Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon
61 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Eşcinsellik/Biseksüellik Takıntısı Lütfen Yardım!

dreamer8
    Guest

Eşcinselliğin grip gibi birden bire başlayan bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ergenlikle birlikte cinsel gelişimle paralel olarak başlasa bir nebze kabul edilebilir diyeceğim ama ergenliğe gireli bir kaç sene olmuştur. Bir de aklıma şu gelmiyor değil. Artık yediklerimiz, içtiklerimiz hormon, kimyasallar ve türlü tehlikeler barındırıyor. Bu belki kadınlık ve erkeklik hormonlarının dengesini bozuyor da olabilir. Yaşam şartlarımız, internetin yaşamımıza girmesi ile her türlü videoya erişme şansı doğmasıyla kişi günlük hayatta göremeyeceği görüntülerin etkisi altında kalabiliyor. Ya da yaşanan stres ve sıkıntılar sonucu yeni deneyimler, heyecanlar aramak adına hemcinslerine ilgi duymanın nasıl bir şey olduğunu denemek istiyor olabilir. Yani türlü türlü nedenler üzerinde yoğunlaşmak gerektiğini düşünüyorum. Ben eşcinsel olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, çok çok düşük bir ihtimal belki biseksüelliğe yönelim olabilir ama bu seni etki altında bırakıp bu yönde ilerlemene sebep olmasın sakın. Yapman gereken bir doktora gidip kan verip, hormon seviyelerine baktırıp, spermiyogram vs. verip, ya da ultrason ve diğer tetkiklerle organik olarak bu yönde bir anormalliğin olup olmadığını tetkik ettirmek. Tabi bu süreçte sana da çok iş düşüyor. Şeytanın vesveselerine ve zihin çelmelerine kapılmayacaksın, inancını sağlam tutacaksın, heteroseksüel olarak yaşadığın 16 yılın bir anlamı var, bunu heba etmeyeceksin. Çünkü homoseksüellik benim bildiğim 14-15 yaşlarına kadar kesinlikle ortaya çıkar.

Karar Dönemi

dreamer8, Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu rüyayı görmeden önce aklıma böyle bir şey kesinlikle gelmezdi, yani ben de eşcinsel olduğumu düşünmüyorum, lakin beni çok rahatsız ediyor. Fakat yorumunuzda bir şey dikkatimi çekti, çok düşük bir ihtimal de olsa, biseksüelliğe yönelim olabilir diye. Bunu neden dediğinizi merak ettim. Sürekli acaba farkedemedim mi diyorum ama, olsa en kör insan bile farkederdi, çünkü o kadar erkek arkadaşım var, hicbirine en ufak öyle bir şey hissetmedim.

Karar Dönemi

Öncelikle eşcinsellik bir hastalık ya da iğrenç birşey değil bunu kavramanız lazım. Tıpkı heteroseksüellik gibi normal bir durum. Ve sonradan olunan ya da sonradan farkedilen birşey de değil. Eşcinsellik tercih değil, yönelimdir. Doğuştan yöneliminizin hemcinsinize olması durumudur. Yani kendinizi yıpratmanıza gerek yok eşcinsel değilsiniz, biseksüel de değilsiniz.

dreamer8
    Guest

Biseksüellerin yarısının tercih ile, yarısının da kişinin kontrolü dışında bu yönelime girdiklerini düşünüyorum. Sonuçta bir şeyin heyecan ya da fantezi amaçlı mı , yoksa engellenemeyen bir dürtüyle mi yapıldığını ancak kişinin kendisi ya da doktorlar bilebilir. Ben kızlara olan duygu ve arzularının süreceğini tahmin ediyorum. Biseksüelliği de düşüncelerinle, izlediğin filmlerle, kurduğun hayallerle, girdiğin ortamlarla beslersen malesef o yöne kanalize olma ihtimalin doğacaktır. Kendini rahat bırak, bir yere ait hissetmek zorunda bırakma. Kaldı ki, eğer iki cinsle de beraber olabiliyorsan ahlaken karşı cinsi seçmen doğru değil mi?

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biseksüellerin yarısının tercih ile, yarısının da kişinin kontrolü dışında bu yönelime girdiklerini düşünüyorum. Sonuçta bir şeyin heyecan ya da fantezi amaçlı mı , yoksa engellenemeyen bir dürtüyle mi yapıldığını ancak kişinin kendisi ya da doktorlar bilebilir. Ben kızlara olan duygu ve arzularının süreceğini tahmin ediyorum. Biseksüelliği de düşüncelerinle, izlediğin filmlerle, kurduğun hayallerle, girdiğin ortamlarla beslersen malesef o yöne kanalize olma ihtimalin doğacaktır. Kendini rahat bırak, bir yere ait hissetmek zorunda bırakma. Kaldı ki, eğer iki cinsle de beraber olabiliyorsan ahlaken karşı cinsi seçmen doğru değil mi?
    Biseksüellik heyecan ya da fantezi amacıyla oluşan birşey değil. Kişinin yönelimi ergenlikte ya da çocuklukta ya da herhangi bir yaşta oluşmuyor. İzlenilen konulu filmlerdeki gibi birşey değil kısacası. Kimse heyecan olsun diye hemcinsiyle cinsellik yaşamaz, yönelimi bu değilse istese de yaşayamaz.

Karar Dönemi

Alıntı mutsuz.punk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle eşcinsellik bir hastalık ya da iğrenç birşey değil bunu kavramanız lazım. Tıpkı heteroseksüellik gibi normal bir durum. Ve sonradan olunan ya da sonradan farkedilen birşey de değil. Eşcinsellik tercih değil, yönelimdir. Doğuştan yöneliminizin hemcinsinize olması durumudur. Yani kendinizi yıpratmanıza gerek yok eşcinsel değilsiniz, biseksüel de değilsiniz.
    Sanırım yanlış anlaşıldım, benim eşcinsellerle, eşcinsellikle kat'a bir derdim yok. herkes kendinden sorumlu, ama ben kendim olmak istemiyorum, normal bir durum olduğu tartışılır bence. lakin konumuz bu değil.

Karar Dönemi

Biseksüellik heyecan ya da fantezi amacıyla oluşan birşey değil. Kişinin yönelimi ergenlikte ya da çocuklukta ya da herhangi bir yaşta oluşmuyor. İzlenilen konulu filmlerdeki gibi birşey değil kısacası. Kimse heyecan olsun diye hemcinsiyle cinsellik yaşamaz, yönelimi bu değilse istese de yaşayamaz.
    Hocam beni bu konuda aydınlatır mısınız? cunku bazı forumlarda, 20 yaşında eşcinsel oldum vs. diyenler bile var, genellikle çocukluk yaslarında farkedilir deniyor ama, dediğim gibi 20 yasında bile farkeden varmıs. bunu nasıl acıklarız?

Karar Dönemi

Alıntı Ex Nihilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam beni bu konuda aydınlatır mısınız? cunku bazı forumlarda, 20 yaşında eşcinsel oldum vs. diyenler bile var, genellikle çocukluk yaslarında farkedilir deniyor ama, dediğim gibi 20 yasında bile farkeden varmıs. bunu nasıl acıklarız?
    şimdi farketmekle kabul etmek ayrı şeyler. 20 yaşına kadar bastırdığı yönelimi artıki kabul etmeye başlamış ve 20 yaşında eşcinsel oldum diyebiliyor. mesela bir başkası 15 yaşında bu durumu kabullenir ve eşcinselim der. yani bireyler bu durumu bilinçli bastırıyor, arka plana atıyor demiyorum. sadece bazılarının farkındalığı daha evvel bazılarınınki geç oluyor. 20 yaşından sonra yönelim biden bire değişmiyor.

Karar Dönemi

şimdi farketmekle kabul etmek ayrı şeyler. 20 yaşına kadar bastırdığı yönelimi artıki kabul etmeye başlamış ve 20 yaşında eşcinsel oldum diyebiliyor. mesela bir başkası 15 yaşında bu durumu kabullenir ve eşcinselim der. yani bireyler bu durumu bilinçli bastırıyor, arka plana atıyor demiyorum. sadece bazılarının farkındalığı daha evvel bazılarınınki geç oluyor. 20 yaşından sonra yönelim biden bire değişmiyor.
    yani 20 yaşında vs. oldum diyenler, basından beri bunun farkındaydı lakin sürekli bunu bastırdılar, doğru mu anladım?

Karar Dönemi

Kötü rüyalar şeytandandır denilir. Sen kendi cinsine karşı bir şey hissetmiyorsan, ilgi duymuyorsan, hatta ilgi duymuş olup ilişki yaşamamış olsan bile sıkıntı olmaz.

Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon