3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: İlaçları bıraktım

Karar Dönemi Lembre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post İlaçları bıraktım

Yaklaşık 2yıldır tedavi görüyordum.İlaçları bıraktım ve psikiyatriye olan güvenim tamamen bitti.1yıl önce 1hafta kadar hastanede yattım.Kalabalık ortamda rahat edemediğim için eve geri dönüş yaptım.Çocukluğum travmalar ile dolu bir çok ilaç kullandım hiçbir faydasını görmedim lustral,rexapin,prozac,serequel,selektra. Doktorlar birçok tanı koydu.Travma sonrası strest bozukluğu,depresyon,sosyal fobi,kaygı bozukluğu,şizofreni gibi bir çok tanı şuan ne yapıyorum evden çıkmıyorum çıkamıyorum insanları tehdid olarak algılıyorum kalabalık ortamlarda rahat edemiyorum tüm gün yatıyorum.12saatten fazla uyuyorum.sosyal yaşantım yok.İşe girdim 1haftadan fazla çalışamıyorum öyle işte 2yıl tedavimin bir 1yılı özel doktorda terapide geçti.1yılı bir üniversitenin hastanesinde geçti.

Karar Dönemi

Evden çıkmadığınız sürece durumunuz daha da kötüye gidecektir. Her gün düzenli bir şekilde dışarıda vakit geçirmeye çalışın. Mesela 15 dk ile başlayıp zamanla bu süreyi arttırabilirsiniz. Uyku sürenizi maksimum 8 saate indirmeye çalışın. Yapacak bir şeyim yok uzun süre uyusam ne olur diye düşünmeyin. Gün doğumunu izleyebilir, evde egzersiz dahi yapabilirsiniz ki örnekler çoğaltılabilir. Kesinlikle boş kalmamaya dikkat edin basit de olsa kendinize meşgale bulun. İş konusuna gelince sadece hafta sonu çalışabileceğiniz işler mevcut bunu bir düşünün derim. Son olarak olumlu düşünün şimdiye ve geleceğe dair... Siz kendinizi düşünmezseniz kimse sizi düşünmeyecektir tecrübeyle sabit...
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Karar Dönemi Lembre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evden çıkmadığınız sürece durumunuz daha da kötüye gidecektir. Her gün düzenli bir şekilde dışarıda vakit geçirmeye çalışın. Mesela 15 dk ile başlayıp zamanla bu süreyi arttırabilirsiniz. Uyku sürenizi maksimum 8 saate indirmeye çalışın. Yapacak bir şeyim yok uzun süre uyusam ne olur diye düşünmeyin. Gün doğumunu izleyebilir, evde egzersiz dahi yapabilirsiniz ki örnekler çoğaltılabilir. Kesinlikle boş kalmamaya dikkat edin basit de olsa kendinize meşgale bulun. İş konusuna gelince sadece hafta sonu çalışabileceğiniz işler mevcut bunu bir düşünün derim. Son olarak olumlu düşünün şimdiye ve geleceğe dair... Siz kendinizi düşünmezseniz kimse sizi düşünmeyecektir tecrübeyle sabit...
    Teşekkür ederim yorumunuz için