Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölü Forum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Ölü Forum

Çok eski bi üye değilim bu foruma ancak 2sene önce bile hatırlıyorum aktif diyebiliceğim bi forumdu. Dün gece ise forumda bi kaç konu açtım 1gün geçti yaklaşık cevap bile verilmemiş :P Yani ölü forum haline gelmiş, şaşırdım açıkçası. Hızla gelişen teknoloji ve artış gösteren psikolojik rahatsızlıkların olduğu bi devirde psikoloji forumlarına yönelimin artıcağını düşünürdüm. Ama öyle olmamış. Yani koca Türkiye'de herkes kendini iyi mi hissediyor Neden bu kadar boş ki? Diğer psikoloji sitelerine baktım onlar daha da boş. Interesting
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Son derece haklısın. Kesinlikle ölü bir forum haline geldi burası. Peki insanların bu kadar psikolojilerinin bozulduğu ve psikolojik desteğe ihtiyaç duydukları bir zamanda saçma sapan forumlar dolup taşarken bu forum neden ölü? Ne yapabiliriz bu forumu canlandırmak adına? Yeni konular, aktif katılım, her gün yarım saat de olsa foruma bir göz gezdirmek, yorum yapmak, fikir sunmak....

Karar Dönemi

insanlar genellikle face gruplarındalar..orada hem direkt teşhise göre gruplar var..face kullanmak insanlara daha kolay geliyor ve herkesin haberi yok bu platformdan.

Karar Dönemi

Bence tek sebebi forum sistemi eskide kaldı. 2000lerin başında çok modaydı sanatçıların fan forumları olurdu, etkinlikler yapılırdı buluşmalar felan

dreamer8
    Guest

Bana da öyle geliyor. Eskinin chat odaları gibi forum sistemi de sosyal medyalara epey müşteri kaptırdı. Fakat ben bu platformun oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Evinizin güveni ve konforunda bi sürü insanla sıkıntılarınız hakkında fikir alışverişi yapıyorsunuz.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Foruma herkes gelip birşeyler yazabiliyor. Bir dengesiz geliyor birşeyler yazıyor,ona buna sataşıyor herkesin huzurunu kaçırıyor,1 kişi geliyor ama 3 kişi ayrılıyor forumdan mesela.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sadece burda degil forumlarin kaderi bu belkide modernlesti herkes nerede o eski acayip nickler
    Uzaklarda..

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

eskiden burasinin biraz daha canli olmasinin sebebi biraz da chat bolumunun olmasiydi.insanlar sohbet ediyordu.o kalktiktan sonra giderek sessizlesmeye basladi forum.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

dreamer8
    Guest

Belki chat sayfalarının tarih olması gibi forumlar da bir gün tarih olur. Teknolojiye ve değişime yetişmek imkansız.

Karar Dönemi

İnsan bi noktadan sonra anlatmak bile istemiyor sıkıntılarını yani bende öyle oldu, çünkü anlatsan bile çözüm yok, ya da biliyosun artık verilecek cevapları.(spor yap, sağlıklı beslen, psikiyatre git ve ilaçlarını düzenli kullan, terapiyi dene, bitkisel bişeler) Belki de olgunlaşılıyor zamanla kabul ediyosun herşeyi ve diğer insanlara anlatmaktansa sadece Allaha anlatıp ondan istiyosun herşeyin hayırlısını.

Sayfa 1/2 12 SonSon