7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Hiçbir işe yaramıyorum, o halde neden yaşıyorum ki?

Karar Dönemi

Standart Hiçbir işe yaramıyorum, o halde neden yaşıyorum ki?

26 yaşında erkek bireyim. Elimden hiçbir iş gelmiyor. Daha önceki 3 işten de beceriksizliğim yüzünden çıkarıldım. Gidip garsonluk yapayım desem, ellerimde titreme var çözüme ulaşmadı elimde çay kahve zor taşırım sol elle hiç taşıyamam. İnşaatta amelilik yapayım desem, 1.68 boy 55 kiloyum ağır kaldıramam çok güçsüzüm. Kpss ye hazırlanıyorum ama gerizekalı olduğum için ondan da umudum yok en son sınavada hiç çalışamadan girmiştim ve 78 gibi işe yaramaz bir puan almıştım. Bundan da hadi 80-85 alalım çalışsak. Yetmez. Katiplik de açmadılar. Kısaca asalak gibi boş boş yaşıyorum. Dışardaki ağaçlar bile benden çok işe yarıyor. Sığır diyecem kendime, yahu sığır bile bir işe yarıyor. Madem ne bedenen ne zekam ile hiçbir işe yaramıyorum, niye yaşıyorum ki. ALLAH a da soruyorum beni neden yarattın diye. Hesap sorar gibi değil, meraktan yani. Ne işe yaradığımı soruyorum Rabbime. Eminim ki benden daha fazla sevmediği bir varlık yoktur. Yani yarattıkları arasında en sevmediğinin ben olduğuma eminim.

Vakit namazlarımı elimden geldiğince kılıyorum. Şimdi Kur'an okuma eğitimine de başladım mescid imamı ile. Harfleri ezberledim, sırada diğer okuma kuralları var. Ama onu bile öğrenmek gözümde büyüyor. Çünkü İDRAK YOLLARI ENFEKSİYONU VAR. İdrak edemiyorum, anlayamıyorum, yani kafam basmıyor hiçbir şeye.

Ağır okb hastasıyım bu arada. Nerdeyse her gece ALLAHIM al yanına diyorum. Nefret ediyorum yaşamaktan. Lotodan 50 trilyon mu yarın ölmek mi deseler, andım olsun ölmek derim. Sevmiyorum yaşamayı işte.

Yaşamak için elimden geleni yapıyorum. Hergün yürüyüş yapıyorum, kitap okuyorum, film izliyorum kafa dağıtmak için, arada bir iki arkadşaın yanına uğruyorum. Ama diyorum ki o kadar sıkıldım ki her şeyden. Hiçbir halta yaramayan birisiyim ben. Keşke afrindeki şehitlerimizden bir tanesi için kendi canımı verebilsem. Keşke beni canlı kalkan yapsa askerimiz, olan bana olsa. Bu vatanda boşuna yer işgal ediyorum, ailemin rızkını boşuna yiyorum. Benden hiçbir halt olmaz.

Bir iş bulup ecelim gelene kadar yaşamak için gücümüm son reddesine kadar savaşacğaım.

Ama umudumum biterse, planım hazır. Ötenazide kullanılan ve kolay temin edilebilen bir madde buldum ismini tabiki kimseye vermem, kendime damar yolu açıp ait olduğum hak ettiğim yere yani cehenneme gideceğim. Tabi bu son çare, bunu yapmamak için öyle büyük çaba sarf ediyorum ki. Ama bazen gücüm umudum dibe vuruyor işte.

dreamer8
    Guest

Türkiyede erkek boy ortalaması 1.72. Yani aşağı yukarı ortalamada boyun. Pek çok Cumhurbaşkanı senden kısaydı. 78 puan Türkiye Kpss sıralamasında %10 luk dilime girer. Yani eğer zeka kpss ile ölçülüyorsa Türkiyede kpss ye girenlerin %90 ından daha zekisin demektir...Allah katilleri, gaspçıları, hırsızları, zalimleri yarattı. Sen neden kendini gereksiz göresin. Yararlı, zararlı her insanın, her mahlukun birer yaratılış hikmeti vardır. Zalim ve alçaklar da mazlumlar için birer imtihan vesilesi olarak yaratılmıştır. Eğer Allahın seni sevmesini, sana verdiği dertlerle kıyaslıyorsan, şu an midesi delik, sıvıyla beslenen, felmçli, kör, ağır yaraları olan biri olurdun. Allah kullarını sever, bazen ağır yükler verdiği kullarını daha çok sever. Allahın sevgisi, dünyada kulalrına verdiği nimet ve sıkıntılarla ölçülemez...Bir sonraki saniyeye çıkmak istemeden, ölümü bekleyerek yıllarca yaşadım. Bu yüzden seni gayet iyi anlayabiliyorum. Bu tempoda ya delirirsin ya derviş olursun zaten. Bir kere sana önemli ve kesin bir nasihat. Kendi kendini öldürme hakkını, günü geldiğinde devreye sokulabilecek bir B planı olarak görmekten kurtul artık. Bu dünyaya geldin ve Allah seni bu dünyadan alana kadar, bu rezil alemde yaşamaya mahkumsun. Cehenneme giderim cümlesini kurabiliyorsun ama hiç gitmedin oraya ve gittiğinde, oradaki acıyı gördüğünde sonsuza dek bu rezil hayatını yaşamak için yalvaracaksın ama geri dönüş şansın olmayacak. Kurtuluşuna kaç sene kaldı sanki. Belki bir kaç sene, belki 10, belki 40 sene. Mutlaka azad olacaksın bu dünyadan. Değer mi sonsuzluğunu yakmaya. Akıllı davran, tüm bu acıların mükafatını çöpe atma, çektiklerini heba etme. Hastane hastane, doktor doktor dolaş, tedavini ara, ağla, bağır çağır, hastaneye yat, canını gözden çıkaran adamın kaybedecek bir şeyi yoktur. İnsan numarası yap, yaşıyor rolü oyna, Azrailin sana geleceği günü bekle.

yazılarınızı ağlayarak okudum defalarca

bende agır okb ve agır yasam kosullarımın ıcınde yasamın ııcnde çırpınıyorum tam manasıyla çırpınıyorum .... bana da destek olsanız kardeşlerim

.................

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Asla boş yere yaratıldım diye duşunme ,yaratılmanın mutlak bir sebebi vardır kim bilir kimlerin hayatında yer alıcaksın .Beceriksizlige gelince hepimizde de az da olsa becereriksizlik mutlaka var o yuzden bunu kafaya takma sadece yetersiz oldugun alanlarda kendini daha fazla geliştir .
    İş konusuna gelince gerek belediyelerin gerekse iş kurun kursları var onları araştırıp meslek edinebilirsin yeter ki biraz sabırlı ol ve elinden geleni yapmaya çalış .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

aslında çizdiğiniz profilin size uymadığını kelime aralarında anlıyorum. kendinize itiraf edememeniz bu kabullenişin daha kolay olmasından kaynaklanıyor. tembellik her insanın doğasında var. yaşamdaki temponuzun bu tembelliğe ne kadar müsade ettiğiyle alakalı olarak düzey değişiyor. branşım yazılım ve donanım bazen mikro işlemci programlıyorum. bu mikro işlemcilerle bazı makinelerin kontrolünü sağlıyorum. tüm aynı model ve serideki mikro işlemciler yapıları aynı olmasına karşın yazılım hatalarını bir kenara koyarsak farklı ortamlarda farklı başarımlarda çalışabiliyorlar. yani işin özünde bir yerlerde bir görevi mükemmel şekilde yerine getirebilecek potansiyele sahipsiniz. bu her insan için geçerli bir durumdur. önemli olan bu bahsettiğimiz yere en yakın yeri bulmanızdır. o yüzden kendinizi hırpalamayı bırakıp arayışa devam etmelisiniz.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Karar Dönemi

Herkes senin gibi olsa keşke,inan bana sen dışarıdaki zalimlerden değilsin ve yaşamayı onlardan çok daha fazla hak ediyorsun.herşeyin bir zamanı vardır bekle bakalım Allah sana neyi nasip edecek,hz. Ali'nin dediği gibi''sabır zehirden acıdır'' ama biz sabredeceğiz kaybedenlerden olmayacağız Allah'a karşı olan ümidini hiçbir zaman kaybetme sabrettikçe gör bak herşey daha güzel olacak Allah'ın selamı üzerine olsun...