8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Paxil hakkında yardım edermisiniz

Karar Dönemi

Standart Paxil hakkında yardım edermisiniz

Merhaba arkadaşlar 20 mg paxil kullanmaya başladım kabızlık problemim var iki gün oldu bu sorun zamanla geçermi ya da doktora gidip ilacı degiştireyimmi ? cok ilaç degiştirdim stres den dolayı kroniklesmiş stres var gerginlik napvam bilmiyorum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

2-3 yerde görmüştüm , sindirim sisteminin psikolojide çok önemli bi rol oynadığını. Özellikle kabızlık gibi durumlarda psikoloji de bozuluyor hatta bunalıma kadar gidiyomuş diye ne kadar doğru veya ispatı var mı bilmiyorum. Bende de kabızlık olduğun için mantıklı gelmişti o yazılar. Hatta inandığım için kabızlık hakkında bişeyler yapıcam en yakın zamanda gerçi sık tuvalete çıkmaya başladım eskisi kadar olmuyor. Paxil bende kullandım diye hatırlıyorum sosyal fobi için miydi emin degilim bana bi yararı olmamıstı
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı Depresiff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 20 mg paxil kullanmaya başladım kabızlık problemim var iki gün oldu bu sorun zamanla geçermi ya da doktora gidip ilacı degiştireyimmi ? cok ilaç degiştirdim stres den dolayı kroniklesmiş stres var gerginlik napvam bilmiyorum
    Benim paxera da yapmıştı, sonradan geçti. Aile hekimine uğrayarak kabızlık için başvurabilirsin. Acı çehre de alabilirsin ama korkunç ishal yapıyor, aktardan alırsan bir tanenin yarısını ye yeterli..

Karar Dönemi

teşekkür ederim ilacı kullanmaya devam ettikce düzeliyor yani anladığım kadarıyla

dreamer8
    Guest

Stres ve gerginlik zaten dışkıyı katılaştırır ve insanı kabız yapar. Ayrıca her gün bir kase çorba iç, sabah kahvaltıdan önce bir bardak su iç, günlük en az 2 litre su iç, yürüyüş yap bağırsaklar hareketlensin. Dikkat etmezsen kabız olursun; kabızlığın sonraki aşaması basur, anal fissür ve anal hematomdur.

Karar Dönemi

sağol verdiğin bilgiler için peki antidepresanlar metobolizmayı etkilermi yavaşlatma gibi durumları varmıdır

dreamer8
    Guest

Alıntı Depresiff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol verdiğin bilgiler için peki antidepresanlar metobolizmayı etkilermi yavaşlatma gibi durumları varmıdır
    Antidepresanlar kişiye sükunet ve uyuşukluk verdiği için metabolizmayı yavaşlatabilir. Fakat aynı anda iştah azalması da yaparsa kilo dengelenir. Bende uykusuzluk yapıyor. Fibromiyalji için Cymbalta kullanıyorum. Yakında da Lyrica yı denemek gibi bir planım var. Youtube Lyrica diye yazmıştım geçen. Bir adam var tüm antidepresanlara savaş açmış, bıyıklı bir adam Türk. Enteresan geldi.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antidepresanlar kişiye sükunet ve uyuşukluk verdiği için metabolizmayı yavaşlatabilir. Fakat aynı anda iştah azalması da yaparsa kilo dengelenir. Bende uykusuzluk yapıyor. Fibromiyalji için Cymbalta kullanıyorum. Yakında da Lyrica yı denemek gibi bir planım var. Youtube Lyrica diye yazmıştım geçen. Bir adam var tüm antidepresanlara savaş açmış, bıyıklı bir adam Türk. Enteresan geldi.
    O adamı benim annem izliyor sanırım abi esmer ve 50-60 yaşlarında değil mi ? Annem, benim düzelmem için 7/24 araştırma yaptığı için hepsini izledi. O adamda psikologlara ve psikiyatristlere de savaş açmış duyduğuma göre
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8