Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Eşcinsellik/Biseksüellik Takıntısı Lütfen Yardım!

Karar Dönemi

Alıntı mutsuz.punk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini hemcinslerinle tip, kıyafet vb ne konuda olursa olsun kıyaslaman eşcinsel olduğun anlamına gelmiyor, şaka mı? Ben ciddiye almadım, o zaman tüm dünya eşcinsel olur var mı böyle bişey? biraz mantıklı olabilsek.. bir hemcinsini yakışıklı bulmak, kıyafetini vb beğenmek eşcinsellik değil.

Eşcinselliği öcü gibi görmekten vazgeçmelisin. Korktuğun gibi bişey değil. Söylediğin gibi bir "problem" de değil. Ne zaman bu yaşadığın homofobiyi yenersin, o zaman kurtulursun bu düşüncelerden. Eşcinsellik bir hastalık değildir ve tedavisi yoktur. Ama homofobi bir hastalıktır, tedavisi var. Psikoloğa gitmeni öneririm. Sana hayatta başarılar dilerim.
    kendimi çok yanlış izah ettim ben. ben eşcinsellere karşı değilim, hastalık olmadıgı da sanırım belli, bazı istisnalar haricinde. evrimsel açıdan avantajsız, üremeyi engelliyor. neyse bunları geçersek, şöyle, ben 17 senedir heteroyum. 17 senemi birden çöpe atmak beni korkutuyor, eşcinsellik değil. eğer kucukken böyle bir şey sezmiş olsaydım, illaki alışırdım. ama nerdeyse reşitlik yaşımda böyle bir şeyin bende yaşattığı yıkımı anlatmaya çalışıyorum.

Karar Dönemi Lembre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ergenlik dönemindesin, böyle duygular yaşaman normal bir şey kendini tanıma evresindesin.burada yetkili biri bulman zor.Kaygı problemin olduğu aşikar doktora gitmeni yine tavsiye ediyorum.Eğer içinde eşcinsel duyguları varsa rüyalar bahanedir.Bende ergenlik döneminde homofobik bir insandım çok kınar nefret ederdim.Sonra yüce mevlam bu duyguları verdi.Bir söz var hz.muhammedin 'Kimse kınadığı şeyi yaşamadan ölmez' diye.

Karar Dönemi

Alıntı Ex Nihilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendimi çok yanlış izah ettim ben. ben eşcinsellere karşı değilim, hastalık olmadıgı da sanırım belli, bazı istisnalar haricinde. evrimsel açıdan avantajsız, üremeyi engelliyor. neyse bunları geçersek, şöyle, ben 17 senedir heteroyum. 17 senemi birden çöpe atmak beni korkutuyor, eşcinsellik değil. eğer kucukken böyle bir şey sezmiş olsaydım, illaki alışırdım. ama nerdeyse reşitlik yaşımda böyle bir şeyin bende yaşattığı yıkımı anlatmaya çalışıyorum.
    Eşcinsellerde de üreme var.
    Böyle birşey daha önce sezmiş olsaydın zaten açığa çıkardı ama rüyalarla değil reel bir biçimde. sen olmayan birşeyi varsayımlar üzerinden çok zorluyorsun. Hiç bir hetero rüyasında görüp ben eşcinselim demez.

Karar Dönemi

Alıntı Lembre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergenlik dönemindesin, böyle duygular yaşaman normal bir şey kendini tanıma evresindesin.burada yetkili biri bulman zor.Kaygı problemin olduğu aşikar doktora gitmeni yine tavsiye ediyorum.Eğer içinde eşcinsel duyguları varsa rüyalar bahanedir.Bende ergenlik döneminde homofobik bir insandım çok kınar nefret ederdim.Sonra yüce mevlam bu duyguları verdi.Bir söz var hz.muhammedin 'Kimse kınadığı şeyi yaşamadan ölmez' diye.
    Hocam, o rüyayı görmeden önce böyle bir durum yoktu. Lakin bir şey dikkatimi çekti, siz kaç yaşında, nasıl farkına vardınız?

Karar Dönemi

Ayrıca tekrar söylemek istiyorum, ben homofobik değilim. Eşcinsellikten kaygı duyma sebeplerim ayrı, eşcinsellere karşı içimde bir nefret yok. Sadece, 17 yıldır hetero bir insanken(ki kağıt üstünde değil, yani anlatamadıgım şeylerden dolayı gayet eminim.) birden, böyle bir şey canımı sıkıyor. Öyle bir şey varsa, ki yok. Benim bütün hayatım bir yalandır demektir, reddedildiğim için ağlamalarım, kızlara duydugum hisler, begendigim modeller vs. Hepsi sahtedir demektir. Bunların hepsi neydi peki? O hisler neydi?

dreamer8
    Guest

Hemcinsinle yani bir erkekle ilişki-aşk-sevgi-cinsellik yaşamadan yapamaz mısın? Yani bu olmazsa olmaz, senin için vazgeçilmez mi? Eğer vazgeçilmezse sorun tam da orada başlıyor zaten. Yok olursa olur, olmazsa sağlık olsun dersen zaten çok etkilenmeyeceksin bu durumdan.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemcinsinle yani bir erkekle ilişki-aşk-sevgi-cinsellik yaşamadan yapamaz mısın? Yani bu olmazsa olmaz, senin için vazgeçilmez mi? Eğer vazgeçilmezse sorun tam da orada başlıyor zaten. Yok olursa olur, olmazsa sağlık olsun dersen zaten çok etkilenmeyeceksin bu durumdan.
    "Olursa olur, olmazsa sağlık olsun" bu cümle bile beni kaygılandırdı. ben hiçbi hemcinsimle cinsel ilişki, aşk, sevgi yaşamak istemiyorum ki yani öyle bir amacım olmadı, olacağını da sanmıyorum. olursa oluru da yok benim için. lakin bu cümleyi neden kurdugunu anlamadım abi, yani eşcinsel oldugumu mu dusunuyorsun? :/

dreamer8
    Guest

"Olursa olur, olmazsa sağlık olsun" bu cümle bile beni kaygılandırdı. ben hiçbi hemcinsimle cinsel ilişki, aşk, sevgi yaşamak istemiyorum ki yani öyle bir amacım olmadı, olacağını da sanmıyorum. olursa oluru da yok benim için. lakin bu cümleyi neden kurdugunu anlamadım abi, yani eşcinsel oldugumu mu dusunuyorsun? :/
    Eşcinsel olduğunu ben neden düşüneyim, sen düşünüyorsun dostum. Bunu takıntı haline getirmişsin, ben de sana yardımcı olmaya çalışıyorum. Kaldı ki soruma verdiğin cevap ve tepki de gayet umut verici. Tam da bu tepkiyi bekliyordum senden, onun için böyle yazdım zaten. Şunu da temin ederim, bu forumda hiç bir insana dalga geçmek, rencide etmek için tek kelime yazmadım yazmam da. Sana yorum yapıyorsam fikir vermek ve yardımcı olmak adınadır. Yani insanlar bazen oldukları-hissettikleri şeyden utanır ve takıntı haline getiriler, bazense kendilerinde olmayan bir şeyi takıntı haline getirerek onun altında ezilirler. Kısacası senin sorunun sende olmayan bir şeyi takıntı haline getirip onun altında ezilmek.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşcinsel olduğunu ben neden düşüneyim, sen düşünüyorsun dostum. Bunu takıntı haline getirmişsin, ben de sana yardımcı olmaya çalışıyorum. Kaldı ki soruma verdiğin cevap ve tepki de gayet umut verici. Tam da bu tepkiyi bekliyordum senden, onun için böyle yazdım zaten. Şunu da temin ederim, bu forumda hiç bir insana dalga geçmek, rencide etmek için tek kelime yazmadım yazmam da. Sana yorum yapıyorsam fikir vermek ve yardımcı olmak adınadır. Yani insanlar bazen oldukları-hissettikleri şeyden utanır ve takıntı haline getiriler, bazense kendilerinde olmayan bir şeyi takıntı haline getirerek onun altında ezilirler. Kısacası senin sorunun sende olmayan bir şeyi takıntı haline getirip onun altında ezilmek.

Anladım abi ��, teşekkür ederim.

Karar Dönemi Lembre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam, o rüyayı görmeden önce böyle bir durum yoktu. Lakin bir şey dikkatimi çekti, siz kaç yaşında, nasıl farkına vardınız?
    ben 23 yaşındayım. 13 yaşında fark ettim. Ögretmenime aşık olmuştum Kendimi suçladım.Ailemi suçladım.Allah'ı suçladım.Ölmeyi çok istedim. Herkes farklı ben farklıydım.20 Yaşına kadar çok acılar çektim. Yıllardır depresyondaydım ama haberim yoktu. Sonra ilaçlara başladım şuan iyiyim. Her şeyi akışına bıraktım. Eşcinsel yada değil biseksüel yada değil ne önemi var önemli olan insan olabilmek.

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon