varken inancım nedeniyle hiç birine bulaşmadım. Alkol ve esrar denemişliğim var ama bir kaç seferi geçmez. 15 yıldır ağzıma sürmüyorum hiç bir şey. Kimseye akıl vermiyorum, önerim yok, sadece kendi izlediğim yolu paylaştım.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepimizin sıkıntıları algılama mekanizmamız, dayanma gücümüz, sabır katsayımız, tahammülümüz farklı seviyelerde. Zaten bir insanın ne çektiğini ölçme şansımız da yok. Yaşamak bazen öylesine ağır gelir ki, o an ya uyuşmak, ya unutmak, ya uçmak, ya uyumak, ya yok olmak, kısacası sana boyut değiştirecek her şeyi yapmak istersin. Çektiklerim sizinkilerden az değildi. Yıllardır fiziksel ağrılar çekiyorum, teşhis konulamadı. Hatta geçen gün hastanede doktordan hocam bana morfin yapın diye rica ettim, bir süre uyutun dedim. Kısacası o bahsettiğiniz tüm maddeleri kullanma potansiyelim ve yeterli sıkıntım varken inancım nedeniyle hiç birine bulaşmadım. Alkol ve esrar denemişliğim var ama bir kaç seferi geçmez. 15 yıldır ağzıma sürmüyorum hiç bir şey. Kimseye akıl vermiyorum, önerim yok, sadece kendi izlediğim yolu paylaştım.
    Çektiklerinin ne denli olduğunu görüyorum abi gördüğüm kadarıyla. Ben bu acılarla akıl sağlığımı korumayı beceremedim ve git gide daha kötüye gidiyorum. İnancından ötürüde yanaşmamanıda takdir ediyorum abi üstüme vazife olmasada Kendimi uyutarak ve alkol, madde kullanarak sürekli bi şekide uyuşturmak istiyorum hiç bir şey düşünmemek. Elimden geldiğince de bunu yapıyorum tahammül edemiyorum. Bi çeşit ölüm benim yaptığım uyanmamak istiyorum ama kağıt üzerinde hayattayım işte. Ben geçmişe öyle bir takıldım ki hiç bir şekilde aşamadım yapamadım bunu, unutamadım. Mutlu oldum, olduğuma binpişmanım zamanı geriye alabilsem o günleri değiştirirdim yaşanmamış kılardım ama ne mümkün. Hayatım bitti ben çoktan öldüm.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Peki her gün alkol ya da seni uyuşturan bir madde alarak unutmaya çalışıyorsun hayatı, unutabildin mi, mutlu musun şu an. Mutlu olmadığın ortada. Mutsuz olduğun için teselli aradığın bağımlılıklar da seni mutlu etmiyor. Taşıma suyla değirmen dönmez. Bence dumanı beynine getirene kadar, beynini temiz yerlere, düşüncelere götürmelisin. Bırak içinde dert, tasa olsun. Ama içinde yanlış, haram, taşkınlık olmasın. İnsan her şeye alışır, alışamadığı-kaldıramadığı noktada da zaten ölür. Gerçi bu söylediklerimi insanların pek az bir kısmı yapabilir.

Karar Dönemi

uyuşturucu beyin hücrelerini öldürür. psikiyatrik ilaçlar da daha çok antidepresanlar uzun süre kullanılınca beyin hücrelerini öldürür. psikiyatrik ilaçlar alkol, beyin hücrelerini 2 kat öldürür. sıkıntılardan kurtulmanın yolu boş durmamaktır. her an her dakika bir şeylerle beyni meşgul etmek en faydalı yoldur arkadaşlar.

dreamer8
    Guest

Kesinlikle sana katılıyorum. Yatakta uyumaya çalışaraktan, tavana bakaraktan, dertli bir şarkı açıp kahrederek hayat geçmez-ömür bitmez. İnsan sürekli bir şeyler yapmalı, boş kalmamalı. Bazı kişiler risk grubundadır, çünkü sorunları vardır, çünkü kafaları çalışır. Bu forumda da bu tarz insanlardan bol miktarda var.

Karar Dönemi

Turkiyede esrar yasal olsa belki daha iyi olur. Esrar yaratıcı düşünceyi ve eylemi kolaylaştırıyor ben de verimli işler yapıyorum kullanınca fakat elime geçmiyor. Depresyonda olduğumda kullanırsam depresyon geçiyor. Kimseyle görüşleriyim için bulmam çok zor. Depresyonda antidepresan sıfır etkili.

Karar Dönemi

Yeahh after party

Kur'an-i Kerim'de ickinin yasak olduguyla ilgili kesin bir bilgi gormedim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12